Skocz do zawartości

Czyszczenie i regulacja gaźników


Panasonic
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z moim motocyklem (suzuki gs 650 g katana) A mianowicie: pali cholernie dużo, nie ma przyspieszenia, na piątce jedzie 160 i nic więcej nie chce i jeszcze czasem gaśnie wiec myślę ze to mogą być gaźniki. I teraz mam do was pytanie, czy czyszczenie i regulacja jest bardzo trudna, jeżeli nie to w co się uzbroić na taką operacje. Widziałem filmik na youtubie jak jakiś koleś czyści gaźniki i miał jakiś specialny środek. Gdzie na terenie warszawy można się w to zaopatrzyć? Norauto? Nie chce wydawać kolejnych 200 zł. Odrazu zaznacze że mam caly gaźnik już wymontowany tylko chce na nim zobaczyć jak to będzie wyglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie 180 tylko 160. Duże spalanie kolo 18 litrów. I to na pewno one bo raz je czyściłem i wtedy zupełnie inaczej jeździł. 160 na 3 biegu miałem. Moto z 82 roku

 

Tylko wtedy robiłem to u mechanika. A ja chciał bym zaoszczedzić te 2 stówki :)

Edytowane przez Panasonic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie 180 tylko 160. Duże spalanie kolo 18 litrów. I to na pewno one bo raz je czyściłem i wtedy zupełnie inaczej jeździł. 160 na 3 biegu miałem. Moto z 82 roku

 

Tylko robiłem to u mechanika. A ja chciał bym zaoszczedzić te 2 stówki :)

 

to po co Ci motocykl jak chcesz oszczędzać ? chomika sobie kup :biggrin:

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozbierałeś baterie gaźników, czy czyściłeś je skręcone ze sobą?

 

Jeśli rozkręcałeś baterie możesz liczyć na przecieki paliwa, i apiać to samo. (gdzieś czytałem aby jednak powstrzymywać sie od tego)

A teraz czy części trafiły w te same gaźniki?

 

Co do regulacji serwisówka ma bardzo dobrze opisaną instrukcje. Oczywiście teraz ustawienia mogą odbiegać od tam podanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy z gaźników czyściłem oddzielnie. Więc części są powkładane tam gdzie były. Czemu ma ciec ?? Skoro wszystkie uszczelki pozakładałem na swoje miejsce ?

 

Znaczy się nie zdejmowałem uszczelek pod którymi są jakieś kanaliki.W sumie to żadnych uszczelek nie zdejmowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyściłem je jakimś sprejem do gaźników. Z dołu tam gdzie jest pływak jest na tym elemencie taka uszczelka która jest zgrzana do tego dekla. I nie chciałem jej zdejmować bo nie widziałem takiej potrzeby. Tym sprejem przeczyściłem wszystkie kanaliki, potem kompresorem i złożyłem wszystko do kupy.

 

Nie wiem czy to coś da skoro ta przepustnica dozuje mieszankę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...