Skocz do zawartości

Skorupa z Poliwęglanu czy wtryskiwanie materiału termoplastycznego?


Rekomendowane odpowiedzi

"Bardziej restrykcyjną normą jest amerykański DOT. Obejmuje on pomiary nie w określonych punktach pomiarowych, ale na całej sferze określonej linią pomiarową. Część testów prowadzona jest przy większych prędkościach. DOT obejmuje także test na penetrację skorupy i większą ilość uderzeń. Mówiąc krótko kask, aby spełnić normę DOT musi być mocniejszy, niż w przypadku normy ECE. W wyniku tego, kaski homologowane na rynek amerykański bardzo często mają o 100-200g cięższą skorupę. Po prostu jest ona grubsza."

 

Cytując ścigacza chyba wychodzi na odwrót od tego co napisałeś, skoro jest grubsza to i więcej uderzeń wytrzyma ale kłócić się nie mam zamiaru bo znawcą od kasków nie jestem ;). Dot i Snelll jednocześnie coś takiego ścigacz pisał ale to pewnie kask by 1000+ zł kosztował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

...na wiosnę planuję zakup pierwszego motocykla i wybór padł na gsxf 750

 

Zasmuce Cie, nie bedziesz mial prawa nim jezdzic,

 

a shark... no cóż jak to shark

 

Nie do końca ufam testom SHARP'a. Głównie ze względu na Arai'e które dla mnie są wyznacznikiem jakości i bezpieczeństwa kasku.

 

Nie wiem co chcesz od Shark'a to, ze akurat pekl w takim miejscu, no coz w zaleznisci od wypadku, sily uderzenia i miejsca uderzenia moze sie to przytrafic absolutnie kazdemu producentowi.

 

zgadzam sie tez z tym, ze test sharpa mozna sobie w buty wlozyc. Dla mniue wyznacznikiem jakosci jest Shuberth, a Arai jest po prostu grubo przereklamowany a cana odbiega znacznie od jego jakosci.

 

DOT-em bym się sugerował z przymróżeniem oka. Jest on amerykański, więc nie każdy kask na Europę musi go mieć. Poza tym widziałem kaski z DOT, w których bym się jajka nawet bał nosić.

 

Zgodze sie, tyle, ze prawa rynku amerykanskiego sa niestety inne. Napisze Ci najprosciej jak mozna.

 

Hamerykanska bron aby zostala doppuszczona do uzytku musi przejsc przestrzal z ladunkiem przekraczajacym standardowy o 400 %

 

W Niemczech ladunek jest wyzszy o 30 %

 

tyle o DOT'cie :icon_mrgreen:

 

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawo moich zachcianek mi nie weźmie.

 

Peeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeewnie, ze nieeeeeeeee, dorosnij dziecinko ! :icon_mrgreen:

 

P.S. zycze Ci abys natknal sie na kontrole policyjna podczas pierwszej przejazdzki, niezapomnij tylko wstawic filmu jak srasz w galoty :icon_mrgreen:

 

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam dylemat ponieważ od dłuższego czasu szukam kasku, były różne propozycję is 17, s700 czy tam jakiś nolan. Ostatecznie padło na shark s700 tyle że chciałbym się dowiedzieć czy skorupa wykonana z Poliwęglanu (np. hjc is 17) jest na takim samym poziomie jak technika wtryskiwanego materiału termoplastycznego (np. shark s700)? Czy może jest lepsza/gorsza od Poliwęglanu? Jest to dla mnie ważne ponieważ na razie jeżdżę motorowerem Derbi jednak kask mój na daną chwilę to jakiś chińczyk czy tam polaczek za 100zł kupiony 3/4 lata temu, a na wiosnę planuję zakup pierwszego motocykla i wybór padł na gsxf 750 więc kask raczej musi być odpowiedni co nie wspomnę o stroju. Dodam że te 2 modele/malowania mnie interesują http://www.mcshop.pl/p/29/112614/kask-integralny-shark-s700-s-kolor-prime-bialy-kaski-zamkniete-kaski.html lub http://www.mcshop.pl/p/29/120177/kask-shark-s700-s-zarco-kaski-zamkniete-kaski.html

 

 

 

Kasku motocyklowego nie dobiera się pod motocykl tylko dla ochrony ważnej części swego ciała a jego wartość jest wprost proporcjonalna do wartości chronionej części :biggrin:

O ile prawo naszego kraju nie uległo zmianie to nie tylko nie możesz kupić takiego motocykla ale również używać go na drogach publicznych :banghead:

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak zdaję sobie sprawę że nie mogę go kupić ani używać (blokują mnie głównie rodzice) więc czekam do 18 którą praktycznie zaraz będę mieć bo o ile dobrze wiem od tego wieku można spisać umowę i zarejestrować pojazd. Ale też bez przesady prawo jazdy będę mieć a2 i dodatkowo b, a po 20 roku życia można już robić kat. a jeśli się miało a2 coś takiego.



 

Peeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeewnie, ze nieeeeeeeee, dorosnij dziecinko ! :icon_mrgreen:

 

P.S. zycze Ci abys natknal sie na kontrole policyjna podczas pierwszej przejazdzki, niezapomnij tylko wstawic filmu jak srasz w galoty :icon_mrgreen:

 

:crossy:

 

ale jak ja moge srac w galoty dostajac 300 zl mandatu? po 300 km jeździć nie będę bez kat. a tylko z a2, a jak byś zwrócił uwagę to przyuważ ile teraz osób na a2 kupuje cbr 600, hornety itd.

Edytowane przez maruss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale też bez przesady prawo jazdy będę mieć a2 i dodatkowo b, a po 20 roku życia można już robić kat. a jeśli się miało a2 coś takiego.

ale jak ja moge srac w galoty dostajac 300 zl mandatu? po 300 km jeździć nie będę bez kat. a tylko z a2, a jak byś zwrócił uwagę to przyuważ ile teraz osób na a2 kupuje cbr 600, hornety itd.

 

PJ la. B nie upwaznia Cie do niczego, nawet jezeli bedziesz mial CE + DE, to nie bedzie to zmieniac postaci rzeczy, ze jezdzisz bez adekwatnych uprawnien.

 

Zapominasz po tym, ze mozesz byc pociagniety do odpowiedzialnosci z innej strony, nie zamierzam tu ciagnac wywodu.

 

300 pln, Moez okazac sie tez niewystarczajace ale o tym poinformuje Cie w razie skuchy pan Prokurator osobiscie. To, ze inni jezdza, hmmmm, czyli to Cie ma usprawiedliwiac ? He, he, troche smieszne.

 

 

sra* w galoty to będzisz jak przypadkowo zrobisz komuś kuku.

 

Niekoniecznie, moze byc bez winy gdy ktos go przypadkowo potraci, trafi na otrzaskanego to bedzie .....

 

Problem w tym, ze wtedy bedzie juz za pozno.

 

 

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat kasku najwyraźniej się skończył. przy kolejnych dygresjach wątek zostanie zamknięty

 

 

na szczeniackie zachowania autora pytania typu "co mi zrobią jak mnie złapią" polecam lekturę np. warunków ubezpieczenia oc

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ ja nie chcę być szczeniacki bo kłócić się czy przegadywać z (dla mnie panami) to nie mam zamiaru. Być może nie potrzebnie zacząłem pisać co kupię itd. W moim wieku. Tak i zdaję sobie sprawę że teraz temat zostanie zamknięty.

Edytowane przez maruss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...