Skocz do zawartości

Kawasaki Zx9r prawdopodobnie obrócona panewka


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam kawasaki zx9r i prawdopodobnie obróciła mi się panewka na tłoku bo strasznie puka i blokuje się na 3 tłoku , rozrząd sprawdziłem i jest w porządku tak samo jak i zawory i sprzęgło. Co jeśli obróciła mi się ta panewka ? Czy wał z korbowodem i panewkami od zx9r z 1998r będzie pasował do mojej kawy z 1994 r ? Myślałem również nad zakupem innego silnika ale niestety nie ma z mojego modelu tylko jest z 98-02 czy ten silnik będzie pasował do mojej ramy ? Miał już ktoś taki przypadek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko mam problem ze swoja Kawunia, zaczęło mi coś strasznie pukać w silniku, rozebrałem już część silnika i nadal nie mogę zdiagnozować problemu . Sprzęgło jest w porządku , rozrząd również, panewki wał tłoki są eleganckie. Co to może być ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak to po co ? żeby naprawić myślałem początkowo że to sprzęgło póżniej ze rozrząd później ze panewki więc musiałem rozebrać

Piotr cie za ten tekst zje.ZresztA nie tylko on...

Nie lepiej bylo podjechac do fachowcow ? A tak rozbierzesz silnik w mak i guzik bedziesz wiedzial,,,

Szkoda silnika, no ale to twoj motur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak to po co ? żeby naprawić myślałem początkowo że to sprzęgło póżniej ze rozrząd później ze panewki więc musiałem rozebrać

 

prościej było zapytać bo kto to teraz prawidłowo poskłada ?

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekaj odpalam moją szklaną kule iiiii... ciemność widzę ciemność xD Przy takim podejściu nic z tego nie będzie, jak wał, tłoki, panewki, zawory i cokolwiek tam jeszcze jest okej to może szukaj w skrzyni :D albo w kole. A kiedy stukanie się nasila ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może w czym może być problem ? Moja sprawa co robię . Myślałem że ktoś mi tu pomoże a nie zacznie prawić kazania

 

Podkreśliłem tekst który mnie się bardzo podoba.

Zalogowałeś się na tym forum nie z miłości do motocykli tylko z potrzeby i żądasz aby przez net ktoś naprawił Ci motocykl ?

A gdzie byłeś przed kupnem tego wrzoda ?

Silnik w Twoim motocyklu jest bardzo delikatną konstrukcją posiadającą sporo błędów konstrukcyjnych i wad produkcyjnych.

Jedyną jego zaletą była ładna linia owiewek przyciągająca oko.

Jeżeli masz rzeczywiście uszkodzoną panewkę to pozostaje Ci cierpliwe szukanie innego silnika i nie pomoże pyskowanie na forum bo tylko cierpliwość go uleczy.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stukanie było cały czas, ale strasznie głośne , na każdym biegu takie samo jak i również nic się nie zmieniało jak wcisnąłem sprzęgło . Złoto w oleju ? Co to takiego i czym to jest spowodowane ? Przepraszam Piotrze, ale to nie tak jak myślisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...