Skocz do zawartości

sasecka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam pytanie czy i od jakiego moto spasował by zacisk hamulca i pompka do er 5 ?

bo to co jest teraz to nie hamulec . motor kupiłem nie dawno myślałem ze sie przyzwyczaję ale sie nie da !

i jeszcze pytanie co do lag one mają być takie miękkie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacisk to pewnie żaden nie podejdzie bez rzeźbienia, dlatego spróbuj zacząć od klocków. Porządne klocki sinterowe robią naprawdę kolosalną róźnicę, i piszę to na własnym przykładzie z jazdy na XJ 600.

 

A do lag możesz wlac trochę gęstszy olej ale cudów nie będzie, ER 5 miało być z założenia tanie to i w tani sposób zostało zrobione.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak wlać olej jak z góry nie ma tych śrub co w innych mot jak się to otwiera ?

klocki niby mam nowe szkoda kasy na nowe przy następnej wymianie pomyśle .

co do 1. to podjedź ty do serwisu chłopie bo sobie krzywdę zrobisz jak ot tak dolejesz. Natomiast co do 2-go to jak nie masz kasy na klocki to chcesz zaciski zmieniać? a płyn masz dobry ? świeży? pompa i zaciski czyste i pracują płynnie? ... ehhhhhh

-------------------
Pozdro Herdi

Śrubkomistrz w serwisie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój brat ma er5 i zmienił pompę hamulcową od srada(ma przewód w oplocie). Teraz klamka jest twardsza, lekko naciska to hamuje lekko, mocno naciska to hamuje mocniej (przedtem z tego co mówi to nie było różnicy). Jeśli masz kawę przed liftem (przed 2001) to możesz zmienić na tokico od nowszej er5, młody jeszcze mówi, że od ZR7 może podpasować zacisk .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacisk mam tokico wymieniłem płyn i jest twardszy ale nie da sie zahamować tak żeby zblokować koło naciskam lekko hamuje naciskam do końca i to samo ..to jak te klocki wymienić >?

jak tak to na jakie ?

najlepiej jak byś cie podali z allegro coś.

z góry dzięki za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw wyjmij te co masz i podaj model. Może akurat się mylę i są dobrej jakości. Ale generalnie najlepsze są sinterowe, np. takie:

 

http://allegro.pl/klocki-hamulcowe-nissin-252st-er-5-zrx-gpz-gpx-kle-i4275118360.html

http://allegro.pl/klocki-vesrah-kawasaki-er5-vn-zrx-zx6-zx7-zx9-zx12-i4279113458.html

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa najlepiej radialna o małeł średnicy tłoczka ale ogólnie to podpasuje każda. Zacisk też można zapodać dowolny ale będzie wymagać to dołożenia adaptera, który ktoś musi ci wykonać no i pewnie trochę trzeba będzie porzeźbić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...