Skocz do zawartości

gąbka pod zbiornikiem w Suzuki SV


hiszpan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio usunąłem gąbkę będącą przyklejoną pod zbiornikiem mojej SVki... i to był błąd. sądziłem, że uda mi sie w ten sposób poprawić przepływ powietrza pod zbiornikiem a przez to dopływ tego powietrza do filtra powietrza który jest pod zbiornikiem a nad którym bezpośrednio znajduje sie ta gąbka (kto ma SV to wie o czym mówię). Niestety po tej "operacji" efekty były inne od zamierzonych. moto straciło "górę" i nie dokręca się do swojej maksymalnej predkości. spadek wynosi jakieś 15km/h. Prawdopodobnie ta gąbka nie jest pod zbiornikiem tylko aby tłumić odgłosy ssania. Drobiazg a jednak ma znaczenie...

Ja w każdym razie nie spodziewałem sie takiej reakcji ze strony moto. Wczoraj na forum www.socalsvrider.com przeczytałem że kilku z właścicieli SV w stanach popełniło tez ten błąd i chcąc poprawić pogorszyli sprawę.

NIE USUWAJCIE TEJ GĄBKI U SIEBIE!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej nie o to chodzi... gąbka nie dotykała nawet filtra. podejżewam 2 sprawy - wytłumiała rezonans zasysanego powietrza na dnie zbiornika lub powodowała wyhamowywanie strugi powietrza płynącej miedzy filtrem a zbiornikiem. teraz zrobiło sie prawdopodobnie coś na kształt dyszy omywanej strumieniem gazu (powietrze przepływające pod zbiornikiem zasysa przy dużej prędkości powietrze z airboxu) tak przynajmniej przypuszczam.

na szczęście gąbka to nie problem i założę nową inną na miejsce oryginalnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...