Skocz do zawartości

sprzeglo w mojej Eci :|


zbyhu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

tak ma byc jezeli lozysko jest typu RS - z gumowym uszczelniaczem. ale nawet z takim lozyskiem po kilkuset kilometrach moze pojawic sie troche oleju, ale to nic nie przeszkadza.

Tak właśnie jest, ja tam zapobiegawczo nałożyłem z deka smaru- chodzi mi o ślimak obrotomierza!
nie tyle ze zapobiegawczo, ale wrecz wskazane jest nawalic tam smaru do smarowania slimaka i zebnika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem kiedys z mechanikiem który już od kilkudziesieciu lat naprawia motocykle a w czasach PRL-u był serwisantem na terenie Lublina i prawdopodobnie mzetki składali na zwykła farbe olejna.Jak mi złożył silnik na olejna to miałem suchutki silnik az miło popatrzec,pożniej sam składałem na silikon no i lipa po jakimś czasie można było olej w miske łapac silikon sie rozpuszczał i to ten czerwony a wczesnie jak mi znajomy majster złożył silnik na silikon to połowa oleju ze skrzyni biegów była w skrzyni korbowodowej.

Składałem już dekiel lewy ze sto razy i tylko na olejna a wszystkie nieszczelnoscipod prawym deklem odtłusciłem i olejna nawet czujnik luzu mam wkrecony na farbe. Działa bez zarzutu jedyna wada jest to zeby olej nie podciekł w czasie zasychania farby poprostu niech lezy na boku przez noc i rano jest super.

A wmiejsce tej zaslepki wkreciłem kawałek sruby oczywiscie nalałem troche farby dla uszczelnienia efekt nic nie cieknie :buttrock:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

troche pozno ... ale napisze na wszelki wypadek. Ja mialem taki sam problem ze sprzeglem co zbyhu. Wymienilem te same elementy i pojezdzilem tak ... ale nie dlugo bo okazalo sie ze "dzwignia wlaczajaca" albo ksiazkowo wyciskacz sprzegla byl na powierzchni ktora naciska na lozysko delikatnie zniszczony i szybko zatarl nowiutkie lozysko. Jak potem wymienilem lozysko i wyciskacz to od roku zero problemow ze sprzeglem.

Pozdrwiam

 

P.S. Jak skladalem silnik to wlozylem te uszczelki papierowe po uprzednim nasmarowaniu ich czerwonym silikonem i zanim wszystko zaschlo juz byl silniczek skrecony ... wszystko fajnie i pieknie. Ale na farbe tez moze kiedys sprobuje :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...