Skocz do zawartości

Yamaha xt 600 - cykanie


malkohlm
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam, otóż dziś moją uwagę skupiło szybciutkie cykanie w silniku, jest głośne na ssaniu po odpaleniu moto później też bez ssania ale ciszej... nie wiem jak to nazwać "cykanie, dyrczenie.." tak jakbym przesuwal ruski zegarek do przodu. Cóż to może być? Rozrząd nowiutki, uszczelki wymienione zawory ustawione.

Edytowane przez malkohlm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, odświeżam. Dziś rano odpaliłem moto i był oto bardzo słychać. Pochodził rozgrzał się, potem mała przejażdżka i ucichło. Ostał się po przejażdżce i ostudził się do <20stopni. Odpaliłem ale już tak nie słychać jak odpalenie go na całkowicie zimnym, udało mi siedziś nagrać filmik z dźwiękiem jego pracy. Przełączałem na ssanie, bo na nim lepiej było słychać.

Oceńcie proszę czy w miarę dobrze chodzi "na ucho". Napoczatku na ssaniu pod koniec bez. Pozdrooo!

Po ochłodzeniu:
www.youtube.com/embed/-HM07qD-gRo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawory ustawił mi mechanik, mówił że były dobrze wyregulowane tylko jeden coś nie teges, ustawił go jak najlepiej sie dało i znajduje się on prawdopodobnie na granicy granicy błędu pomiarowego. Tak zapamiętałem. Ale czy po rozgrzaniu silnika problem by cichł? jutro odpale go na całkowicie zimnym i to cykanie nagram bo jest dość głośne, a po złapaniu temp. problem się wycisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przesyłam filmik z dzisiaj. tutaj bardzo dobrze słychać bo moto odpalone po 3 dniach nieodpalania. w około 1:20 ucicha.

 

 

Tylko obejrzyjcie na stronie youtube bo w tym okienku na stronie dźwięk jest gorszy. Pozdro!

Edytowane przez malkohlm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

To nie zawór.

Latający wałek rozrządu lub łańcuch rozrządu .Dobrze że po rozgrzaniu zanika . Jak na starego xt-ka brzmi ok.

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lada dzień będę miał szczelinomierz to wszystko sprawdzę. Łańcuszek rozrządu i przedni ślizg są nowe. Może oleju z początku brakuje w obwodzie i słychać jak chodzi rozrząd a potem już smaruje? Po powrocie strzelił mi oring pod pokrywa zaworów ssacych, troszke oleju uciekło bo uswinilo pół motoru (na szczęście tuż przy domu). Poziom potem sprawdzalem na ciepłym silniku i był w normie :/ hmm, od tamtego czasu odpalony z 3 razy. Olej wymienię dopiero na początku sezonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...