Skocz do zawartości

Zwiększenie nośności motoru


koen
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

szukam jakiegoś rozwiązania na zwiększenie udźwigu maksymalnego motoru Kawasaki Versys 650 model 2010. Zgodnie z danymi producenta wychodzi, że można na niego max załadować 180kg. Jeżeli policzę masę dodatków (gmole, kufer centralny pusty, stelaż i inne "mało ważące" dodatki to pozostaje mniej niż 170kg czyli masa dwóch osób w ubraniach (które też trochę ważą). Stąd też pytanie czy da się jakoś zwiększyć udźwig maksymalny bez obawy o uszkodzenie konstrukcji motoru? Jedyne co mi przychodzi do głowy to tankowanie na pół zbiornika czy możliwe dodatkowe 9kg ładunku ale raczej trzeba to traktować jako półśrodek.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym się tym nie przejmował

200kg to jest pewniak że poniesie, 170kg to mają ładowność chińczyki z marketu

jedynie właściwości trakcyjne mogą się pogorszyć

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się jakoś przejmuję, gdyż producent nie wymyślił sobie tych wartości z sufitu.

Będąc na serwisie zaproponowano rozwiązanie w postaci wymiany sprężyn w zawieszeniu na HyperPro. Czy takie rozwiązanie rzeczywiście podniesie nośność motoru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nośności nie podniesie. Jedynie poprawia trakcje.

Druga strona medalu bedzie taka, że niezaładowane moto będzie sztywniejsze. Jeśli dużo latasz z plecaczkiem i załadowany to można by zamontować, ale jeśli w pojedynkę to moim zdaniem szkoda kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 kg różnicy nie zrobi ale to był jeden z powodów dla których sprzedałem kawasaki.Trakcja trakcją ale żywotność napędów też przewidziana pod obciążenia.Po wymianie sprężyn zniknie pewnie dobijanie na dziurach bo z twardością się oswoisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem, że w pierwszej kolejności powinienem się skupić na regulacji zawieszenia (maksymalne utwardzenie sprężyn) przód/ tył, a jeżeli właściwości trakcji będą nadal niezadowalające zainwestować w zawieszenie, a jeżeli dalej to nie pomoże to pozostaje tylko zmiana pojazdu :( ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zafundować pannie/pani prawko i motocykl trzeba ;)

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...