Skocz do zawartości

Suzuki GSXR 1000 k1 przerywa i szarpie na zimnym silniku, biały dym z ruru wydechowej i zapach nieprzepalonej mieszanki


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z Suzuki GSXR 1000 k1, motocykl jest na wtrysku. Problem jest taki, gdy jest zimy przerywa, mam wrażenie jak by miał zbyt dużo paliwa, przerywa, śmierdzi nie przepaloną mieszanką, objawia się to zazwyczaj bo gwałtownym dodaniu gazu gdy się rozgrzeje problem znika, zdażyło się że na ciepłym silniku migała kontrolka temperatury choc silnik nie był tak mocno rozgrzany. Poziom płynu w zbiorniczku wyrównawczym w normie. Co mógłbym sprawdzić? Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co mógłbyś sprawdzić w motocyklu na wtrysku bez odpowiedniego zaplecza warsztatowego i sporej wiedzy teoretycznej popartej wieloletnią praktyką. Skoro już zaprowadziłeś ten motocykl do serwisu "forum" to będzie to naprawa na chybił-trafił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak, ustaliłem że świece są czarne, więc drogą dedukcji doszedłem że wtrysk podaje za dużo paliwa. Jeżeli się myle to mnie poprawcie. Dlaczego może się tak dziać i na jakiej podstawie ilośc podawanego paliwa jest ustalana w tym motocyklu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak, ustaliłem że świece są czarne, więc drogą dedukcji doszedłem że wtrysk podaje za dużo paliwa. Jeżeli się myle to mnie poprawcie. Dlaczego może się tak dziać i na jakiej podstawie ilośc podawanego paliwa jest ustalana w tym motocyklu.

 

Może cały czas chodzi na ssaniu lub dostaje za mało powietrza (filtr zapchany)

Nie sztuką jest się rozpędzić.
Sztuką jest wyhamować!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie miał, a to co ładnie odbija nie jest ssaniem, za skład mieszanki w głównej mierze odpowiada temperatura silnika.. U Ciebie jednak problemem jest coś innego bo bogata mieszanka nie przeszkadzałaby mu na zimnym silniku. Tak jak napisał cziken mamy tu wróżenie z fusów, ale może być to problem świec, cewek lub innych elementów ukl. zapłonowego.

Edytowane przez JanuszK30

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarne świece to nie tylko problem z bogatą mieszanką ale również problemy z zapłonem. Wystarczy duży spadek napięcia w instalacji z powodu zasiarczonego tandetnego akumulatora dodatkowo zmęczonego przestojem zimowym plus lekkie problemy z ładowaniem z powodu braku dobrego kontaktu którejś fazy prądnicy idącej do reglera i już mamy wypadanie zapłonów, siwy dym i czarne świce panie....a jak zrobisz tak parę startów silnika w niskiej temperaturze przy braku odpowiedniej mocy akumulatora to panie po świcach. Ale widzę, że masz już swoje koncepcje a ludziki zaczynają podpowiadać więc błędne koło dziadostwa zaczyna się powoli toczyć :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...