Skocz do zawartości

MT-09


rafmix
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Macie tutaj tekst z jakieś gazety:

 

"Dzisiaj około godziny 14 przy ulicy Kozielskiej na wysokości numeru 161 doszło do wypadku z udziałem osobówki i motocykla. Kierująca Oplem postanowiła zawrócić ponieważ chciała ominąć korek który tam się utworzył przez ruch wachadłowy, czym doprowadziła do zderzenia z motocyklem. Motocyklista w stanie ogólnym dobrym z urazem nadgarstka i potłuczeniami trafił do szpitala. Dalsze okoliczności ustala Policja oraz pogotowie ratunkowe."

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj sie, jej wina, wez adwokata i dostajesz na nowy sezon nowy sprzet, no chyba, ze jeszcze w tym roku bedziesz chcial.

 

Powodzenia w rozczniach.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaj w takim stanie w jakim jest, i wez owy lub uzywany bezwypadkowy. AC niema z tym nic wspolnego, nic wspolnego tym, ze nie masz ochoty jezdzic naprawianym / uszkodzonym pojazdem.

 

Prosta zasada, miales nowy i zadasz nowego, nikt tu lachy nie robi

 

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hola hola. Jak masz AC to prawdopodobnie tzw GAP jest na 6 lub 12 miesięcy. To znaczy, że w przypadku gdy szkoda wystąpi w tym czasie należy Ci się kasa za równowartość nowego sprzętu. Czyli bez żadnych odliczeń, obniżania wartości itd.

 

Pozdr.

F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ks-rider tylko w przypadku szkody całkowitej. Biorąc kasę z OC szkoda całkowita jest wtedy gdy koszt naprawianego motocykla przekracza 100% jego wartości. Serwis wyliczył mi koszt naprawy i jeżeli brałbym z tego OC to by mi go naprawili, a ja nie chce jeździć zlepkiem obojętne czy zrobią to na tip-top. Nawet jeśli to muszę walczyć w sądzie o utratę wartości pojazdu. Z AC jest to 70% wartości pojazdu więc tutaj są o wiele większe szanse. Pytanie czy uda mi się sprzedać uszkodzony motocykl żeby w rezultacie wyjść na 0 i mieć kasy tyle ile za niego zapłaciłem.

 

 

@filipr

 

Stała suma ubezpieczenia(wartość motocykla z faktury) to minimum 6 miesięcy - w zależności od umowy. I tutaj masz rację. Jednak jestem zaniepokojony tym, że mogą mi zostawić uszkodzony motocykl wypłacić różnicę i "radź se Pan sam". Nie jestem w stanie uzyskać odpowiedzi odnośnie tego czy w przypadku nowego motocykla mam możliwość żądania pełnej wartości pojazdu i tym samym obarczyć ubezpieczyciela problemem jakim jest uszkodzony motocykl.

Edytowane przez rafmix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafmix - z tego co wiem, to działa to trochę inaczej (przynajmniej w przypadku samochodów). Wypłacają Ci bezdyskusyjne wartość szkody a ze sprzętem (tak jest z samochodami) jest tak, że możesz go wziąć ale też oni mogą go wystawić na tzw. platformę sprzedaży. Wtedy jeśli znajdzie się kupiec to informują Cię za ile chce kupić rozbity sprzęt i albo się zgadzasz albo nie. Zazwyczaj to się opłaca i w sumie dostajesz tyle ile kosztował nowy sprzęt.

 

Pozdr.

F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafmix - pytanie na ile go wycenią. Na świeże samochody jest mnóstwo chętnych, więc z motocyklami może być podobnie. A jeśli nie to na jakiś czas masz zamrożoną kasę. Możesz zawsze na próbę wystawić ogłoszenie ze zdjęciami uszkodzonego moto i zobaczyć jaka będzie reakcja. Tylko nie na alledrogo, bo wtedy będziesz musiał sprzedać :)

 

Pozdr.

F.

Edytowane przez filipr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, ale wystawienie tego uszkodzonego motocykla to tylko dobra wola ubezpieczyciela. Mogą nie wystawić i wtedy ja mam problem na głowie jakim jest sprzedaż wraku.

 

 

 

Wrak to trochę za dużo powiedziane :). Jeśli rama nie poszła to moto jest jak najbardziej do zrobienia i o kupca bym się nie martwił.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...