Skocz do zawartości

Problem z wolnymi obrotami GSX 750F


Gość wuja
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

mam dziwne objawy na wolnych obrotach:

silnik chodzi normalnie i nagle strasznie spadaja obroty. wystepuje taki

efekt jakby silnik na ulamek sekundy stanal,

jakby w ktoryms cylindrze nastapil zaplon mieszanki o wiele za wczesnie,

kiedy tlok ma jesczcze daleko do gmp,mam wrazenie tak jakby ten wczesny

zaplon chcial obrocic silnik w druga strone. siedzac na moto czuc wtedy

wyrazne szarpniecie, bardzo twarda prace silnika.

po tym "zbiera" sie i pracuje dalej normalnie. czasami wystepuje to w

odstepach kilku sekundowych czasami chodzi normalnie dluzej.

 

synchro zrobione, skladem mieszanki bawilem sie rowniez. kiedy ustawie

ekstremalnie uboga (na jalowym) to jakby mniej sie to dzieje tzn

delikatniej, jak mieszanka bogatsza to sie nasila, ale generalnie widac ze

nie jest to sprawa skladu (probowalem naprawde skrajnych ustawien). zawory

ustawione. filtr czysty. problem sie nasila im cieplejszy silnik

 

pozostaje jesczcze elektryka, czekam na nowe swiece. czy to typowy objaw

jakiegos defektu: przebicia, padnietej swiecy,cewki, fajki?

przerabial ktos?

 

dodam jesczce ze pozostaly zakres obrotow jest super, pracuje normalnie bez

zadnych zajakniec, przerw, wypadajacych zaplonow,

spalanie srednio ok 5,8-6 litrow.

 

co to moze byc???

 

 

p.s. to moj peirwszy raz tutaj: mam na imie michal, 24 lata, swiezo upieczony mgr inz:), na moto 8 rok, ostrow wlkp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hi,

ujeżdżam Z'eta 750 i miałem /co do objawów/ podobny problem. :?

Moto jest po regulacji zaworów, synchro i czyszczenie gaźników, a jednak pojawiał się problem spadania obrotów o ok 1000 obr na biegu jałowym :P /powyżej 3500 ciągnął bez zarzutów/. :P

U mnie powodem był zawór iglicowy w jednym gaźniku - przepuszczał i co jakiś czas zalewało jeden garnek. Objaw bardzo podobny jak opisujesz...

Parę lat temu obroty szalały :P /góra i dół/ - ale to była przetarta membrana...

P.S. Sprwdź czy szwankuje jeden garnek czy więcej a szybciej namierzysz defekt.

kto regulował skład mieszanki - ty osobiście czy serwis??

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ujeżdżam Z'eta 750 i miałem /co do objawów/ podobny problem. :?

Moto jest po regulacji zaworów, synchro i czyszczenie gaźników, a jednak pojawiał się problem spadania obrotów o ok 1000 obr na biegu jałowym :P /powyżej 3500 ciągnął bez zarzutów/. :D

U mnie powodem był zawór iglicowy w jednym gaźniku - przepuszczał i co jakiś czas zalewało jeden garnek. Objaw bardzo podobny jak opisujesz...

Parę lat temu obroty szalały :P /góra i dół/ - ale to była przetarta membrana...

P.S. Sprwdź czy szwankuje jeden garnek czy więcej a szybciej namierzysz defekt.

kto regulował skład mieszanki - ty osobiście czy serwis??

 

 

hej!

to by mialo sens:

-jak jest zimny wiec potrzebuje bogatsza mieszanke to dziwne zachowanie jest mniejsze, im cieplejszy tym gorzej

-jak zuboze na maksa mieszanka to efekt sie troszke zmniejsza lecz nie zanika

wiec rzeczywiscie moze to byc przez zalewanie garnka/garnkow.

 

trudno mi okreslic czy to jeden czy wiecej szwankuje-wymienie wszystkie :P

 

dzieki wielkie za odpowiedz, sprawdze jesczce swiece jak wygladaja.

zaworki iglicowe w kazdym razie juz zamowione :P

 

sklady ustawialem sam-wszystko zawsze robie sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiego paliwa używasz? 98? Możliwe, że dochodzi do spalania stukowego, dlatego silnik chodzi twardo i do samozapłonów, spróbuj zatankować na shellu wysokooktanowe paliwo, zobaczy,y czy się coś zmieni. Jeśli tak to znaczy że cie ktoś robi w jajo na stacji. GSX ma wysoki stopień speżania więc jest czuły na jakość paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobne objawy w serwisowanym u mnie motocyklu. Okazało się, że dysze wolnych obrotów były rozkaliborwane. Sprawę załatwiło kupienie używanych gażników na Allegro i po regulacji i synchronizacji wszystko jest ok. Dysz w pierwszych gaźnikach nie dało się odkręcić, tak się ktoś przede mną wczuł w robotę, że dowalił je za mocno.

Może być to tez sprawa prozaiczna - świece. Wiele razy, podaczas rgulacji gaźników okazywało się, że maszyna się zalewała - poprostu niektóre silniki nienawidzą długiej pracy na luzie. Jeśli świece są dośc nowe, sprawę załatwi opalenie ich i oczyszczenie, jesli nie, to tylko wymiana. Napisz czy ustawiłes składy mieszanki zgodnie z serwisówką. Sprawdź też kranik, czy nie ma pękniętej membrany, która może na wolnych obrotach zalewać jeden gar - odpal moto nie ze zbioprnika, tylko z plastikowej butelki, zaślepiejąc wcześniej przewód podciśnieniowy. Najpierw jednak załatw sprawę ze świecami i ustal który gar nie pali.

 

POzdro, Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-jak jest zimny wiec potrzebuje bogatsza mieszanke to dziwne zachowanie jest mniejsze, im cieplejszy tym gorzej

 

U mnie dokładnie tak było, po odpaleniu rzadko przerywał, a po dłuższej przejażdżce praktycznie jeden gar zdychał.. :x .

Powodzenia z moto :P

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź też kranik, czy nie ma pękniętej membrany, która może na wolnych obrotach zalewać jeden gar - odpal moto nie ze zbioprnika

 

Jeżeli zawory iglicowe są O.K. to nic się nie będzie działo, zaworki powinny trzymać! /też to przerabiałem w swoim starym moto :lol: / Jeżeli zaleje któryś garnek =zawór iglicowy do wymiany... :lol:

W każdy razie nawet jakbyś nie trafił to ceny zaworków /przynajmniej u mnie/ są zbliżone do cen świec :P

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na poczatek wymienie zaworki + swiece, jak to nie poomorze to mam juz nagrana druga baterie.

kranik sprawdzalem-nie leje paliwem przez membrane. sklady ustawialem zgodnie z danymi-byla kicha, pozniej zaczalem kombinowac ale nie daje rady tego skladem wyeliminowac.

 

 

co do ceny zaworkow to kosztuja 2/3 tego co swiece !! niestety jr9c nie naleza do najtanszych.

 

dzieki wszytskim za porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poziom jest ok. sprawdzalem

jedno jest pocieszajace - wychodzi ze przyczyna tych problemow jest zalewania ktoregos garnka/-ow.

jak jeszcze wrzuce nowe zaworki i swiece to obszar ewentualnych poszukiwan sie zawezi wiec niedlugo powinno byc dobrze.

 

jeszcze raz dzieki wszytskim za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...