Skocz do zawartości

Vat 25 kto ma zaplacić


V12
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Opisze moja sytacje dziś pojechałem po moto sprowadzone z włoch

Dogadalismy się w ten sposób że facet wystawia fakture , na poczatku proponował mi umowe na dziko ale sie nie zgadzałem

Wszystko było git dogadane zaliczka itp.

A potem dzwoni do mnie że weźmie za motor mniej o 160 zł bo on nie zapłaci tego Vat 24 czy tam Vat 25 tylko musze zrobić to ja.

Ale fakture nadal wystawi , a z tego co wiem jak wystawi fakture to nie interesuje mnie skarbówka

Jak to w koncu jest

 

RG 80>>GPZ 500>>CBR 600 F3>>CBR 900RR


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie rozumiem o co temu facetowi chodzi .Wiec jesli wystawi mi fakture to ja "jestem kryty" i moge spokojnie rejestrować a on sie rozliczy z tego vat 24??

pozdr

RG 80>>GPZ 500>>CBR 600 F3>>CBR 900RR


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opłatę od zwolnienia z vat płaci importer. masz ją dostać do ręki, jeśli sprzedawca ma Ci wystawić na sprzęt fakturę, a transakcja będzie zawarta na terenie kraju. inaczej nie zarejestrujesz - wymagany będzie ten formularz vat (bodajże 25), a Ty nie będziesz mógł go opłacić, bo nie jesteś importerem. i kółko się zamknie

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Importer nie płaci VAT-24, jeżeli kupujesz na FV, dostajesz tą fakturę, dokumenty motocykla (dowód rejestracyjny z adnotacją eksportu i certyfikat własności), poproś o wypis z CEIDG oraz oświadczenie, że motocykl został przywieziony bez tablicy rejestracyjnej (niektóre wydziały komunikacji tego wymagają), idź zarejestrować na tablice próbne, zrób przegląd i odbierz tablice "stałe".

qxl7.png

Serwis, sprzedaż motocykli i samochodów osobowych

Ostrów Mazowiecka

793736001

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PRO-MOTOR

Jesteś pewny że tak jest ???

Facet tak własnie mówi że da mi wypis ewidencji firmy, fakture i oswiadczenie o braku tablic , dokumenty juz nawet mi dał jak mu dałem zaliczke zebym sobie przetłumaczył .Tylko dzwonił bo sam nie wie czy ma płacić ten VAT 24 czy nie i skąd moje obawy o to wszystko

pozdr



PRO-MOTOR

Jesteś pewny że tak jest ???

Facet tak własnie mówi że da mi wypis ewidencji firmy, fakture i oswiadczenie o braku tablic , dokumenty juz nawet mi dał jak mu dałem zaliczke zebym sobie przetłumaczył .Tylko dzwonił bo sam nie wie czy ma płacić ten VAT 24 czy nie i skąd moje obawy o to wszystko

pozdr

https://ewnioski.pl/formularze/vat-24-wniosek-o-wydanie-zaswiadczenia-vat-25/informacje

Zjedzcie na środek strony i tam jest napisane

Pośrednik nie ma obowiązku składania VAT-23 lub VAT-24

W przypadku, gdy używany środek transportu został sprowadzony z innego kraju UE przez pośrednika, obowiązek uzyskania zaświadczenia VAT-25 ciąży na faktycznym nabywcy tego środka transportu. Pośrednik nie jest bowiem właścicielem pojazdu i nie dokonuje jego rejestracji na terytorium kraju, zatem urząd skarbowy nie ma podstaw do wydania mu zaświadczenia VAT-25, a on sam nie ma obowiązku występowania o takie zaświadczenie

Czyli wychodzi na to że facet ma racje i to ja jako rejestrujacy mam to zapłacić a faktura służy mi jako umowa

pozdr

.

