Skocz do zawartości

polerka - ocencie ;)


zbyhu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wcale nie trzeba tego malować po polerowaniu! Wystarczy od czasu do czasu przeczyścić Automax- em i bawełnianą ściereczczką! a co do polerowania, to najlepiej najpierw wyrównać dekiel pepierami ściernymi, a na koniec polerować tarczą filcową posmarowaną wcześniej Automax- em... Efekt murowany! Zależy jeszcze od stopu z jakiego zrobiony jest dany element- jedne matowieją szybciej, a inne wolniej.

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem!

 

PS. Czy nie brakuje Ci nakrętki klina od startera??

 

Tak, brakuje. Bo gwint jest zniszczony. A ja glupol zalozylem stary klin.

Teraz dopiero wpadlem na to, ze wymiana klina jest rownoznaczna ze zrzucaniem znowu dekla ;).

 

A ja polerowalem najpierw recznie, ale ppotem nasadzilem kolko papieru sciernego na filcowy krazek i na takiej niby tokarce to czyscilem. We wszystkich zakamarkach juz recznie...

A potem ten filcowy krazek + zielen paryska i jechane ;).

Pozdrawiam

 

PS

prawy dekiel robilem tylko recznie i wyszedl slabiej... musze go przejechac tym filcowym krazkiem z pasta i bedzie gitara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyhu: zeby zaontowac kickstarter nie mususzdemontowac lewej pokrywy.Natnij cieniutka tarcza (flex np) ladny rowek na plaski wkretak i wtedy bez bulu bedziesz demontowal i montowal kickstartery w swojej maszynie ;) --- ja tak mam i hmm uwazam to za dosyc dobry patent :]

 

Ps. Poleruj poleruj ;) ladna robota ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne to ładne, osobiście nie mam do takiej roboty cierpliwości i dlatego swoje pokrywy oddałem do sasiada który zawodowo zajmuje się polerowaaniem aluminium(jesli można to nazwać zawodem), i za trzy browarki mam wszystko zrobione w jedno popołudnie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem!

 

Nie wiem, ale ja jakos bardzo lubie robic cos sam kolo motorka.

Zawsze traktuje to jak wyzwanie, walcze ile wlezie i jesli starcza mi cierpliwosci, to to koncze za jednym zamachem (nie lubie przerywac pracy :buttrock:).

No a potem mam satysfakcje... Moze jestem jakis inny, ale tak juz jest :buttrock:.

Dlatego teraz musze ukonczyc projekcik czujnika temperatury :D. No i jeszcze ten jeden dekielek dopolorowac :).

Pozdrawiam

 

PS

Qrde, nie wiem co zrobie jak sobie kupie Japonca - tam we wlasnym zakresie nie ma za duzo do zrobienia :roll:.

Bede musial sobie obok skombinowac jakas WSK 125 :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbyhu jak patrze na twoja MZ to az mi sie lezka wzruszenia w oku kreci.

Moja MZ byla bardzo podobna do twojej tylko troche jasniejszy kolor.

Ja mialem jeszcze wypolerowane felgi, klamki (sprzegla hamulca) gaznik, korek paliwa, polke pod zegary i chromowane polki zawieszenia przedniego i lapy trzymajace silnik.

a i blotnik przedni byl pod kolor nie czarny.

Bardzo fajna masz ta MZ czekam na nowe zdjecia z nowymi upiekszeniami :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...