Skocz do zawartości

Co zużywa się w motocyklu?


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Jestem zainteresowany zakupem mojego pierwszego poważnego motocykla kawy er6f rok 2008 z przebiegiem ok. 45 tys. km. Motocykl był używany do wycieczek moto. stąd taki przebieg.

Tutaj moje pytanie do bardziej doświadczonych motocyklistów. Co zużywa się w motocyklu po takim przebiegu? Na co mam zwrócić uwagę przy zakupie? Co pewnie będę musiał niebawem wymienić?


Pozdrawiam!
Raczek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nem tudom

Opony, klocki hamulcowe, tarcze hamulcowe, przewody hamulcowe, amortyzatory, układ przeniesienia napędu, elementy skrzyni biegów, tłoki, gładzie cylindrów, przylgnie zaworowe, łożyska, izolacja instalacji elektrycznej, pokrycia tapicerskie...

Ech... dużo rzeczy się zużywa. Wątków o kupowaniu motocykla chyba też już parę było. Przejrzyj proszę i doprecyzuj pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ogólnych informacji nalezy jescze znaleźc przypadłości i choroby konkretnego modelu w konkretnym roczniku i sprawdzić jak bardzo są zaawansowane w oglądanym egzemplarzu.

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

 

Jestem zainteresowany zakupem mojego pierwszego poważnego motocykla kawy er6f rok 2008 z przebiegiem ok. 45 tys. km. Motocykl był używany do wycieczek moto. stąd taki przebieg.

 

Tutaj moje pytanie do bardziej doświadczonych motocyklistów. Co zużywa się w motocyklu po takim przebiegu? Na co mam zwrócić uwagę przy zakupie? Co pewnie będę musiał niebawem wymienić?

Pozdrawiam!

Raczek

 

 

Ja bym nie był zdziwiony przebiegiem, bo to normalny przegieg dla 6 letniego moto... Według Ciebie 9 tys km na sezon to dużo?? Chyba że dalej wierzysz w przebiegi przedu 20-30 tys w 10-15 letnich moto... Wracając do tematu jeżeli motocykl miał wymieniane wszystko na czas to obejrzec w jakim jest stanie i kupowac jeżeli dobra sztuka. Szczególną uwage zwróć na stan opon, napędu, przednich tarcz hamulcowych( czy nie mają zbytnich luzów, wyczówalnych rantów pod palcem, zawsze możesz zmierzyć ich grubośc suwmiarka ) Bo to sa najdroższe części eksploatacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a ja tym co jest w stopce przejechałem przez 6 lat około 12000 km, znajomy zrobił na swoim niewiele więcej. Jak miałem dwa sprzęty to w dwa lata na jednym z nich zrobiłem może 500km, inny znajomy quadem dwa razy wyjechał przez rok. Ciągła gadka, że każdy moto przejeżdża rocznie 10k rocznie mija się ewidentnie z rzeczywistością a sam przebieg nie mówi nic o stanie motocykla bo każdą maszynę da się zajeździć nawet przez 5000km. Sprawdzać trzeba wszystko i to niezależnie od przebiegu którym zbytnio bym się nie martwił.

Edytowane przez heniek128
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczek , masz upatrzonego sprzeta , zanim go kupisz obejrzyj inne w okolicy ,niekoniecznie za podobne pieniadze - jakis punkt odniesienia. Weź kesz to moze sie przejedziesz .

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...