Skocz do zawartości

Brak kompresji SHL M17 GAZELA


Szycha998
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam remontuje starą Gazele zrobiłem już wszystko wiec nadszedł czas na odpalenie, z kopa nic po ok godz biegania z nią zapaliła przejechałem może z 50 m i zgasła,sprawdzałem paliwo dochodzi, iskra jest dobra potem sprawdziłem kompresie a tu tylko 1 bar pierścienie założyłem nowe i simeringi, rys na cylindrze nie widać jest ok 0,5 mm luzu pomiędzy tłokiem a cylindrem ale tak chyba powinno być, głowica uszczelniona nie wiem jaka możne być przyczyna braku kompresji? z góry dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam remontuje starą Gazele zrobiłem już wszystko wiec nadszedł czas na odpalenie, z kopa nic po ok godz biegania z nią zapaliła przejechałem może z 50 m i zgasła,sprawdzałem paliwo dochodzi, iskra jest dobra potem sprawdziłem kompresie a tu tylko 1 bar pierścienie założyłem nowe i simeringi, rys na cylindrze nie widać jest ok 0,5 mm luzu pomiędzy tłokiem a cylindrem ale tak chyba powinno być, głowica uszczelniona nie wiem jaka możne być przyczyna braku kompresji? z góry dzięki za pomoc :)

 

Luz między tłokiem a cylindrem powinien dla tego silnika wynosić 0,1-0,12 mm, więc na pytanie o przyczynę odpowiedź już masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To dlaczego w serwisówce jest podane 0,05-0,07 mm ??

Masz rację, to wartości nominalne. Podałem wartość maksymalnego dopuszczalnego luzu przy którym silnik jeszcze będzie pracował ale kwalifikuje już go do naprawy. Jak mnie w szkole uczono 0,5 to 10 razy większy luz niż 0,05 mm.

Tak czy inaczej luz między tłokiem a cylindrem najprawdopodobniej jest za duży, ale to trzeba by zweryfikować poprzez pomiar cylindra średnicówką i tłoka mikrometrem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...