Skocz do zawartości

Jawa 175


Pucek1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym wam przedstawić mój nowy nabytek. Jest to jawa 175 z 1962r. Wyciągnąłem ją w tym tygodniu z szopy dziadka, i mam ochote , wielką ochote ją odrestaurować . Jestem zielony w sprzętach Czechosłowackich więc licze na to że mi pomożecie i podzielicie sie wiedzą na jej temat . Oto zdj zaraz po przywiezieniu :)

post-73483-0-14895900-1382617599_thumb.jpg

post-73483-0-98227200-1382617607_thumb.jpg

post-73483-0-58749800-1382617624_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak masz racje to jest CZ , właśnie zobaczyłem na stronie http://www.cezetmania.info/modely/index.html?item=170# .

Zaraz dodam zdj po wyczyszczeniu.



j.w wstawiam tu zdj które zrobiłem po wyczyszczeniu , niewiela róznica ale zawsze to inaczej . Mam pytanie , czy ten model był bardzo awaryjny ??

 



Chciałbym sie jeszcze zapytać ile by mnie kosztowała renowacja tego Motocykla?

post-73483-0-39896200-1382620059_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak masz racje to jest CZ ...

Mam pytanie , czy ten model był bardzo awaryjny ??

Chciałbym sie jeszcze zapytać ile by mnie kosztowała renowacja tego Motocykla?

Na pierwsze pytanie odpowiem, że nie wiem. Nigdy nie miałem, nie mam i mieć nie zamierzam. Ale to już pełnowartościowy weteran i jako taki powinien służyć za pojazd rozrywkowy nie użytkowy. Awaryjność w takim przypadku ma znaczenie drugorzędne, bo usuwanie niesprawności to istota przywracania do życia staruszka, a przypadki powstające już w trakcie jazd, nadają smaczku użytkowaniu jednośladu.

 

Koszt odbudowy będzie w tym wypadku wynikową ceny czyszczenia, malowania i przede wszystkim chromowania części. Te informacje uzyskasz w warsztatach w twojej okolicy, bo ceny z mojego terenu nijak się zapewne mają do cen u ciebie.

Ponieważ obecnie jest tendencja do pozostawiania motocykli w oryginalnym , nawet nie najpiękniejszym stanie, można w twoim przypadku poprzestać na kosmetyce i naprawie mechaniki. Będzie na pewno taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o malowanie to tu niema innego wyjscia , zdjęcie nieodzwierciedla tego jak on naprawe wygląd. Wiem że dużo kolekcjonerów uznaje tylko orginalny lakier ale to bd pojazd dla mnie i chciałbym go zrobić jak najładniej. Bd służyc do niedzielnych przejażdzek lub jazdy na bliskie zloty :) . Myślałem nad kolorem czarnym , tylko najgorzej bd z chromami , bo ich sie już nieda naprawić a słyszałem że są bardzo drogie. A jak jest z przodnim błotnikiem , czy te nowsze wersje miały taki czy był on wymieniany? Nr rejstracji z tyłu sie zgadzają z tymi z przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź na fora "branżowe" czyli jawa250.fora.pl i jawacz.pl, tam dostaniesz masę informacji odnoście czeskich marek. W podkarpackim jest dość prężna ekipa jawaczowa :) W Mrągowie natomiast, jest jedyny w Polsce autoryzowany diler Jawy i ma on całkiem dobrze zaopatrzony sklep. Ściągają z Czech wszystko co zamówisz lub znajdziesz w internetowych sklepach. Do takiej CZ 175 model 450 jak Twoja ściągałem np. oryginalne tylne światło stopu, dekielek boczny kierownicy i inne drobiazgi, wszystko 100% oryginał.

Twój model różni się od Jawy 175 przede wszystkim ramą, CZ ma ramę o okrągłym przekroju, a Jawa kwadratową.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Saladin
9794.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj był bardzo pracowity dzień , rozebrałem pół CZ , gdy pokazałem dzisiejsze zdj poprzedniemu właścicielowi roześmiał się i powiedział że dał mi żebym nią jezdził a nie sprzedawał na złom :D . Dzisiaj wygląda ona tak :)

 

 

post-73483-0-90000500-1382814894_thumb.jpg

post-73483-0-84302100-1382814925_thumb.jpg

Edytowane przez Pucek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Myślałem nad kolorem czarnym , tylko najgorzej bd z chromami , bo ich sie już nieda naprawić a słyszałem że są bardzo drogie.

 

 

Ani mi się waż jej na czarno malować ! Przejdź się do mieszalni lakierów samochodowych, a napewno coś Ci dobiorą najbliższego oryginału.

Kumpel za samo chromowanie zbiornika w identycznej CZ odchudził się o 400zł.

 

edit.

 

Błotnik masz bankowo nieoryginalny.

Edytowane przez hashman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

...to może ja dorzucę swoje "trzy grosze";

Skoro chcesz ją "w taki sposób" malować......to lepiej nie rób tego w ogóle...

Odczyść i zakonserwuj oryginalny lakier, dokup oryginalny przedni błotnik (da się taki dostać w fabrycznym lakierze), wyczyść powłoki galwaniczne (to nic, że widać na nich rdzawe ślady") i zakonserwuj je przed dalszą korozją - w takim stanie będzie wyglądała dużo ładniej niż "pociapkana czarną farbą i srebrzanką na baku" (a przede wszystkim zachowa swój oryginalny stan.........);

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak odradzacie czarną farbe to wymaluje na oryginalny kolor. Zdjęcia nie odzwierciedlają tego jak to naprawdę wygląda , najgorszy bak... chrom cały zżarty przez rdze , na baku lakier odpryskuje... na przodzie lakier zdarty do samego metalu. W piatek przyszedł cylinder z tłokiem . Niestety właściciel przez tel mówił że cylinder jest w idealnym stanie , a gdy przyszedł to było wyczuwalne wgłębienie obok kanału płuczącego... , miały być wszystkie pierścionki na tłoku a nie było żadnego . Nie chciałem już odsyłać przesyłki , bo i tak mnie to tanio wyszło , a odesłanie kosztowało by ok 40zł. Zawiozłem do kolegi który ma sklep motoryzacyjny i pow że niekoniecznie trzeba bd robić szlif , gdyż on zamówi pierścionki które bd dokładnie przylegać . Mają być jutro , zobaczymy :P Dostałem też głowice od poprzedniego właściciela którą znalazł podczas porządków . Brakuje jeszcze akumulatora i bd można próbować odpalac weterana :) Zdjęcia części dodam w czwartek ( brak telefonu) . Jaki doradzacie akumulator ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...