Skocz do zawartości

Okulary do jazdy nocą


maruss
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Strasznie lubię jazdę nocą, a przynajmniej miałem okazje na razie jeździć w cieplejsze dni po zmroku czyli we wakacje okolice godziny 22:00-1:00, jednak miałem słabej jakości kask i słabej jakości wizjer obrysowany, lekko zmatowiały. Jeździłem nim w nocy i gdy przejechał samochód 1/2 sec po minięciu go praktycznie nic nie widziałem, tyczy się to również nie oświetlonych pasów zawsze zwalniałem, ale nigdy się nie upewniałem do końca czy ktoś na nie wchodzi bo po prostu nie widziałem a jazda z otwartą szybką była nie możliwa ponieważ było dużo owadów. Generalnie kask zmieniłem na nowy ale jeszcze nie miałem okazji go przetestować bo moto jest chwilowo rozkręcone, ale chciałbym już kupić jakieś okulary które polepszą widoczność nocą tanim kosztem a chyba warto trochę bezpieczeństwo polepszyć, z tego co zauważyłem okulary motocyklowe są "miękkie" podejrzewam że dlatego by się lepiej dopasowały do głowy gdy założy się kask i nie uciskały, a te tańsze okulary do jazdy nocą są sztywne raczej na rower lub samochód i czy będzie rozsądne kupować np. takie okulary pod kask? http://allegro.pl/okulary-dla-kierowcow-do-jazdy-noca-mgla-deszcz-i3559866374.html I czy w ogóle opłaca się kupować takie okulary do motocykla? Zastanawia mnie też czy one nie będą parować, bo raczej anty foga nie mają.

Edytowane przez maruss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj w sklepach BHP żółtych okularów, a trafisz z antyfogiem, pewnie w podobnej cenie. Ja bym brał raczej z metalową cienką oprawką (chodzi o zauszniki), z tym zazwyczaj jest problem w kasku. A takie okulary się przydają, bo po prostu zwiększają kontrast i naprawdę dużo lepiej widać.

Te droższe, a le na pewno lepsze: http://www.kammar24.pl/zekler-okulary-ochronne-55-380605022-p-12939.html

 

EDYTA: Do kolegi powyżej, użyj kiedyś, a zobaczysz różnicę. A jak nie używałeś... no cóż.

Edytowane przez rura_sn-n

"O ładnie złożony... O nieźle zapierd..a... O ładna pozycja i dobrze patrzy... O Rura po bułki jedzie..." - Komentarze przy oglądaniu zdjęć z SD ;-) - made by Rufi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę okulary ochronne zdadzą egzamin? Będzie ten sam a nawet i lepszy efekt jak te z allegro? 20 a 30 zł to raczej wielkie różnica nie jest, a skoro te które podałeś będą dobre to raczej je wezmę.

 

Moda z lat 70-ych wraca, czy to coś daje? Nie wiem .... ale chyba lepiej szybkę w kasku mieć porządną z antyfogiem i nieprzyciemnianą :D

 

Daje daje podobno, chodź za wiele info na necie nie ma na ten temat. A jak tam w latach 70 wyglądało to ja nawet nie mam prawa pamiętać bo mnie nawet na świecie nie było :) A szybkę generalnie mam elegancką w kasku fog itd. ale zawsze można doposażyć się w takie okulary.

Edytowane przez maruss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okulary ochronne zdadzą egzamin, jeszcze lepiej niż byle badziew, szczególnie jak jeździsz z uchyloną szybą. Pamiętaj tylko o tym, że antyfoga jest się łatwo pozbyc z takich szkieł.

"O ładnie złożony... O nieźle zapierd..a... O ładna pozycja i dobrze patrzy... O Rura po bułki jedzie..." - Komentarze przy oglądaniu zdjęć z SD ;-) - made by Rufi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nocy to te okulary nic nie pomogą. Sprawdzają się w warunkach o których jest między innymi napisane w aukcj:

....trudnych warunkach atmosferycznych takich jak: mgła czy deszcz....

i to mogę potwierdzić, chociaż tylko z jazdy rowerem.

Edytowane przez jarenty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki zestaw zakupiony w Lidl´u. i jest OK , ale (zolte) nie sa do jazdy w nocy tylko tak jak poprzednik wspomnial do jazdy w deszczu i w mgle.

http://www.trail.ch/gallery/albums/bike/ausruestung/brille/bike-brille_26-03-2012_img_3641.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jaki jest sens wystawiania tych okularów na allegro z dopiskiem do jazdy nocą, nawet to zdjęcie jakie jest na aukcji przed i po założeniu okularów jest nie prawdziwe? Generalnie mi chodzi o to by światła samochodów mniej oślepiały bo jak już pisałem w starym kasku nic nie widziałem przez 1 lub 2 sec po minięciu samochodu. Chodź też się zastanawiam czy to nie było winą tego wizjera który był w stanie do kosza.

Edytowane przez maruss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasada jest taka. Filtr w tym przypadku okulary najlepiej przepuszczają światło o własnej barwie a zatrzymują o barwie dopałniającej. Czyli żółte okulary najlepiej przepuszczają światło żółte a zatrzymają niebieskie. To tak w skrócie. I teraz pytanie jakiej barwy są światła samochodów ? Nawet jak wyglądają na "białe" to bardzo blisko im do żółci.

Edytowane przez jarenty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejściowe "oslepienie" w nocy przez swiatła samochodów nadjeżdzających z przeciwka to anany efekt olsnienia. Zwiazany on jest z wlasciwościami fizjologicznymi oka. U niektórych osób wystepuje silniej, u innych słabiej. Dlatego w badaniu wzroku dla profesjonalnych kierowców, maszynistów kolejowych czy pilotów powinno się takie badanie "ostrości wzroku w warunkach olśnienia" przeprowadzać.

Niestety jesli ktoś jest na taki efekt wrażliwy, to okulary nic nie pomagają, bo to jest cecha fizjologiczna danego oka.

Okulary "do jazdy nocą' - żółte - nieco poprawiają kontrast a więc widac w nich nieco lepiej, ale bez przesady.

inna sprawa zą nawet drobne zadrapania czy ryzy na okularach a w przypadku kasku na wizjerze. One daja okropne odblaski, smugi śietlne itp, które bardzo przeszkadzają zwłaszcza w nocy przy światłach z przeciwka. Rad ana to tylko jedna; czyty, nieporysowany wizjer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to oby to było związane z tym starym wizjerem, bo od 2 lat chcę być kierowcą zawodowym (tiry) to ani mi tu nie pisz że mogę mieć z tym jakieś problemy ;) Ja sobie dobrze zdaję z tego sprawę że te okulary dużo nie pomogą, ale zawsze coś za 30 zł. Moto złoże to zobaczę jak będzie w nowym kasku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...