Skocz do zawartości

BMW K 1200LT


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Jestem nowy na tym forum, proszę więc o wyrozumiałość przy czytaniu mojego wpisu.

Do rzeczy. Noszę się z zamiarem kupna motocykla bmw k 1200 lt. Mam na oku moto

z 1999r w cenie 19900zł z przebiegiem 42000 km. sprzedawca udziela na moto gwarancji,

która obejmuje także przebieg i bezwypadkowość. Wstępnie jest to gwarancja na 1m-c

lub 1000km. Istnieje też możliwość wykupienia gwarancji na pełny rok.

Powiedzcie co mam robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz rok produkcji opon. Przy takim przebiegu powinny być tylko raz wymieniane od nowości. Jeśli użytkowanie było w miarę systematyczne i bieżnik jest jeszcze dobry, opony powinny mieć z 10 lat.

Jeśli maja np 3 lata i kiepski już bieżnik to sam sobie dopowiedz.

Istotne jest tez czy właściciel ma go od nowości lub zna jego dokładna historie. Jeśli 2xnie to sam sobie dopowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wejdź sobie na giełdę w forumowej zakładce tam jest bmw z 2004 roku wystawiane myślę że warte zainteresowania tu jest link http://gielda.motocyklistow.pl/



na co zwrócić uwagę ... np. czy nie ma wycieków z kardana częsta przypadłość , i ze skrzyni biegów,(silnik raczej niezawodny 4 cylindrowy boxer), czy plastiki są całe (pourywane zaczepy będą świadczyć o upadku lub naprawach (tut. czytaj serwisach) a to wskazuje o dużym przebiegu , czy nie ma stuków w przednim zawieszeniu (duży przebieg = naturalne zużycie) itp.itd jak w każdym sprzęcie (BMW= w skrócie ...będziesz miał wydatki :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli sie moge wtracic :wink: Z tego co slyszalem BMW nigdy nie produkowal czterocylindrowych Boxerow.BMW K 1200LT ma czterozylindrowy rzedowy plaski silnik. http://canadamotoguide.com/images/stories/archives/CMG_test_rides/06_Goldwing_K1200LT/BigP/K1200LT_mill_bg.jpg albo ja cos przespalem :rolleyes:

Z tymi przebiegami w motocyklach to tez roznie bywa , ale sa tez takie roczniki ktore rzeczywiscie maja takie przebieg.Znam pare takich ktorzy maja "podobne" przebiegi.Jeden smiga od nowosci na BMW R1200 C od 2002 i do dzisiaj natrzaskal zaledwie
8 tys.km.znowu inny tak samo od nowosci na BMW R 1100 S od 2004 i do dzisiaj
z tego co wiem 12tys.km. tak zenie mozna wszystkich jedna miara mierzyc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O !!! i tu mnie kolega zaskoczył .... :biggrin:(cenna uwaga) zawsze jakoś mi się wydawało że to boxer...? (może dlatego że mam boxera ale 6-cio cylindrowego) a z przebiegami to faktycznie bywa różnie , ale wytłumacz mi kolego dlaczego wszystkie sprzedawane auta (i oczywiście sprowadzone z zagranicy mają zawsze ok? 150 tys km , a motocykle przeważnie 0k 30-45 tyś km bez względu na rocznik???? to chyba taka przypadłość Polaka że liczniki wskazują zawsze tyle samo (przy odpowiednim dostrojeniu)

Reasumując nie wydaje mi się żeby ktoś miał typowo dalekobieżnego turystyka i nakręcił tylko trzydzieści parę tysięcy... przez czternaście lat!!! w sumie to nie moja sprawa kto ile jeździł a decyzje niech podejmie kupujący

post-65608-0-54693900-1388319654.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(silnik raczej niezawodny 4 cylindrowy boxer), (...)

 

(BMW= w skrócie ...będziesz miał wydatki :biggrin:

 

drugi zacytowany fragment na tym samym poziomie, co pierwszy. do autora pytania w skrócie: wypowiedzi ww. osobnika możesz sobie odpuścić, widać że pojęcia nie ma o marce i modelach

 

 

motocykl jak każdy inny zakup motoryzacyjny należałoby sprawdzić u wiarygodnego mechanika, najlepiej znającego się na marce - a nie plotącego bzdety trzy po trzy skłądające się z bajania starych dziadków i internetowych "znafcuff". weryfikacja dokumentów, sprawdzenie stanu - i tyle, jeśli zakup jest w atrakcyjnej lub odpowiedniej do stanu cenie to pewnie można brać i cieszyć się jazdą. faktycznie przebieg jest mało wiarygodny, ale to tylko wskazówka to dokładniejszego sprawdzenia

gwarancja... nie ulegałbym magii słów, wszystko zależy jakie są jej warunki. kupujesz motocykl używany, może się okazać że niewiele taka umowa daje i tylko tracisz pieniądze. ustawowe zasady gwarancji (świadczenia dobrowolnego) i rękojmi (obejmującej również przedmioty używane) znajdziesz w przepisach ogólnych

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Osobiście nie za bardzo mi się chce wierzyć w te 42000 km w motocyklu turystycznym z 1999 roku. Mam ten sam rocznik i na budziku ponad 60 000 ale mil czyli ponad 100000 km. Silnik jest raczej długodystansowy w tej klasie motocykla. Od 2009 roku zjeżdzam kończę już drugi komplet opon. Na wiosnę idzie trzeci. Co na to wpływa - masa pojazdu. Co przy motocyklu robiłem a nie było to standardową obsługą:

- wymiana tarczy sprzęgłowej;

- wymiana tylnej tarczy hamulcowej;

- wymiana łożysk tylnego koła;

Co mnie czeka w tym roku poza oponami

- wymiana kompletnego rozrządu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...