Skocz do zawartości

Stuki w silniku Kawasaki ZX-6R 99r.


czarnymagik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

6205NX3 łożysko powszechnie stosowane przez kawasaki. Wymiarami pewnie będzie identyczne ze standardowym 6205, ale pytanie jaki luz i jakie materiały kryje w sobie oznaczenie NX3

 

idzie też kupić taniej jak za 500 pln

http://www.ebay.ca/itm/NOS-Kawasaki-Ball-Bearing-6205NX3-92045-010-1969-1975-H1-H2-KH250-KH400-KH500-S1-/121312478806

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bez jaj z tą ceną

http://www.motosport.com/DE/motorcycle/oem-parts/92045-1013?ride=KAWASAKI;NINJA%20300;2014



Ps.

Teraz mi się przypomniało .

6205 to mam w pralce :D Niedawno wymieniałem . 10 - 15zł za SKF w sklepie z łożyskami i uszczelnieniami .

Pytanie o to NX3 w oznaczeniu . Tak czy inaczej połówki pieca trzeba rozdzielic i wymienić łozysko "po bożemu" albo umiejętnie dorabianym ściągaczem i migomatem na poluzowanych połówkach karterów wydobyć łożysko i wcisnąć nowe .Obawiam się że karterów nie poluzujesz bez zrzutu głowicy i cylindrów . No chyba że porządne podgrzanie karteru w miejscu osadzenia łożyska pozwoli je wydobyć .

A jak jest bolec ustalający to pozamiatane i trzeba piec na pół rozłożyć .

Edytowane przez janosikkk

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z NX3 chodzi chyba jednak wyłącznie o klasę dokładności, a jako że to łożysko jest szeroko stosowane przez kawasaki to w używanym motocyklu myślę że można się pokusić o zastosowanie łożyska znormalizowanego 6205, ciężko jednak określić ryzyko takiego zabiegu nie znając kryteriów kawasaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie odkręcenie tych 3 śrub których odlewy widzisz na zdjęciu powinno załatwić tą setną milimetra luzu potrzebnego do wymiany łozyska bez rozszczelniania karterów . Pytanie czy sie skrzynia nie rozpadnie . warto by było jakos przez miskę ustalić pozycję wałka albo jakąs konstrukcją na zewnątrz .

No i kwestia łozyska z drugiej strony . Jak jedno leci to drugie zaczyna mocno przyśpieszać swoje zużycie (wibracje i mikroruchy ) .

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój mechanik powiedział, że jeśli rozbiera się silnik to należy wymienić już wszystkie łożyska skrzyni bo za chwilę rozsypie się kolejne... Podobno są 4 takie łożyska ale czy to prawda to nie wiem... Jeśli chodzi o zamienniki to nie poleca mi z własnego doświadczenia, bo kiedyś założył takie komuś w moto i rozsypały się po 2 tys. kilometrów. Motocykl nie ma dużej wartości a taka naprawa jest nieopłacalna, dlatego chętnie kupiłbym jakiś piec na podmianę ale to jest bardzo śliska sprawa :( może kupiłbym skrzynię używaną z dobrymi łożyskami? Jeśli w ogóle znajdę coś w dobrym stanie...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba rozdzielić kartery, bo w tym łozysku jest pierscien osadczy, co monza wywnioskować z samego oznaczenia NX3

 

NTN z tego co wiem pierścienie osadcze oznacza końcówką NR, N oznacza rowek osadczy, ale czy tutaj to nam coś mówi tego nie był bym pewien bo to nie jest typowa przemysłówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez przesady, taka usterka należy do bardzo rzadkich, te łożyska zazwyczaj przeżywają cały motocykl, więc możesz śmiało kupić używaną skrzynię albo lepiej nowe łożysko OEM, i wymienić tylko uszkodzone łożysko. Wiadomo, że najlepiej byłoby przy okazji wymienić pół silnika na nowy, ale to nie opłacalne zupełnie. Łożyska na skrzynie muszą być w jakiś sposób precyzyjnie blokowane we właściwym miejscu, dlatego mają zazwyczaj rowki z pierścieniem bądź inne zabezpieczenia- rozpołowienie obowiązkowe.

8.96s 1/4mili GSX-R K1 1000 TURBO/NITRO
SPEEDBIKE.PL TURBO TAKŻE W TWOIM MOTOCYKLU!

SERWIS MOTOCYKLI- WARSZAWA, HAMOWNIA - STROJENIE

https://www.facebook.com/bados84/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...