Skocz do zawartości

Skrzywienie półek względem koła


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

WItam, mam taką przypadłość w motocyklu po lekkim szlifie na lewy bok. Motocykl ściąga w trakcie jazdy w prawo, minimalne odepchnięcie lewej rączki kierownicy prostuje tor jazdy.

 

Na postoju zauważyłem, że gdy ustawię przednie koło w idealnej osiowości z tylnym (przykładam łatę do tylnego i odmierzam takie same odległości od przedniej felgi do łaty) to wtedy półki są lekko przekrzywione w prawo. I odwrotnie jak ustawię prosto półki i kierownicę to koło mam skręcone lekko w lewo.

 

I teraz najśmieszniejsze jest to, że całe przednie zawieszenie wraz z półkami i ośką było wysłane do TECROL i "niby" sprawdzone jako idealnie proste...

 

Lagi sam sprawdziłem tocząc po szkle, ośkę przednią na tokarce nie ma bicia. Obstawiam skrzywione półki, ale czyżby w TECROLU polecieli w ciula i nie sprawdzili tego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że tak (ciężko to sprawdzić, ale przykładając coś płaskiego na to wygląda). Lagi lużno wchodzą w półki bez żadnych zacięć, dodam że w górną pókę laga wchodzi pasownie, a dolna półka ma jeszcze luz przed skręceniem.

Edytowane przez Mad Jaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne wszystko jest OK tylko niezbyt uważnie założyłeś wszystko. Półki względem siebie nie mają żadnego ustrojstwa ustalającego ich położenie względem siebie. Tak jak w ruskim rowerze :) Normalne też jest że przy byle glebie mogą się przestawić.

Poluzuj śrubę na osi, poluzuj na dolnej półce zaciskające lagi i po prostu ustaw wszystko równo tak jak w ruskim rowerze.

 

A potem bardzo delikatnie i na raty, naprzemiennie dokręć śruby.

Bo jak złapiesz na fest odrazu śrubę od osi to na bank przekręcisz wszystko.

Edytowane przez rozkosmany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że piszesz o motocyklu, który masz w podpisie?

A sprawdziłeś tak prozaiczną rzecz jak kierownica? Przecież to ona miała kontakt z glebą.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozkręć to wszystko na tyle odpowiednio, dolna półka trochę mocniej , górna delikatnie luźniej żeby dało się przeprostować i "zapamiętało " pozycję . Potem dokręć półki i dół zgodnie z instrukcją dokręcania koła . No i żeby ci moto po lagach nie zjechało .

Obecnie możesz mieć delikatnie skrzywione uchwyty lag w półkach a do tego ułozyły siię tak że lagi wkładasz bez problemu a wszystko krzywe . Niestey to iszkodzenie będzie miec trwały charakter bo uchwytu idealnie nie wyprostujesz , tzn . po ponownym poluzowaniu trza się będzie znów bawić.

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...