Skocz do zawartości

BMW R nineT


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...
Cytat

 

Może zbyt wielu Was nie interesuje ten wątek, ale powiem, że po trzecim roku razem dalej nie mam chęci zmiany motocykla 🙂
Fajnie by było dokupić coś na dalsze trasy czy szybsze przejazdy, ale obecnie i tak nie mam czasu za bardzo na "jazdę wokół komina", wiec to tylko rozważanie w sferze marzeń.

Ostatni sezon to tylko 3 tys km, ale łącznie mam 18kkm i zero usterek, regularny serwis co roku, lać benzynę i nic więcej nie trzeba.

Na rok 2021 wychodzi model "po lifcie", zmieniają lampę, lekko silnik (norma Euro 5), dodaję parę atrakcji (tempomat, zmienne fazy silnika czy abs pro), ale to bardziej kosmetyka, bo wygląd czy purystyczny charakter zachowany bez zmian.

🙂

Kawasaki GPZ500S 1991 -> Honda CBR 600 F3 1998 -> Suzuki GSX-R 750 K7 -> Suzuki DRZ 400 SM K5 -> Triumph Street Triple R 2014 & Vespa ET4 125 2004 -> BMW R NineT 2017

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma nie jeździć?
18 tys przebiegu, to ten silnik jeszcze nie poczuł, że w ogóle żyje.
Mój boxer ma 220 tys i nie zamierzam go wymieniać.
Żony twin też dość dawno przekroczył 100 tys.
Podstawa regularny, porządny serwis, żadne półśrodki.
Jeździć, zwiedzać, podróżować.
Szerokości.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tak, to plus tego silnika, że nakręcając kkm nie czujesz, że zbliżasz się do jego końca 🙂

Kawasaki GPZ500S 1991 -> Honda CBR 600 F3 1998 -> Suzuki GSX-R 750 K7 -> Suzuki DRZ 400 SM K5 -> Triumph Street Triple R 2014 & Vespa ET4 125 2004 -> BMW R NineT 2017

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Panowie i Panie

Mam 33 lata i pachnące świeżością prawo jazdy kat. A. Uderzył mnie pomysł na moto i teraz stoję przed zagwozdką jaki wybrać. Podobają mi się ostatnio modne retronakedy (RnineT, MotoGuzzi v7, neocafe od Hondy, YAMAHA XSR700 albo coś bardziej artdeco jak Svartpilen). Mam 172cm wzrostu i potrzebuję maszyny do przejechania z pkt. A do B czerpiąc przyjemność z toczenia się wolno w ruchu miejskim i ewentualnie jakieś przejażdżki wokół komina. Będę jeździł głównie sam, ewentualnie krótkie dystanse miejskie z żonką na plecaku na kawę albo syna do szkoły i z powrotem (w granicach 3-10km)

Proszę o rady, najbardziej mi się podoba RnineT słyszałem że nisko położony środek ciężkości pomaga w prowadzeniu, a wał jest prawie bezobsługowy, jedynie czego się boję to szlifa na moto za 70k w pierwszym roku jazdy ^^ no i może tego że będzie za szeroki do filtrowania ruchu miejskiego. Jako drugą opcję rozważam stosunkowo taniego svartpilena 401, który jest dużo lżejszym wąskim jednocylindrowcem o charakterystyce supermoto. Słyszałem, że jako pierwszy bike SM bardzo się nadaje. Poproszę o opinie.

Z góry dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...