Skocz do zawartości

Ma ktoś Colortune?


dam92
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od razu zaznaczę że nie wiedziałem gdzie ten temat umieścić, i dział "Przy Piwie" wydał mi się najodpowiedniejszy.
O co chodzi, tydzień temu dałem do znajomego mechanika gsxr'a 400 na regulacje zaworów, czyszczenie, synchro gaźników. Tydzień minął ja czułem po kościach że będzie coś nie tak no i zadzwoniłem i tak też jest.
Zawory obejrzał, do gaźników zerknął, stwierdził że namiochane jest coś z śrubkami od skladu mieszanki (W spec sheet ma być wykręcona o 1,5obr. u mnie jest o 2 i 1/4, na 1.5 nie chodził jak powinien, chodził jak traktor i nie chciał się wkręcać na obr. zbyt chętnie, więc je zostawiłem na 2 i 1/4), a ze ten model jest bardzo czuły na jakiekolwiek zmiany nastawień gaźników... Zabrałem się sam wcześniej za czyszczenie gaźników i wymiane oringów, i po tym motor na wolnych obrotach nie chodzil jak powinien więc trafił do mechanika (tak wiem nie było rączek wkładać...)
Ów znajomy ma problem z moto bo nie bardzo chce z nim współpracować, więc pytanie do was:
Czy ktoś z okolic miasta Tychy, ma, i byłby w stanie użyczyć na kilka dni święcę color tune? żeby ustawić te gaźniki tak jak mają być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Color tune (mieszanka niskich obortów) to jedno a synchro to drugie. Musisz zrobić obydwa żeby działało dobrze.

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc motocykl chciałem odebrać ale nie chodził lepiej, ani tak samo, chodził gorzej, pomijam fakt pozamienianych śrubek i braku jednej czy dwóch... Był problem zeby go uruchomić, potem jakieś cuda działy się z obrotkiem bo nie działał i silnik chodził na 2 gary, wsadziłem łape pod bak popchnąłem wiązke z kablami i nagle obrotek zaskoczył i moto zaczęło chodzić inaczej na 3 albo i na 4 cyl... stwierdziłem że tak czy siak lepiej nim nie jechać...
Dzwoniłem już do innego mechanika, w Rudzie Śląskiej, Czarna Owca mechanika motocyklowa, mam nadzieje że ów ten człowiek zaradzi coś.
Więc jako tako w sumie temat do zamknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świeca kolor tune służy do sprawdzenia poprawności ustawienia składu mieszanki paliwowo-powietrznej podczas pracy silnika na wolnych obrotach,

Nie jest to natomiast odmiana młotka ślusarskiego i nieumiejętne posługiwanie się nią pogorszy parametry pracy silnika,

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...