Skocz do zawartości

ktm 525 2003r. problem z roszrusznikiem, nie chce przekrecić wału


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mój problem polega na tym że zamontowalem w moim kacie rozrusznik i mam problem ze nie chce przekrecić wałem a na dekompresij kreci jak glupi dodam ze z kopa pali ale jak jest cieply to ciezko. (akumulator nowy). Jakies pomysły? miał ktoś taki problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz jakie masz napięcie na przewodach tych grubych przy rozruszniku gdy wciskasz przycisk rozrusznika. może masz za niskie napięcie i nie ma siły przekręcić pod większym obciążeniem. W ogóle nie chce odpalić z roz czy ciepły czy zimny? a nie podłączyłes odwrotnie przewodów do rozrusznika?

Ładowanie swoją drogą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mój problem polega na tym że zamontowalem w moim kacie rozrusznik i mam problem ze nie chce przekrecić wałem a na dekompresij kreci jak glupi dodam ze z kopa pali ale jak jest cieply to ciezko. (akumulator nowy). Jakies pomysły? miał ktoś taki problem?

Bez dekompresji niekoniecznie będzie chciał kręcić...

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W KTM na wałku rozrządu wycina się taki mały klinik od autodeko i potem to już nie działa. A przekręcić takiego singla bez deko to już na prawdę nie lada wyczyn. Jak kable masz ok to ściągaj pokrywę i patrz na wałek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz jakie masz napięcie na przewodach tych grubych przy rozruszniku gdy wciskasz przycisk rozrusznika. może masz za niskie napięcie i nie ma siły przekręcić pod większym obciążeniem. W ogóle nie chce odpalić z roz czy ciepły czy zimny? a nie podłączyłes odwrotnie przewodów do rozrusznika?

Ładowanie swoją drogą...

npiecie jest ok a motor czy zimny czy cieply nie chce zapalic tylko z kopa. przewody podlaczylem dobrze bo od przekaznika tylko jedene dostanie i jest jedno miejsce na rozruszniku do podlaczenia kabla.

 

Kiedy sprawdzałeś luzy zaworowe? Sprawdzałeś kompresję?

zawosrow jeszcze nie sprawdzalem bo motor mam nie oddawna. we wtorek ma przyjechac do mnie kolega mechanik i ma ustawic te zawory. myslisz ze to moze pomóc??

 

W KTM na wałku rozrządu wycina się taki mały klinik od autodeko i potem to już nie działa. A przekręcić takiego singla bez deko to już na prawdę nie lada wyczyn. Jak kable masz ok to ściągaj pokrywę i patrz na wałek.

nie znam sie za bardzo ale nie wiem czy to ma cos wspolnego bo przy sprzegle na raczce mam linke od dekompresiij i ono dziala

 

Wiem ktos co to może byc??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego to co masz obok sprzęgla to ręczny odprężnik uchylający prawy zawór wydechowy, jest on niezależny od automatycznego który jest na wałku

 

jeśli odpalasz bez problemu z buta to raczej ten odprężnik na walku też jest sprawny, nie slyszalem zeby komukolwiek padl, ale masz starego sxa tam juz możliwe są cyrki

 

zawory musisz sprawdzic zaraz po kupnie, sprawdzic należy nie tylko luzy ale też odleglosc między kapeluszem trzymającym sprężyne a dzwigienką zaworową, ma tam byc conajmniej 0,2mm w momencie w którym reguluje się zawory, jako za masz stary motor to zawory mogą juz siedziec,

poza tym po kupnie nalezy sprawdzic tez gaźnik, wymienic olej, świecę, wyprac filtr, dopiero jak to zrobisz to kombinuj dalej

 

wg mnie masz problem z elektryką, masa źle przykręcona, albo źle podlączona wiązka,

 

u mnie w 525 jest tak, że jak często odpalam z rorusznika gdy moto długo stalo niejezdzone to po pewnym czasie zaczyna slabo kręcic, ale z kopa lapie od razu, byc moze rozladowales aku dlugiem kręceniem i za wolno kręci aby odpalic, naladuj prostownikiem albo pojedzij z 30m i próbuj, czy masz ok 14V na klemach przy odpalonym silniku?

 

ps. chyba bylem u kumpla jak braliscie rozrusznik 2tyg temu, podwiez mu moto, to ci ogarnie w moment ;)

Edytowane przez jjank
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gaźnik jest ustawiony, olej nowy, swieca bedzie we wtorek ale iskra jest i na tej, filtr wyprany. masa jest dobrze przykrecona bo podlaczalem tez klemy do rozrusznika i bylo to samo. akumulator jest nowy i na naładowanym jest to samo. zawory ustawie we wtorek a tak poza tym to waszym zdaniem na ile powiiny byc ustawione?? rok motoru 2003 525 sx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...