Skocz do zawartości

Uszczelka pod głowicą tsr125


Mly96
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jak ostatnio wymieniałem to nie pozbyłem się starego silikonu, nowego nie dawałem w ogóle bo podobno nie wolno, nie wiem czy to też może mieć wpływ.

W takim razie co mam z tym teraz zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ostatnio wymieniałem to nie pozbyłem się starego silikonu, nowego nie dawałem w ogóle bo podobno nie wolno, nie wiem czy to też może mieć wpływ.

W takim razie co mam z tym teraz zrobić?

 

 

oddać do mechanika lub przeczytać kilka książek o mechanice, kupić kilka narzędzi i poprawnie wykonać tą skomplikowaną operację

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrego mechanika to tu nie znajdę, kiedyś oddałem moto żeby wymienili simering od strony sprzęgła, całe wakacje byłem bez motocykla, a jak przyjechałem po niego to się okazało, że jedyne co potrafili zrobić to spuścić płyn z chłodnicy i olej......

Planowanie głowicy i ewentualnie cylindra wystarczy? Oczywiście potem nowa uszczelka bez silikonu, tylko jak mocno to skręcić żeby było dobrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, wyślę głowicę na planowanie, cylek chyba też, a co z tymi szpilkami? Jak sprawdzić czy to ich wina i ewentualnie naprawić? I czy jeśli wyrzuca płyn przez odpływ zbiorniczka wyrównawczego to na pewno upg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, wyślę głowicę na planowanie, cylek chyba też, a co z tymi szpilkami? Jak sprawdzić czy to ich wina i ewentualnie naprawić? I czy jeśli wyrzuca płyn przez odpływ zbiorniczka wyrównawczego to na pewno upg?

 

Pomierzyć długość i porównać z serwisówką.

Wyciągniętej szpilki już nie naprawisz. Jedynie kupno nowych

Nie sztuką jest się rozpędzić.
Sztuką jest wyhamować!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowych nie dostane już nigdzie (może i ktoś załatwi, ale będzie to pewnie koszt połowy tego co dałem za moto) wina taniej uszczelki, być może, ale wątpię, a dać 150 za uszczelki atheny z którymi stanie się to samo to raczej mało opłacalne. Co polecacie zrobić? Nie mam tu żadnego mechanika motocyklowego, do samochodowych nie oddam bo mam złe wspomnienia i jestem pewny, że znowu nic nie zrobią.

 

"Pomierzyć długość i porównać z serwisówką.

Wyciągniętej szpilki już nie naprawisz. Jedynie kupno nowych"

 

Czyli za nic w świecie nie wyciągać? Jak pomierzę i okaże się, że wymiary się nie zgadzają to co dalej?

 

I jeszcze jedno pytanie bo tak myślę o tym co napisał bartek85 - skoro przez parę dni płyn normalnie był, nie ubywało go to może faktycznie uszczelka słabej jakości, z drugiej strony co można zrobić źle w takiej uszczelce... Przecież i te atheny i ta jest z aluminium, więc jak to może być że jedna przepuszcza a druga nie?

Myślę też o korku chłodnicy, może z nim coś nie tak? Jak trochę pojeżdżę i się zagrzeje mocno to z tego odpływu leci woda z powietrzem, takie bańki się robią.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo waliło spalinami do układu i gotowało płyn

abo zrobisz raz i porządnie albo się będziesz paprał do samej sprzedaży

jak nie masz $$ to nie oszczędzaj bo wydasz przynajmniej 2x tyle niż to warte

 

głowice i cylinder wyczyścić, szpilki sprawdzić czy gwinty ok, założyć dobre uszczelki, skręcić momentem i jeździć

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, nie zamierzam oszczędzać bo póki co to będzie mój jedyny środek transportu, a jak ja kupię coś innego to go pewnie zostawię dziewczynie, wyczyszczę to wszystko tak jak napisałeś, z tego co kojarzę gwinty były dobre, zero obrobienia itd, uszczelki zamówię z atheny, ale nie mam znowu jak skręcić żeby było dobrze :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...