Edytowane przez V12

RG 80>>GPZ 500>>CBR 600 F3>>CBR 900RR


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... definicje mi się nie zgadzają. jeśli kupujesz od kogoś, to jest on właścicielem pojazdu - nabył go na własną rzecz i sprowadził na teren kraju, a następnie odsprzedał. czyli moim zdaniem nie będzie pośrednikiem. ale może faktycznie się mylę

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, sprowadzam motocykle z Włoch, więc jestem pewien. Dostajesz FV - idziesz do wydziału komunikacji po tablice próbne, kupujesz na umowę KS - idziesz do US, składasz VAT24, otrzymujesz VAT25 i z tym udajesz się do wydziału komunikacji.

qxl7.png

Serwis, sprzedaż motocykli i samochodów osobowych

Ostrów Mazowiecka

793736001

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje PRO-MOTOR byłem w urzedach i twoja wersja jest zgodna z prawda .

Dopilnuje niech mi da fakture , a o podatki niech on sie martwi w koncu ma firme

Nawet pomocny Pan powiedział mi zebym zrobił najpierw przegląd to unikne próbnej tablicy ale nie wiem czy sie to uda bo jest to motor bez obcych tablic

RG 80>>GPZ 500>>CBR 600 F3>>CBR 900RR


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uda się, potrzebna jest tablica, a przecież otrzymujesz oświadczenie, że motocykl był sprowadzony bez tablicy - koło się zamyka. Niestety nie ma innego wyjścia jak tablice próbne.

qxl7.png

Serwis, sprzedaż motocykli i samochodów osobowych

Ostrów Mazowiecka

793736001

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uda się, potrzebna jest tablica, a przecież otrzymujesz oświadczenie, że motocykl był sprowadzony bez tablicy - koło się zamyka. Niestety nie ma innego wyjścia jak tablice próbne.

Ja dostałem dowód tymczasowy a blache na gotowo - docelową . WK Wieluń . 308SW kupiony na FV marzę sprowadzany z francji . Jakośtak sie złożył że kazde moto tez rejestrowałem jako sprowadzone i nikt mi blachy tymczasowej nie wciskał .

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze ostatnie pytanie . Na dowodzie rejestracyjnym jest kawałek nie czytelnego tekstu (z czasem sie jakos komuś zniszczyło)

Jak widac na zdeciu nie czytelny jest numer rejestracyjny

I nazwa moto powinno być Honda motor co. ltd sc33a

Ale na tym drugim dokumencie (certyfikacie jest wszytko ok moga sie o to czepiać??

e79572bf8a148adfm.jpg

Edytowane przez V12

RG 80>>GPZ 500>>CBR 600 F3>>CBR 900RR


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem dowód tymczasowy a blache na gotowo - docelową . WK Wieluń . 308SW kupiony na FV marzę sprowadzany z francji . Jakośtak sie złożył że kazde moto tez rejestrowałem jako sprowadzone i nikt mi blachy tymczasowej nie wciskał .

 

Kiedy rejestrowałeś? Ta zmiana od niedawna jest.

 

 

Jeszcze ostatnie pytanie . Na dowodzie rejestracyjnym jest kawałek nie czytelnego tekstu (z czasem sie jakos komuś zniszczyło)

Jak widac na zdeciu nie czytelny jest numer rejestracyjny

I nazwa moto powinno być Honda motor co. ltd sc33a

Ale na tym drugim dokumencie (certyfikacie jest wszytko ok moga sie o to czepiać??

e79572bf8a148adfm.jpg

 

Po prawej stronie niżej masz numer ramy, ten sam numer jest jest na certyfikacie, tak samo jak i numer rejestracyjny więc teoretycznie powinni uznać. Ale chyba każdy wie jak działają urzędy u nas i to wszystko zależy od humoru urzędnika.

qxl7.png

Serwis, sprzedaż motocykli i samochodów osobowych

Ostrów Mazowiecka

793736001

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie to co zamazane to numery rejestracyjne i tylko to jest nie czytelne

numer ramy jest poniżej idealnie czytelny

Podczas rejestracji oni zabierają do siebie ten dowód rejestracyjny??

jutro jadę do urzędu im to pokazać w razie problemów rezygnuje z zakupu

Edytowane przez V12

RG 80>>GPZ 500>>CBR 600 F3>>CBR 900RR


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...