Skocz do zawartości

wydech parzy :/


Gość kejti08
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Rozglądałam się za takim tematem ale nie bardzo widzę. Jeśli przeoczyłam to będę wdzięczna za wskazanie właściwego wątku.

Mam taki problem (pytałam już u swojego mechanika ale nie bardzo umie znaleźć wyjście). Kolanko wydechu jest akurat przy siodle i straszliwie parzy mi nogę (jedne spodnie już przepaliło). Próbowałam omotać to miejsce kocem gaśniczym - na chwilę pomogło ale tylko na chwilę. Czym można takie miejsce owinąć? zabezpieczyć? bo zwłaszcza przy cofaniu jest to cholernie nieprzyjemne.

Z góry dzięki za wszelkie sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kocem gaśniczym a owijką do wydechów robi się takie rzeczy. Skład pewnie ten sam ale zamysł nieco inny. Ewentualnie osłona wydechu patrz enduro albo http://3.bp.blogspot.com/-C4zW4parLwI/TlzG9sj2diI/AAAAAAAABSA/laYnZL7gX1g/s1600/triumph-scrambler.jpg Będzie to wymagało dospawania mocowań lub ewentualnie dość dużych cybantów ale pomaga. To są takie pomysły na już ale może spece od HD znają fabryczne rozwiązania.

Edytowane przez Shinigami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czegoś tam brakuje. Amerykanie nie mogliby wyprodukować czegos takiego nie narażając się na tysiące spraw w sądzie. Jestem przekonany że brakuej tam osłony rury - większość czopków tak ma, że jak rura gorąca to jest nad nią ładna, chromowana ofkors, nakładka.

 

Sprawdź czy aby wszystko tam jest na miejscu.

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osłona kończy się chwilę wcześniej i ten kawałek jest już goła rura. Niestety nie jest to ten fragment, do którego osłony można dostać na alledrogo. Pytałam już o możliwość dorobienia takowej ale to mała robota, nietypowa więc tak mnie zbywają (u Eda też już pytałam). Taka bezradność bo nikomu się nie chce z tym bawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde w którym to miejscu jest???... toz ja mam cały wydech u siebie opasany headersami i nie da się dotknac spodniami gołej rury...

Czy moze cos źle zrozumiałem? Lewa strona pod siodłem? Tak?

"Radość z jazdy zaczyna się tam, gdzie kończy się ekonomia.''

Autoryzowany dealer S&S Cycle

site-logo-badge.png

https://harley-parts.pl/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewa strona, pod siodłem to kolanko. Samo zgięcie jest z gołej rury a potem zaczyna się osłona. Fotkę wrzucić?

 

 

może wrzucę będzie łatwiej - taką akurat mam jeszcze z kocem ogacone

 

, 8592774700_1378230863.jpg



Boże co za nadgorliwy człowiek to przeniósł? Celowo pytałam w Mechanice Ogólnej bo wiem, ze tego typu problemy są częściej w innych typach motocykli.

Edytowane przez kejti08
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są właśnie HEAT SHIELDS. Nie bez powodu taka nazwa, bo to nie jest do wyglądu lecz do ochrony. Wiem bo latałem EVO bez tego na prawej stronie układu i gotowało mi torbę i nogi. A w deszczu gorąca para wodna na nogi. Chociaż dzwonią i brzęczą to i tak je założyłem bo nie dałem rady. Szukaj pod ta nazwą na ebay w stanach czy w UK. Na allegro szukaj sprzedawcy hdfilip, specjalizuje się w Touringach.

 

Ja tematu nie przenosiłem, jakby co. Ktoś inny., W ogólnej boją się Haksów bo to inny rodzaj mechaniki. :D

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos przenoszenia to chyba Twój problem wynika z tego, ze ktoś chciał mieć wydech po obu stronach ale kolanko nie wyszło. Przynajmniej dla niewprawnego oka tak to wygląda.

Też odniosłem takie wrażenie. Heat Shields kupić nietrudno. Ale żeby pasowały to co innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też odniosłem takie wrażenie. Heat Shields kupić nietrudno. Ale żeby pasowały to co innego.

tego się właśnie obawiam bo na oko mnie też ciężko jest stwierdzić, który wybrać. Gdyby nie wysokie koszty tych taśm termo to bym spróbowała bo to jednak łatwiejsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos przenoszenia to chyba Twój problem wynika z tego, ze ktoś chciał mieć wydech po obu stronach ale kolanko nie wyszło. Przynajmniej dla niewprawnego oka tak to wygląda.

 

 

 

W Road Kingu wydech fabrycznie jest po obu stronach motocykla,chyba że ktoś puści go tylko po jednej stronie.W tym wypadku brakuje jakiejś osłony .

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, czyli custom job który poszedł bokiem. Bo w fabrycznym to by było niemożliwe. Zostaje ci szukać w akcesoriach. Wg. mnie owijka by Ci tu nie pomogła - dalej by było gorące....

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...