Skocz do zawartości

Silnik


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, proszę kolegów i koleżanki o pomoc w wyborze silnika, planuję wrzucić silnik z crossa do ramy z arilli rs 125. Potrzebuję w miarę lekki, mocny ale nie przesadnie wysilony silnik, fajnie jeśli byłby 2 cylindrowy, 4 takt. Z singli dostałem propozycję z suzuki dr 650... Co Wy proponujecie? Niestety nie orientuję się zbytnio w silnikach z motocykli terenowych. Wymyśliłem sobie zbudować ala wyścigówkę na tory cartingowe. Klocki typu rama, zawieszenie, osprzęt, koła itp. mam z aprilii rs z okolic 2010-2012 roku. Teraz potrzebujęsilnik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik z rs po pełnym odblokowaniu jest mocny, dodatkowo robi sie bardzo paliwożerny, ale to mniejszy problem, chciałbym żeby to był czterosów, który będzie miał inną charakterystykę pracy, będzie miał nieco więcej mocy... Zastanawiałem się też nad silnikiem z rgv lub innej sortowej 250 w 2t ale to też są kłopotliwe, drogie i paliwożerne jednostki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to tylko i wyłącznie 4T jeśli ma być ekonomicznie

szukaj całej maszyny na dawce

taniej wyjdzie i mniej nerwów

Racja. Oprócz silnika potrzeba Ci będzie elektryka, więc lepiej kupić całego rozbitka i wziąć wszystkie potrzebne graty.

Edytowane przez kristi_rx125
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za szeroki, nie wpasi w ramę, i tak będzie problem ze swapem w ramę Apki, ale wejdź na Youtuba, i wklep co potrzeba, tam będzie parę pomysłów...i jak się nie mylę CRF 450 chyba będzie OK..

Pozdr. J-999

 

Tu jest Apka RS 250 z połówką silnika 996

 

 

 

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=CZmMuuUw6L8

 

Z własnego doświadczenia( EnduroCagivaDucati Monster 600), wiem, że sprawa nie jest prosta, i wymaga cięcia dopasowywania, wiercenia, gwintowania, czasem spawania ...

Trzeba trzymać się jednej zasady- odpowiednie zdystansowanie zębatki tylnej względem przedniej + ułożenie silnika tak, by przednie koło przy ugięciach nie waliło w silnik... Nie pamiętam, z której strony Apka RS 125 ma tylną zębatkę, jak z lewej, to podejdą japończyki, jak z prawej to chyba silnik BMW F 650...i... Apka 650( słaby jakościowo silnik)

Edytowane przez jannikiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apka ma z prawej, więc gorsza sprawa, ale mam dostęp do części z arilii i cagivy więc mogę wziąć ramę z mito, tam zębatka jest po lewej :) Co do cięcia, spawania, toczenia itp to nie ma problemu :)

Edytowane przez yamaszir1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...