Skocz do zawartości

Yamaha YZ 450 F nie pali ciepła, nie trzyma wolnych obrotów.


piotrek023
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Mam problem z yamahą yz450 f, dokładnego rocznika nie mogłem znaleźć, jest 4 biegowa, na gazniku keihin FCR- MX 39,

 

problem jest taki, że zimna odpali normalnie i chodzi ale już chwile później jak się rozgrzeje nie trzyma wolnych obrotów. Jedzie normalnie moc ma ale jak się puści gaz i zgaśnie to już jej odpalić nie mogę, na pych jakoś tam załapie w końcu.

 

Świecę odkręcałem i jest czarna, ewidentnie za dużo paliwa, dałem iglicę (po paru próbach) na najwyższy rowek (najniższa dawka paliwa), bawiłem się śrubkami od składu mieszanki i jest trochę lepiej ale już nie ma czy zmniejszyć paliwo.

 

Ssanie zimne i ciepłe zamyka, gaźnik czyściłem i przedmuchałem.

 

Zauważyłem ze na gaźniku jest jakiś czujnik, chyba TPS, i ma on pod śrubą taką fasolkę do przesuwania (regulacji). Jeszcze tego nie ruszałem, bo nie chce tego rozregulować, ale chciałem zapytać czy to by mogło coś zmienić?

Edytowane przez piotrek023
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaznaczyłem sobie położenie tego TPSu na gaźniku kręciłem nim i nic nie zmieniało, potem ustawiłem jak był. Luzy na pewno są już duże, bo nikt tam nie zaglądał co najmniej rok, ale jak luz zaworu może wpłynąć na brak wolnych obrotów i za dużą dawkę paliwa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź. W tym sprzęcie masz sprawdzać co 10 godzin jazdy. A TPS już prawdopodobnie rozregulowałeś teraz musisz ustawić rezystencje z serwisówką, bo pardzo lekkie przestawienie już ją zmienia. Pisałem o odłączeniu a nie regulowaniu, ten czujnik na wolne obroty raczej za wielkiego wpływu nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaznaczyłem sobie położenie tego TPSu na gaźniku kręciłem nim i nic nie zmieniało, potem ustawiłem jak był. Luzy na pewno są już duże, bo nikt tam nie zaglądał co najmniej rok, ale jak luz zaworu może wpłynąć na brak wolnych obrotów i za dużą dawkę paliwa ?

Posluchaj rad i sprawdz jednak te luzy, obawa dotyczy zbyt malych luzow a nie zbyt duzych, o ktorych piszesz

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak OT to jak nie zaglądałeś w zawory przez rok to cienko to widzę. Obawiam się, że mogą już tylko nadawać się do wymiany.

Radzę poczytać serwisówkę, bo widzę, że za bardzo nie masz pojęcia o serwisie tego sprzętu. Luzy się zacieśniają. Jak są za ciasne to właśnie mogą być problemy z odpałem na ciepłym. Mieszanka wtedy co prawda powinna być uboga ale kto wie co masz tam namieszane.

Edytowane przez heniek128
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się przez rok nie zagląda to i tak twój kolega ma szczęście, że jeszcze nic się nie urwało. Radzę kupić uszczelki top-end i sprawdzić jak wygląda góra silnika. Chyba, że kolega ma przygotowane 7tys. na ewentualny remont jak już będzie za późno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a znajomy powinien Ci teraz paluszki połamać za popsucie motocykla bo edukację mechaniki rozpoczynamy od książek a trenujemy na swoim motocyklu

 

 

Jak ja mu go niby popsułem ?

 

Ja nie dbałem o jego rozrząd czy on ? Ja mu powinienem kontrolować luzy czy on ? Zastanów się trochę co piszesz...

 

 

Filtr powietrza jest nowy, założyłem mu gąbkowy HifloFiltro powinien na jakiś czas starczyć. Łańcuszek jeszcze jest napięty ale to już koncówka napinacza więc wymienię mu na nowy Morse.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...