Skocz do zawartości

Sczęki hamulcowe do rzadkiego i dość starego motocykla


bartosz92
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Jako iż jestem początkującym motocyklistą(nie licząc blisko ~20k km na 50ccm biegówce) nie wiem, JAK szukać części. Mój motocykl to honda VT 250-FII(aka MC08 lub ew VT 250F bo to tylko szczęki). I teraz tak, jak zauważyłem części mają swój jakiśtam "kod". I zauważyłem też, że oczywiście konkretna część może pasować do wielu modeli(szczególnie w przypadku takich rzeczy jak właśnie szczęki).

 

Oczywiście nie ma mowy o tym, że gdzieś w sklepie znajdę tak po prostu jakiekolwiek części do tego modelu. Chciałbym się dowiedzieć, czy istnieje jakaś baza danych czy coś, w której bym mógł sprawdzić np z jakich modeli takie szczęki będą pasowały również do mojej hondy.

 

Np na takiej zasadzie:

 

Szukam swojego modelu, swojego rocznika. Pokazują mi się oznaczenia części i dopiero mając taką podstawę szukam odpowiednich szczęk.

 

Albo może znacie jakiś sklep w warszawie, gdzie mogę znaleźć taki "rarytas"? Ew zamówić?

 

Inaczej trzeba będzie przerabiać jakieś inne, podobne :/

 

Edit:

Czy np mogę się sugerować czymś takim?

 

http://www.sklepmotocyklowy.pl/pl/produkt,1991,szczeki-hamulcowe.html

 

Tutaj np jest napisane, że są zgodne m. in z hondą CB200(zakładając roboczo, że jest to model znacznie bardziej popularny). To znaczy, że mogę szukać po sklepach szczęk pasujących do CB200 i kupić? Czy raczej takie źródła nie są wiarygodne?

Edytowane przez bartosz92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w serwisie Hondy byłeś ? Nie zawsze jest drogo ...

A to jest opcja, żeby tam kupić części do niespełna 30-letniego motocykla?

 

A co do katalogu EBC,to nie jest przypadkiem ta firma, której okładziny się ścierają po dwóch tygodniach? Bo brat mi coś mówił, ale nie pamiętam czy to było EBC, czy może jakas inna podobna z nazwy

 

Edit:

W katalogu EBC nie ma VT 250F, jest tylko jakaś FD(ale to '83, a moja jest '84)

Edytowane przez bartosz92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Larsson w swoim sklepie podaje, do jakich innych motocykli pasuje dana część. Sprawdziłem na szybko i nie widzę tam szczęk do VT 250, dlatego opcja numer 2:

Rysunki (i wymiary) tarcz, klocków i szczęk znajdziesz w katalogu TRW. Dobierzesz coś po samym kształcie szczęki. Zapytaj w InterMotors albo w dowolnym sklepie z częściami, gdzie mają katalog TRW (chyba że rysunki są też w internetowym, nie pamiętam). To właściwie takie samo rozwiązanie jak w Klasie, ale dla pewności weź ze sobą szczęki i jedź do sklepu, który ma tego sporo na stanie, zamiast zamawiać w ciemno.

Edytowane przez Arcer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tutaj masz katalog goldfren : http://www.goldfren.cz/_download_catalogs/_catalog_pads.pdf

Na końcu są klocki hamulcowe z wymiarami. Najpierw porównaj sobie swoje z klockiem o numerze 025 bo takie idą do Twojego modelu ale od 1988r. Może nie mieli danych z wcześniejszych roczników i nie uwzględnili tego w katalogu. Jest szansa że będą pasować.

Największy w Zielonej Górze Sklep motocyklowy - DK Motocykle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...