Skocz do zawartości

Audi A4 B6 1.9tdi 130KM z 2004 roku


Nico
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, odkopię trochę temat: zdecydowalem się zmienić swoje 730d na jakieś ekonomiczne audi, mam teraz dylemat czy A4 b6 tzw. "małyszówka" czy A6 c5, warunek taki : kombi, 6-biegowy manual, 130 konne 1.9tdi rocznik 03-04 i dobre wyposazenie, półskóra ewent skóra, S-line itd. Czy Ktoś z Was jeździł jednym i drugim autem? Z info znalezionych w sieci wynika, że a6 nie jest wcale aż tak dużo cięższa od a4 (więc nie piszcie zaraz, że nie jedzie z 1.9) a6 jest duzo bardziej komfortowa i ma więcej miejsca w środku, za to "małysz" jest sztywny, zwarty, wygląda ciut nowocześniej i występuje w quattro, co to napędu na 4 koła w a4 też mam mieszane uczucia: na pewno zabiera troche mocy, pali trochę wiecej i np zawieszenie tył może być znacznie droższe ... Co Wy na to, zbieram info o tych 2 autach ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak się przesiądziesz z bmw serii 7 do audi a4 to się chyba popłaczesz. w a4 jest tyle samo miejsca co w kompakcie. Nie wiem jak wygladasz ale widziałem ostatnio spektakl jak gość z brzuszkiem pakował się do takiego s-line (fotele dosyć mocno wyprofilowane) to aż sie uśmiechnąłem pod nosem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dość spory jestem, ale auto rodziców to golfer IV którym ostatnio się nalatałem dość dużo jak bmw stało u lakiernika 3 tyg. i przez te 3 tyg z golfem zupełnie mi odwaliło, choć automat u mnie chodzi idealnie to poczułem totalne obrzydzenie do "skrzyń dla wygodnych", przypomniałem sobie jednocześnie ile może palić TDI`k i decyzja zapadła: e38 to nie jest auto na codzienne doloty do roboty 40km w jedną str. po drogach 2-3 kategorii odśnieżania, do bagażnika weszło mi "aż" 1 koło zimowe a 3 pozostałe powędrowały na prześcieloną kanapę która jak na złość się nie rozkłada (wiozłem do wyważenia) Nawet uchwyty na napoje w e38 mnie wkurwiają, często korzystam z energetyków lub kaw ze stacji, kubek jeszcze stoi dość stabilnie, za to mała puszka jakiegoś redbullopodobnego blacka czy innego ścierwa już nie, mało tego-zasłania pulpit klimatronika, co do e38 to nie mogę powiedzieć, że auto jest niedopracowane lub mało solidne, ale taki troche przerost formy nad treścią, co do komfortu to volviak s80 był wygodniejszy, jakby miał jeszcze tempomat i więcej miejsca na "podstopniku" lewej stopy to już całkiem bajka :D Więc jak z tym miejscem w A4 i A6 ? Zaznaczam, że nie obchodzi mnie zbytnio komfort na kanapie z tyłu...



Bonhart tak chwalisz e38 to może się skusisz ;) http://p1.bikepics.com/2014%5C12%5C28%5Cbikepics-2715597-full.jpg (stare foto, jeszcze przed ostateczną polerką ;) )

Wgl to dzięki za odp. czekam na jeszcze więcej info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz wygody i względnej ekonomii to celuj w A6 z silnikiem 2.4 V6 benzyna + LPG. Wygodne, przemyślane wnętrze i fajny silnik!

O którym mówisz?

Kumplowi niedawno automat padł w takim i robił mały lifting za 3k. Silni faktycznie chwali, ale automat był ok dopóki nie padł, a nie jest typem "nocnego zabijaki".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ale nie chcę 2.4 v6, zagazowanie tego to drogi interes, a nawet jeśli to mam mieszane uczucia co do lpg. Ma być 1.9 tdi, 130km które pewnie pojadą na rozmnożenie do 170 ... Przez moment myślałem również nad Alfą 159 1.9jtd ale ... Ale chcę unikać ryzyka choć ponoć silnik super to jednak w aucie nie tylko silnik pada ... Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

częste tankowanie, a poza tym nie ma nic ciekawego w manualu i z 2.4, jeszcze raz : NIE PRZEPADAM ZA AUTAMI Z GAZOWNIĄ, A 1.9TDI jest na tyle udanym motorem, że nie musze szukać alternatywy w gazownikach, co innego pierwsze modele 2.0tdi ...



p.s. rocznie robię lekko ponad 30 000km, dla jednego to mało, a dla drugiego dużo, ale ma być dośc ekonomicznie i w ropie. Pzdr.



A niemiec miał płakać jak sprzedawał :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Przez moment myślałem również nad Alfą 159 1.9jtd ale ... Ale chcę unikać ryzyka choć ponoć silnik super to jednak w aucie nie tylko silnik pada ... Pzdr.

 

 

Te silniki to jakaś porażka. Przynajmniej po przekroczeniu 120kkm. Głośne jak stary mercedes, gwiżdżące turbo, cała buda się trzęsie .... A idź Pan w ch*j

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Superb I nie występuje w kombi ... Odpada, wcześniej śliniłem się nad Octavką II RS 2.0tdi ale zagłębiwszy się w opinie o 2.0tdi z pierwszych roczników podziękowałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rudy jak chcesz fajne auto to pomyśl o 4 albo 6 z 2.5 TDI ale z quattro. Bardzo fajna i zarazem bezawaryjna jest 159 2.4 JTD i dodatkowo fajnie poszukać ja w Q4. Do osób które zaczną wypowiadać się i powielać mity o 2.5 tdi proszę najpierw żeby się zorientowały o którym modelu silnika mówią oraz jaki występuje w połączeniu z quattro. Ze względu na mity jakie powstały idzie w fajnej cenie te auta wyrwać. Wszystkie te auta maja 4x4 czysto mechaniczne z centralnym dyfrem opartym na torsenie, ale alfa ma fajny podział rozkładu momentu 40:60 (na tył) i bardziej zaawansowany centralny dyferencjał (podobnie jak rs4,6).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Asmo, ale pozostane przy 1.9, 2.5 v6 tak skutecznie spieprzyły sobie opinie, że nie chcę się zagłębiać które się pieprzyły a ktore nie, no i ekonomie która teraz ma znaczenie. jeśli chodzi o 2.5 od VAG`a to jak dla mnie tylko 2.5 r5 takie jak miałem w volvo, ale to już przeszłość, antyk ;) Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...