Skocz do zawartości

Yamaha wr 450f


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Chciałem pogadać troche o tym sprzęcie, zmieniam moto z kawasaki kdx 250, na własnie to tak myślę, uważacie że to dobry wybór? jakie są wady zalety tego sprzętu? nada to się do endurzenia w terenie? na koło idzie? :D ogólnie jak najdłuzsze wypowiedzi chec wizieć! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko , aktualnie mam WR 450 f z 2005 roku i powiem szczerze , że przesiadając się z TT600S belgardy (wcześniej xt 600 i honda xl) , nie sądziłem że jazda na Wr-ce spowoduję u mnie aż tak dużego "bannana" na twarzy, lekkość prowadzenia i panowania nad moto jest świetna , naprawdę daję radę w terenie. Nie ukrywam że trzeba mieć trochę respektu do niej , bo zbyt agresywne odkręcenie manetki powoduje że moto rwie na koło :) ( uwierz mi nie ma problemu by latać na kole ) , ja sam jeszcze nie do końca czuje się na tyle , aby stawiać ją na pion , bo to potrzeba trochę czasu . Nie raz się zapomniałem i przednie koło momentalnie idzie w górę ale szybko obejmuje zbiornik paliwa odpuszczam gaz i wszystko wraca do normy :). Moment obrotowy jest spory , reakcja na gaz też jest szybka , zawias twardy ale bardzo dobrze sprawdza się w terenie , bynajmniej dla mnie . Pewnie zaraz ktoś napisze ,że tak zachwalam ten sprzęt bo mam wystawioną na sprzedaż swoją Wr-kę , ale pisze szczerze co daje jazda WR-ką , ani razu mnie nie zawiodła , więc nie mam na co narzekać , bo jak kto dba tak ma :) . Jeżeli dbasz o sprzęt to będzie ci długo służył . chyba że kupisz moto z wadą fabryczną lub zaniedbany egzemplarz. Po każdym wypadzie myje moto , smaruje łańcuch , sprawdzam luzy w kołach ,dokręcenie szprych , naciąg łańcucha i wszystko śmiga jak należy przy kolejnym wyjeździe :) . Ja polecam Yamahę WR 450 będziesz zadowolony bardzo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o takie odpowiedzi właśnie mi chodzi :) dzięki wielkie, powiem tak ja właśnie nastawiam się na rok 2005 i wyżej tak się postaram, wszystko po wakacjach robie bo teraz robota itp. a mam pytanie ile średnio Ci spala ten sprzęt? i jeszcze jedno, pomiędzy wr a wrf jest jakaś różnica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moja wiedzą to to samo ,jedni piszą tą literkę drudzy nie :) . Spalanie hmmm..... :) cięzko powiedzić bo to uwarunkowane jest od stylu jazdy :) dużo nie pali biorąc pod uwagę jej możliowści :) Tu określenie spalania na 100km nie ma sensu , bo pierwsze 30 km śmigasz jak opentany poźniej już ścieżkami pomykasz 60-80 km/h , potem znów dajesz w palnik. bak starczy na długo . Ale jak chesz ostro i długo jeździć w terenie zawsze w plecak baniak z 5 literkami boskiego napoju możesz wźiąść :P . Nie patrz na spalanie :) . Jak chcesz podam Ci linka do mojej aukcji . Od 2004/5 najlepiej szukać moto bo wprowadzono kilka istotnych zmian . Jak chcesz skakć robić backflipy , to rocznik 2008 w góre bo masz Aluminiowa ramę i 10 kg wagi mniej jak chcesz śmigać w teren to nie przejmuj się że rama jest stalowa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panocki , nie zapominac o tym żeto wyczynówka i remonty drogie i częste . Ludki mówią że od 3-5 tyś. zł na rok w najlepszym wypadku .

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

pomiędzy wr a wrf jest jakaś różnica?

 

różnica jest taka że nie istnieje taki motocykl jak wr450 :D znaczy być może kiedyś był , i prawdopodobnie był dwusuwem....

 

Yamaha stosuje taki sam system znakowania jak KTM w wyczynach -F to 4T i zawsze tak było (np exc250 2T , exc-f250 4T )

 

Stary jak pytasz o spalanie to się 3x zastanów bo paliwo to najmniejszy koszt w tym motocyklu....

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm a to nie jest enduro? na jakimś forum czytałem że 2-3 lata to tak na luzie bez remontu (oczywiscie wykluczajac regulacje zaworów itp)



bo jeżeli co roku mam robic remont itp, wkladajac w to 3-5 tysiace to ja pierdziele taki interes ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest enduro, hard enduro. Przy przebiegach około 100h rocznie, powinien wytrzymac 2-3 lata bez remontu. A pali podobnie jak inne hard enduraki 450 czyli gdzieś 7/100 po płaskim. Na żwirowni czy w błocie też około 7 ale na godzinę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jescze dwie rzeczy drogo jest utrzymać ten moto? (wcześniej miałem 2t 250)

I takie szczere czy mi go polecacie?

 

Lubi się tam cos szczególnego psuć?

 

a suzuki drz 400 nie jest trwalsze? i nie pali mniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...