Skocz do zawartości

Radialna czy diagonalna?


Vlaad
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

O ile w katamaranach sprawa jest prosta: oplot radialny jest sztywniejszy i zapewnia lepsze prowadzenie, o tyle przy oponach motocyklowych nie jestem już taki pewien. Pytanie: jaki typ opon i do jakich motocykli nadaje się najlepiej, radialny czy diagonalny :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki typ opon i do jakich motocykli nadaje się najlepiej, radialny czy diagonalny

 

Wystarczy jak spojrzysz na kilka, czy kilkanaście współczesnych motocykli jeżdżących po naszych drogach i wtedy dowiesz się, które opony sa lepsze do motocykla :mrgreen:

 

Z tego co mi wiadomo,to diagonalne są cichsze......i nic poza tym, a no i araby mają takie w swoich limuzynach :mrgreen: ale oni szybko nie jeźdżą i nie wchodzą ostro w zakręty :mrgreen:

 

Pozdrawiam ;)

Najlepszym dowodem na istnienie obcej inteligencji w kosmosie jest to, że nas nie odwiedzają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprocz tego ze cichsze, diagonalne opony maja zwykle wieksza trwalosc, poza tym jest kilka opon diagonalnych na poziomie prawie radialnym jesli chodzi o przyczepnosc, szczegolnie jak sa w miare nowe ( szczegolnie Metzeler Metronic), ale ich ceny sa nie nizsze niz radialnych.

Ja glownie z powodu przyczepnosci w kazdych warunkach, zachowania na zakretach i komfortu jazdy wole radialne - jes=zdze obecnie na BT 010, BT 020 i jestem b.zadowolony.

Kupowanie do twojej VFR diagonalnych mija sie z celem - masz kola dobre rozmiarowo do opon radialnych i wykorzystoj to - to sa pieniadze dobrze wydane.

 

Adam M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowanie do twojej VFR diagonalnych mija sie z celem - masz kola dobre rozmiarowo do opon radialnych i wykorzystoj to - to sa pieniadze dobrze wydane.

Nie mam zamiaru kupować do VFR opon diagonalnych - z przodu mam BT20 (nówka), a z tyłu skończy się po sezonie BT56 i założę komplet.

Wydaje mi się, że gdzieś czytałem, że do niektórych motocykli zaleca się opony diagonalne i stąd moje pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...