Skocz do zawartości

Pomocy Gpz 500s Chłodnica nie pracuje


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,od pewnego czasu chłodnica nie chłodzi silnika w mojej gpz'ce.Moto się rozgrzewa a na pulpicie temperatura się w ogóle nie podnosi,a chłodnica jest zimna a silnik bardzo się nagrzewa.Tato mi mówił że termostat padł i jest do wymiany,a wy co o tym myślicie?Z góry dzięki za odpowiedzi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogła pasc też pompka wody , rozepnij wąż w najwyższym punkcie chłodnicy (nie wiem gdzie konkrtenie tam są wloty i wyloty - do testu im wyżej tym lepiej ) i sprawdz czy poleci pod odpaleniu (na chwilę) . Termostat do gara z wrzątkiem i patrzeć czy odkształca się w celu przepuszczenia wody .

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw sprawdź termostat jak Janosik napisał, garnek na gazie i termostat w środku w wodzie. Podczas gotowania się wody powinien się otworzyć.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qrwa mać.

Jeśli nie zrozumiałeś mojego pierwszego posta to drugi powinienieś odczytac jako dobra radę a nie sarkazm :D

Czytam Cię i wnoszę - idź z tym do mechanika lub kogoś mocniej obeznanego z motocyklami bo spierdolisz sobie cały piec. Dotarło ?



Poszukaj polskiej instrukcji obsługi , może jest przetłumaczona a może być tylko po angielsku. Tam dowiesz się podstaw a jeśli pytasz o płyn chłodniczy to koniecznie musisz taką instrukcję od dechy do dechy przyswoić.

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

janosik prawdę gada, Polać mu!

 

Wiiem trochę spam ale do niektórych nie dociera rada jednego użytkownika więc trochę pomogę.

 

Adrian! Gość który odpowiedział na twojego posta (janosikkk) w temacie mechaniki i pewnie innych dziedzinach też, zapomniał już 10x więcej informacji niż ty zdążyłeś się nauczyć przez całe życie, więc podważanie jego wiedzy jest co najmniej nie na miejscu...

Dla mnie to tą chłodnice możesz naprawiać młotkiem, albo odpalić moto bez chłodziwa (bo z tego co piszesz- go tam nie ma) i poczekać na skutek eksperymentu. Ale jeśli chcesz jeszcze tym pojeździć to oddaj to do mechanika i poproś żeby ci wyjaśnił z czym to się je...

Dodatkowo przeczytaj chociaż by serwisówkę tego moto i nabierz trochę doświadczenia w mechanice - wtedy nikt nie będzie miał ci za złe jeśli podważysz czyjeś zdanie. ALE TERAZ JESTEŚ ZIELONY ! ;) pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez korek wlewu w chłodnicy do pełna, i do zbiornika wyrównawczego między min a max. Potem trzeba jeszcze odpowietrzyć. Ale najpierw spuść resztki starego płynu, które mogą być jeszcze w układzie.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę głąba z siebie zrobiłem:),wszystko już działa jak należy,wymieniłem termostat i wymieniłem płyn,(martwi mnie to że starego było bardzo mało,zobaczymy jak to będzie teraz).Dzięki za rady i wytrwałość ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...