Skocz do zawartości

Wektor R150 - Problem z Gaźnikiem


KamayPL
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam wektora już z półtora miesiąca, i wciąż mnie zaskakuje. Dziś wymieniłem linkę gazu, i wężyk paliwa.

Mam mały problem. Motocykl po odpaleniu trzeba trzymać na obrotach (nie dużych ale nie można puścić manetki).

Po odpaleniu motocykl automatycznie zdycha. Na ssaniu posiadam ten sam problem. Gaźnik już czyściłem i poskładałem tak jak był. Chciałem wyregulować ale nie wiem jak, bo posiadam tylko jedną śrubę a ona praktycznie nie reaguje.

post-77008-0-13525000-1407015095_thumb.jpg

post-77008-0-45119900-1407015231_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to jest możliwe że śruba regulacji składu mieszanki jest po prawej stronie motocykla, za śrubą wolnych obrotów po lewej pod zaślepką.(1#foto - prawa strona; 2#foto lewa strona).
PS. Panowie, wiecie jaki to gaźnik? Ja nie potrafiłem się doszukać.

PS2. Do gaźnika idzie tylko linka gazu (ciężko będzie ją wyregulować bo już naciągnąłem ją na max'a i jeszcze ma lekkie luzy), i wężyk paliwowy.

Edytowane przez KamayPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linką się nie reguluje, zawsze musi być luz, tą śrubkę co widać na górnym zdjęciu to jest od wolnych obrotów, bo podnosi przepustnice jak ją wkręcasz, skoro na nią nie reaguje to musisz ustawić skłasd mięszanki i dlatego musisz odszukać tą regulację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko wstanę, zajmę się tym.

PS. Na jakiej pozycji mam regulować wolne obroty?

Posiadam 3 pozycje, dolna to ssanie, na środkowej jeżdżę, a na górnej pod czas jazdy narywa mną.

Edytowane przez KamayPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz znajdziesz śrubę regulacji składu mieszanki i upewnisz się że ssanie jest szcelne ,nie ma nigdzie lewego powietrza a paliwo bez przeszkód wypełnia komorę pływakową to mieszankę (obrotów biegu jałowego) ustawiasz tak jak w starych heblach sowieckich i PRL-owskich :

- rozgrzewasz silnik i zgrubnie ustawiasz obroty jałowe - nie za szybkie , przynajmniej na potrzeby regulacji mieszanki biegu jałowego, powiedzmy 10% powyżej granicy samoczynnego gaśnięcia

- kręcisz śrubą składu mieszanki tak aby silnik uzyskał maksimum obrotów (tzn nie czerwone pole na obrotomierzu tylko najwyższe obroty jałowe jakie uda ci się uzyskać kręcac śrubą w lewo lub prawo ) a potem odkręcasz od tej pozycji o 1/4-1/2 obrotu - zapewni to ciut bogatsza mieszankę i łagodniejsze przejścia pomiędzy zakresami pracy gaźnika dla nie do końca rozgrzanego silnika.

- finalnie ustawiasz obroty , chińskie 50 mają po 1200obr/min a to nie wiem , ustaw z 1100 powinno być ok.



PS

Drodzy oblatywacze chińskich kibli 50ccm , czy nie zauwazyliście że wasze demony brzmią jak pojazdy Dżetsonów (taka bajka kiedyś była ) :laugh:

Edytowane przez janosikkk

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP To nie jest 50ccm tylko 150 ccm ;)

 

Znalazłem śrubę od regulacji mieszanki. Była pod zaślepką obok śruby do regulacji wolnych obrotów.

 

-----------------------------------

 

Pogrzebałem i wyszło tak.

-Śruba pod zaślepką obraca się tylko pod kątem 90 stopni

-Spod tejże śruby wycieka waha.

-Wystarczy mikroskopijny ruch i motocykl zdycha.

-Da się ustawić motocykl tak aby nie zdychał ale za to chodzi na 3-4k obrotów na każdej pozycji (trzy pozycje, chyba ssanie, półssanie, i te trzecie)

 

Jutro jadę najprawdopodobniej do serwisu bo sam sobie z tym nie poradzę. Chyba że któryś z forumowiczów mieszka/przejeżdża przez gliwice i miałby chwilę czasu poświęcić.

 

Jeżeli mechanik sobie z tym nie poradzi to najprawdopodobniej ten sezon dla mnie odpada. (Niestety nie stać mnie na dzień dzisiejszy na nowy gaźnik)

Edytowane przez KamayPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na gaźniku są tylko te dwie śrubki. No cóż, mogło być lepiej ale teraz też dobrze chodzi. Pokopciłem przez 20 min na podwórku po powrocie z małej trasy. Jest ok.

Ale nowym problemem jest słabe a może i brak ładowania na włączonych światłach drogowych/postojowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...