Skocz do zawartości

Zakup nowego auta poza siecią dealerską


jjank
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

odwiedzilem 2 salony autoryzowane u mnie w LBN i auto w specyfikacji ktora mnie interesuje kosztuje od 8 do 10K zł więcej niż np w takich firmach:

http://www.superauto.com.pl/kontakt,2,pr,4.html

Pytanie brzmi:

-czy ktoś kupił nowy wóz nie u autoryzwanego dealera?

-skąd bierze się kilkunastoporcentow rznica w cenie?

-czy istnieją jakiekolwie minusy zakupu w takich firmach, np. inne warunki realizacji napraw gwarancyjnych itp? Chodzi konretnie o SKODĘ RAPID

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem kiedyś bliski zakupu samochodu w Superauto, nie zdecydowałem się, gdyż nie było możliwości odbycia u nich jazdy próbnej, odsyłali do dealera :) druga sprawa jaka była dla mnie istotna, to zakup za gotówkę, nie oferowali i chyba nie oferują takiej opcji. I tu moim zdaniem jest odpowiedź na pytanie o różnice w cenie, bo wydaje mi się, że firma ta nie zarabia na autach, a na udzielaniu kredytów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupując u autoryzowanego płacisz marżę/dodatek czy jak to nazwać za sam fakt salonu i jego obsługi. Samochód to taki sam towar jak np. benzyna (stacja ma zysk od każdego sprzedanego litra ) i żeby na nim zarobić do ceny dorzucane jest małe conieco z którego można zbijać w postaci rabatów. Im droższa fura tym większy upust.
Gdzieś nawet w Auto Świecie było to opisywane ale nie jestem w stanie przytoczyć numeru gazety. Ostatnio byłem w salonie Forda pomordować sprzedawcę i sam jasno stwierdził, że urwać z Fiesty można max 10% i ani grama więcej. Z Mondeo da się pójść dalej.

Pracując w BMW z tego co pamiętam Salon każdy samochód kupował od BMW Polska więc siłą rzeczy musieli podnosić cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jazdę próbną to ja juz odbyłem u siebie ;)

rozmawiałem z nimi i jest opcja kupna za gotówkę jak najbardziej, ale nie sa dostępne te auta z otomoto od ręki, tylko trzeba da zaliczkę i czekac, a auto odbierasz normalnie od dealera i od dealera jest faktura

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie brzmi:

-czy istnieją jakiekolwie minusy zakupu w takich firmach, np. inne warunki realizacji napraw gwarancyjnych itp? Chodzi konretnie o SKODĘ RAPID

 

 

Temat skody przerobiłem niedawno. Samochód kupiony w polskiej sieci dealerskiej, z udokumentowana historią odkupią później od ręki w każdym salonie, cena jest niższa od rynkowej (muszą zarobić prze sprzedaży) lub wezmą w rozliczenie przy kolejnym, niekoniecznie nowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...