Skocz do zawartości

turystyk na europejskie drogi, pomoc w wyborze


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Otwieram nowy temat poniewaz chcialbym wiedziec co myslicie na temat turystykow.

Chce kupic turystyka do 8000zl. Nie wiem co wybrac na dalsze trasy. Zainteresowala mnie TDMka 850 lecz chcialbym wiedziec co wy myslicie o innych motocyklach w tych pieniadzach lub o TDMce ?! Bede podrozowal po roznych krajach sasiadujacych z Polska, z pasazerem. Chce wygody i ekonomii (5-6,5L/100) a zarazem malej awaryjnosci.

Prosze o opinie i propozcyje motocykli

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam na forum TDMzone , zanim kupiłem ją tam wiele się dowiedziałem. Kupiłem ją we wrześniu TDM 850 z roku98. Póki co około 500 km przejechałem wiec za wiele nie powiem. Trasa 300 km na raz zrobiona - sylwetka wyprostowana w siodle i to co ważne dlamnie kolana nie bolały mnie - dobry kąt. Spalanie mi wyszło poniżej 5 w trasie- choć wszystko zależy jak manetką krecisz. Silnik żwawy od 3tys fajnie się już moto odpycha (85nm - dlamnie sporo). No i to co mi odpowiada - dwa gary - inna praca i dźwięk silnika. Silnik lekko nerwowy- to nie rzędówka miękka i płynna- trochę mi zeszło z wyczuciem moto. Kanapa średnio twarda - zad mnie po trasie nie bolał.

A i mankament - silnik je olej około 100 ml na 1000km. Tak ma i nie jest to defekt. To tyle pozdrawiam

 

wysłane z nokii 6310i

 

Edytowane przez cinas1980
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam pod adres z mojej stopki :)

 

A na szybko to zdecydowanie najmocniejszy motocykl z tych jakich szukasz.

Mega wygodny...

Kardan...

Seryjne kufry...

 

Nie bez powodu trzymają cenę...

Na naszym forum są dwie 1100 do wzięcia...

Edytowane przez Spili
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie moto jest w porzadku, mozna powiedziec ze to czego szukam. Tylko zastanawia mnie jego waga a obchodzenie sie z tym moto np w miescie i rzeczywiste spalanie?

 

Czekaj. Bo przestaję rozumieć...

Piszesz że szukasz turystyka do dalszych wojaży a pytasz jak się sprawuje w mieście? :)

 

Turystyk tak się w mieście sprawuje jak enduro na autostradzie...

Na obydwu pojeździsz i tu i tu.

Kwestia wygody i sensowności.

 

Zalety ST 1100

- mocna

- duża

- ciężka

 

I wady ST 1100

- mocna

- duża

- ciężka

 

Ja od 4 sezonów jeżdżę na ST1300.

80% na trasach (PL i EU)

Reszta po mieście.

 

Żelazna zasada w korkach: jak przejdą lusterka to i kufry przejdą :)

Waga swoje robi - przy manewrach parkingowych - uważaj.

Na trasie dzięki wadze - stabilność pierwszorzędna.

 

Jak chcesz mieć coś pół na pół wyjazdy/miasto to szukaj czegoś mniejszego i słabszego i lżejszego.

 

Ja po pierwszym sezonie na ST1300 nie mam już problemów żeby sprawnie śmigać po mieście.

Ale to nie jest żywioł turystyka... :)

Wszystko kwestia wprawy - wszystko dla ludzi...

Edytowane przez Spili
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...