Skocz do zawartości

Luz pomiędzy 4-ką a 5-ką


shd
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Widziałem podobne tematy, ale nadal wydaje mi się sensownym utworzenie nowego wątku.

 

Mam Yamahę XJ6 Diversion 2011. Jeżdżę po drogach od +- 2 miesięcy ( 5 tys. km ) i miałem jedną glebę ( przy której zagiąłem przekładnię zmiany biegów ). Zdażyło mi się niedawno kilka razy wbić "luz" przy podnoszeniu z 4 na 5. Kilka razy też miałem problem ze zmianą biegu ( zbicie z 3 czy coś w ten deseń ).

 

1) Czy mam się obawiać?

2) Mogę poczekać do następnego przeglądu ( drugie 5k km. ), a może pędzić jak najszybciej do serwisu?

 

Na amatorskie "oko" oprócz samej dźwigienki, nie dostrzegam problemów, ale moje oko to niekoniecznie wykładnia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę raczej to wina sposobu przebijania biegów musisz dobrze oswoić sie z maszyną

Druga opcja malo prawdo podobna że podczas gleby szarpnięcie gałką zmiany biegów narobiło jakiejś szkody w zmieniaczu

RG 80>>GPZ 500>>CBR 600 F3>>CBR 900RR


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

a zrob to bez sprzegla i zobacz czy cos sie zmienia.

Nie zdarza się to często ale kilka razy spróbuję.

 

 

Olej kiedy był zmieniany?

Olej podczas ostatniego przeglądu, czyli jakieś 3 tygodnie temu ( po 1 tys. )

Edytowane przez shd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Rok temu miałem Yamaya'ę XJ750J Maxim... czyli prekursor Twojej. Tak się składa, że rownież z miałem neutral pomiedzy 4 a 5 (skrzynia 5-cio przekładniowa). Lecz tylko przy delikatnym "podniesieniu/zbiciu" biegu, przy energicznym/zdecydowanym wrzuceniem nigdy to mi się nie przytrfiło. Również się zastaniawiałem co to za jaja. Moja Yamaha niegdy nie zaliczyła zadnej gleby, więc może jest to jakieś dziwne rozwiązanie koncernu Yamaha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...