Skocz do zawartości

Jakie są objawy uszkodzenia czujnika TPS ?


chasseur
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Czy może ktoś sprecyzować objawy uszkodzenia czujnika położenia przepustnicy ?

 

Jak go można przetestować ?

Aby jeździć szybko, nie wystarczy benzyna w żyłach, potrzebny jest jeszcze olej w głowie.

Każdy chwali to - czym jeździ jego stary.

Jeździłem już chyba wszystkim, od dziecięcego chodzika po Magnum 520 DXi z naczepą ponadnormatywną, a teraz przyszedł czas na motocykl.

Kierowcą trzeba się urodzić, samo prawo jazdy nie wystarczy ... ale na wszelki wypadek mam wszystkie kategorie :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

U mnie objawy pojawiały się bardzo rzadko i było to:

- poszarpywanie podczas jednostajnej jazdy jakby na chwilę był ujęty gaz

- gaśnięcie na wolnych i niemożność odpalenia z równymi obrotami nim się nie cofnęło kluczyka i ponownie odpaliło.

Diagnostyka będzie opisana w instrukcji serwisowej. Nie dysponuję do xj. Mogę podrzucić z Fazer'a jak będziesz chciał.

 

LwG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mierzysz zmiany rezystywności lub napięcia wyjściowego z TPS - mają być liniowe bez skoków i w zakresie podanym w serwisówce.

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

objawy? ja swój w ogóle wywaliłem przy wymianie oryginalnych gaźników B12 na gaźniki od GSXR . Nie powinno być żadnych objawów a jak coś to wypnij to w cholerę i tyle .

 

Taka podpowiedź nadaje się do działu "Pomysłowy Dobromir"

ale na pewno nie do tego działu

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mylisz się kolego

 

Nie ma ludzi nieomylnych ale dopóki nie uzasadnisz tych bredni ja będę się trzymał swojego zdania ponieważ za długo zajmuję się problemami silników motocyklowych.

Na tym forum nie jesteś sam i na dobrą sprawę takie działanie jest na korzyść dobrych mechaników motocyklowych ponieważ właściciel aby zaoszczędzić wpierw posłucha Twojej rady a dopiero potem z dużo większą awarią odstawia motocykl do serwisu płacąc sporo za swoją głupotę.

Poczekamy na Twój elaborat dotyczący bezszkodowy sposób usuwania czujnika TPS oraz płynące z tego korzyści.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, tak uwielbiam takich co to się chwalą przebogatym doświadczeniem we wszystkim. I co, spodziewasz się orderu z ziemniaka czy coś ? Gdybyś miał jakiekolwiek doświadczenie to byś wiedział ze w takich sprzętach jak xj 600 wypięcie TPS ( pozbycie się go) niczym nie grozi . Może z exupem Ci się pomyliło co? hehe Kolego drogi nie mam czasu na uświadamianie wszystko wiedzących wiec jak masz ochotę to wpadnij do Kutna a zobaczysz sobie to na żywo ok ? Nie strasz ludzi czymś co nie istnieje i nie rozciągaj aury tajemniczości tam gdzie jej nie ma .Widzę że pewne zagadnienia wydawałoby się absurdalnie proste są Ci całkowicie obce . No a teraz już możesz się rozpisywać , wychwalać swoje doświadczenie, próbować być błyskotliwym etc etc Aha, gdzie ze doczytał że z usunięcia TPS płyną jakiekolwiek korzyści ????To interesuje mnie najbardziej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panocki , ale o ile TPS w gaźnkowcu moze zmieniac kąt wyprzedzenia że to aż tak istotne(czym skutkuje ) ? Rzucice cyfrą a nie z mordą na siebie.

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, jednak to nie TPS, usterka usunięta.

Aby jeździć szybko, nie wystarczy benzyna w żyłach, potrzebny jest jeszcze olej w głowie.

Każdy chwali to - czym jeździ jego stary.

Jeździłem już chyba wszystkim, od dziecięcego chodzika po Magnum 520 DXi z naczepą ponadnormatywną, a teraz przyszedł czas na motocykl.

Kierowcą trzeba się urodzić, samo prawo jazdy nie wystarczy ... ale na wszelki wypadek mam wszystkie kategorie :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...