Skocz do zawartości

Czy BMW GS 800 jest dobry dla kobiety?


Rekomendowane odpowiedzi

To moze zacznij od zakupu butow Daytona Laydy Star - sa o 6 cm wyzsze. A jak chgcesz cos bardzeij sportowego to wez XJ6F

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :) trochę się może wklejam z moim tematem :) Dopiero zaczynam swoją osobistą przygodę z motocyklem, do tej pory byłam tylko pasażerem. Pierwszy motocykl, to bardzo poważny zakup ( :) ) Z racji dużego wyboru na rynku chciałam zawęzić obszar poszukiwań. Biorąc pod uwagę mój wzrost (całe 165 cm) i wagę (50 kg) co możecie mi polecić? Interesuje mnie 650.

tak jak jestem uprzedzony do kawy to jednak mogę polecić er6 :P

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak jestem uprzedzony do kawy to jednak mogę polecić er6 :P

czemu uprzedzony? :)

 

A to ja już nie pomogę, myślałem, że szukasz BMW z serii F bo zadałaś pytanie w tym temacie ;) Sportowe maszyny mają kanapę niżej niż turystyki czy enduro więc problemów nie powinno być.

przepraszam za wprowadzenie w błąd :)

 

To moze zacznij od zakupu butow Daytona Laydy Star - sa o 6 cm wyzsze. A jak chgcesz cos bardzeij sportowego to wez XJ6F

 

:crossy:

dzięki za pomysł z butami, przynajmniej nie musiałabym się tak bardzo przejmować wysokością siedzenia przy wyborze :) czy xj6f jest mniejszy niz xj6n?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz wysokosc siodla, ta jest jednak drugorzedna, bo poprzez jego uformowanie mozna rowniez duzo osiagnac. Dobry tapicer odchudzi zarowno w wysokosci jak i w szerokosci.

 

 

Konrad, Gladius do XJ6 to kupa.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ależ ja nic o "glajdusie" nie pisałem :P

 

Nowa - uprzedzenia często biorą się nie wiadomo skąd :P Niemniej subiektywnie uważam, że produkty tej marki jakościowo (w latach 80/90) odstawały od produktów Hondy. Co do nowoczesnych modeli nie wiele mogę powiedzieć. Aktualnie latam jednak właśnie również er6 i dramatu nie ma ;)

 

Pomysł z butami na "koturnie" uważam za b.słaby. Co wtedy ze zmianą biegów? Mam podnosić stopę 5cm nad podnóżek aby zmienić bieg na niższy? Wysoka podeszwa to również większe ryzyko skręcenia stopy np. przy próbie zatrzymania

Edytowane przez konrad1f

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, nastapila mala pomylka miedzy Gladiusem a ER 6 ktora tez w porownaniu z XJ 6 tez jest kupa :icon_mrgreen:

 

Pozatym doinformuj sie jak wyglada ten model buta, przy palcach jest ciut wyzszy co absolutnie nie przeszkadza w zmianie biegow :P

 

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spojrzałem jak wygląda but i absolutnie pozostaję przy swoim zdaniu ;)

co do wyższości xj nad konkurencyjnymi dwucylindrówkami również nie mogę Ci przyznać racji - dla mnie kupą jest muł w 4cyl. :P

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisalem, but funkcjonuje wraz z obnizeniem zawieszenia i odchudzeniem kanapy, Ty o tym jnie wiesz, bo masz

 

wrong sex :icon_mrgreen:

 

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno dziś o dobrą motocyklistkę. Ale jeszcze trudniej o dobry motocykl.

Czytam te wynurzenia i się zastanawiam. Kto prowadzi szkoleni, że o poradę w sprawie doboru motocykla trzeba pytać na forum? Nawet nie widzieliście kobiety i nie wiecie czy umie jako tako jeździć.

Korespondencyjny kurs tańca

"Leję na fałki i śmierdzące cwajtakty"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajmy też z wpływem wysokości moto na możliwość jego użytkowania. Oczywiście jeżeli będziemy próbować na naprawdę wysokim motocyklu oprzeć na ziemi obie nogi, to się tego bez 1,90cm wzrostu nie da zrobić, ale nie o to przecież chodzi.

Sam jeżdżę wysoką kozą - XT660Z i nie ma opcji na jakieś podparcia obiema nogami, za to jedną opieram się pewnie i bez problemu.

Tak samo wsiadanie i zsiadanie to raczej kwestia techniki niż wysokości i długości nóg.

Do tego każdy motocykl, a na pewno BMW F650 GS i F700 GS da się obniżyć, albo przez przerobienie kanapy, albo przez obniżenie zawiasu.

Nie ma więc sensu skreślanie takich maszyn z miejsca, tylko trzeba się przymierzyć i spróbować ogarnąć. W innym wypadku wszyscy jeździlibyśmy jakimiś jamnikami ciągnącymi jajka po ziemi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno dziś o dobrą motocyklistkę. Ale jeszcze trudniej o dobry motocykl.

Czytam te wynurzenia i się zastanawiam. Kto prowadzi szkoleni, że o poradę w sprawie doboru motocykla trzeba pytać na forum? Nawet nie widzieliście kobiety i nie wiecie czy umie jako tako jeździć.

Korespondencyjny kurs tańca

Tu muszę stanąć w obronie mojego instruktora. Zaproponował mi kilka motocykli, które są po prostu trochę mniejsze. Najzwyczajniej w świecie chciałam zasięgnąć szerszej opinii. I tyle.

 

Trudno dziś o dobrą motocyklistkę. Ale jeszcze trudniej o dobry motocykl.

Czytam te wynurzenia i się zastanawiam. Kto prowadzi szkoleni, że o poradę w sprawie doboru motocykla trzeba pytać na forum? Nawet nie widzieliście kobiety i nie wiecie czy umie jako tako jeździć.

Korespondencyjny kurs tańca

A jeśli chodzi o dobrą motocyklistkę... No cóż... może dopiero zaczynam swoją przygodę, ale kiedyś zaczynałam również przygodę z samochodem, jak z resztą każdy. Samochodem jeżdżę pewnie i dynamiczne, uważam, że dobrze ( z resztą to nie tylko moja opinia), więc nie można zakładać, że wszystkie kobiety jeżdżą źle. Nie ważne, jakim pojazdem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie twierdzę, ze kobiety jeżdżą źle. Twierdzę, że każdy kiedyś musi zacząć i dobrze jak zna swoje możliwości. Ponieważ trudno być sędzią we własnej sprawie to warto skorzystać z rady kogoś kto się zna na rzeczy. Sądzę, ze instruktor zna Twoje możliwości i nie namawiałby Cię do złego.

"Leję na fałki i śmierdzące cwajtakty"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...