Skocz do zawartości

Nowy kask - dostawanie się powietrza od spodu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jestem szczęśliwym posiadaczem nowego kasku Icon Airframe. Mam pytanie w sprawie świstu powietrza w kasku....to co mnie zmartwiło podczas jazdy w nowym kasku to, że jest on dosyć głośny i to już przy 50km/h. Jak sprawdziłem powietrze dostaje się do kasku od spodu. Jak przyłożę rękę do szyi czy to z lewej czy to z prawej strony to świst cichnie. Wyczytałem również, że może to być kwestia za dużego kasku jednak raczej na to bym nie stawiał, a mianowicie...przymierzałem pełną rozmiarówkę od producenta...według tabeli powinienem był zakupić kask w rozmiarze M (obwód głowy to 56)...jednak po przymierzeniu M kaska latał po głowie jak szalony. Nastepnie przymierzyłem S i okazało się, że też jest luźny. W końcu najlepiej leżał kask w rozmiarze XS czyli 53-54 cm. Jest on dosyć ciasny ale dobrze przylega moim zdaniem do głowy. Chciałbym się dowiedzieć bo wiem, że gąbki układają się po pewnym czasie...czy istnieje możliwość, że gąbka ułoży się w około szyi tak, że zmniejszy mi ten przeciąg w środku, który spowodowany jest wiatrem od spodu ? Jest to mój pierwszy kask więc nie mam niestety porównania i zbyt dużej wiedzy w tym temacie. Jeśli nie to są jakieś sposoby aby zredukować ten szum ?

btw: znalazłem taki oto sposób ale nie wygląda to za ciekawie, a dodatkowo nie widzę tego nigdzie u nas w PL --> http://www.webbikeworld.com/r2/windjammer/helmet-wind-blocker.htm

Pozdrawiam

Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie zrobisz. Albo stopery do uszu albo cichszy kask. Ten kołnierz z linku gdzieś mam w odmętach garażu. Wycisza ale przy niskich prędkościach, jak się pogoni sprzęt to i tak jest głośno no i zdecydowanie mniej powietrza w kasku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem, że nic się nie ułoży...dziwna sprawa, czytałem ogólnie, że ten kask jest cichy. Nie jest rewelacyjny ale nie jest tez najgorszy pod względem hałasu --> http://www.webbikeworld.com/r2/motorcycle-helmet/icon-helmets/icon-airframe/

W komentarzach wyczytałem również, że kask jest głośny ale dobierając paddingi w środku można to wyeliminować...jednak według icona mam już najmniejszy rozmiar więc ciaśniej nie zrobię :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shoei do kasku dokłada podbródek. Rewelacyjna sprawa. Znajdź kogoś kto ma np Qwest'a i spróbuj dopasować tą część do swojego Icona (mocowane na wcisk w szczelinę między skorupą a wypełnieniem). Jeśli jakimś cudem podejdzie - problem solved.

Dlaczego na świecie żył i czego chciał, dokąd dążył, komu służył - sam nie wiedział. Służył stepom, wichrom, wojnie, miłości i własnej fantazji.

 

 

Primum non nocere.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz większość nawet badziewnych firm dokłada podbródek lub podszywa kawałek materiału na stałe, ale nie w każdej firmie spełnia to swoje zadanie.

 

Ogólnie mam przeświadczenie że w amerykańskich kaskach liczy się szata graficzna ... i to że są z USA (nawet jeżeli są mde in Chrl) nic więcej. Sam mam teraz amerykański kask i porażka totalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie mam przeświadczenie że w amerykańskich kaskach liczy się szata graficzna ... i to że są z USA (nawet jeżeli są mde in Chrl) nic więcej. Sam mam teraz amerykański kask i porażka totalna.

 

Mnie zastanawia, kto i gdzie napisał że Icon'y są ciche :) Przecież to popularne kasku wśród stunterów, którzy raczej szukają wentylacji i przewiewności, a to w mojej ocenie sprzeczność z wyciszeniem.

Dlaczego na świecie żył i czego chciał, dokąd dążył, komu służył - sam nie wiedział. Służył stepom, wichrom, wojnie, miłości i własnej fantazji.

 

 

Primum non nocere.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia, kto i gdzie napisał że Icon'y są ciche :) Przecież to popularne kasku wśród stunterów, którzy raczej szukają wentylacji i przewiewności, a to w mojej ocenie sprzeczność z wyciszeniem.

Poszedłbym na kompromis gdyby szumy powstawały na skutek otwartych kanałów...a znikały w momencie ich zamknięcia. Niestety nie ma tak dobrze. Fakt, kask jest przewiewny jednak przy zamkniętych kanałach hałas nie znika.

Ten magiczny podbródek jest razem w zestawie

Edytowane przez Sad3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz owiewkę/szybę ?

jeśli tak to daj niżej, 90% że pomoże

 

na pocieszenie dodam że u mnie też podwiewa przy brodzie ale nie hałasuje/świszczy, jedynie osy, szerszenie i bąki w ten sposób wlatują :D

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz owiewkę/szybę ?

jeśli tak to daj niżej, 90% że pomoże

 

na pocieszenie dodam że u mnie też podwiewa przy brodzie ale nie hałasuje/świszczy, jedynie osy, szerszenie i bąki w ten sposób wlatują :D

Owiewki nie ma...typowy golas. Dziś spróbowałem jazdy ze stoperami. Faktyczne lepiej ale kto będzie za każdym razem o tym pamiętać :)

Znajomy ma sharka 900 bodajże z tym pompowanym wkładem. Spróbuje sie w nim przejechać i zobacze jaka będzie różnica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niektóre kaski mają "uszczelnienie" w postaci takiego półksiężyca z cienkiej, płaskiej gumy na dole pod brodą, wpinanego w krawędź między skorupą a wypełnieniem. możesz próbować zaadaptować, o ile uda Ci się dokupić jako część zamienną. coś takiego poprawia aerodynamikę, bo nie masz po prostu pustej przestrzeni pomiędzy szczęką kasku a własną, a tym samym wycisza

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niektóre kaski mają "uszczelnienie" w postaci takiego półksiężyca z cienkiej, płaskiej gumy na dole pod brodą, wpinanego w krawędź między skorupą a wypełnieniem. możesz próbować zaadaptować, o ile uda Ci się dokupić jako część zamienną. coś takiego poprawia aerodynamikę, bo nie masz po prostu pustej przestrzeni pomiędzy szczęką kasku a własną, a tym samym wycisza

jsz

Ten model, który posiadam ma to uszczelnienie. Mam wrażenie jakby powietrze dostawało się w miejscu zapięcia niż tutaj z przodu gdzie jest ułożona szczęka.

Jestem ciekawy czy ogólnie im droższe garnki, a w dodatku sportowe nie powodują takich świstów...aerodynamika w tym kasku jest na wysokim poziomie...przy wysokich prędkościach spokojnie można ruszyć głową aby zerknąć w lusterko i głowy nie wyrywa...jednak jak dla mnie świst jest spory...ale widocznie tak musi być. Spróbuje podjechać jeszcze do sklepu w tygodniu gdzie sprzedawane są kaski Icona i być może uda mi się przymierzyć coś innego i przejechać w celu sprawdzenia hałasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuje podjechać jeszcze do sklepu w tygodniu gdzie sprzedawane są kaski Icona i być może uda mi się przymierzyć coś innego i przejechać w celu sprawdzenia hałasu.

 

po pierwsze jeśli chcesz porównywać, to do lepszych. spróbuj poszukać możliwości przejechania się w naprawdę cichym kasku schubetha albo shoeia, dopiero wtedy będziesz miał porównanie

po drugie jeśli dobrze poszukasz, to może znajdziesz dane techniczne z określeniem głośności kasku, w szczególności tego który masz (w co wątpię, prawie żaden producent za wyjątkiem najlepszych nie podaje tych danych). ale przynajmniej jak będziesz się starał o jazdę testową, to spróbuj w takim, którego parametry będziesz znał - dowiesz się, jaka jest możliwa do osiągnięcia wartość

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej przesyłam link ze zdjęciem aby pokazać jak wygląda kask na głowie

 

https://imageshack.com/i/pbrEJv7rj

 

https://imageshack.com/i/f0Vvl3MXj

 

https://imageshack.com/i/kn3cCDMgj

 

...zstanawiałem sie czy kask nie siedzi za wysoko ma głowie. Może gdyby siadł troche niżej byłoby inaczej...ale to są tylko koje przypuszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...