Skocz do zawartości

honda cb 650


Marianos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

jestem świeżym posiadaczem hondy cb 650 nighthawk z 83 roku. Mam kilka pytań

1. Czy można kupić jakąś książkę napraw w języku polskim??

2. Brzęczy coś w silniku na wolnych obrotach jakby jakiś łańcuszek

3. Możecie mi jakoś pomoc ogólnie czy to dobry zakup ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Zapomnij, tylko po angielsku lub niemiecku - przy dobrych lotach połapiesz po hiszpańsku lub włosku

2. Niestety moja szklana kula pojechała do serwisu więc bez osłuchania nie da się tego stwierdzić

3. Ogólnie to chętnie pomogę, szczegółowo też, ale musisz wiedzieć co chcesz, co zaś do dobrego zakupu - to kwestia ceny i stanu technicznego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Zapomnij, tylko po angielsku lub niemiecku - przy dobrych lotach połapiesz po hiszpańsku lub włosku

2. Niestety moja szklana kula pojechała do serwisu więc bez osłuchania nie da się tego stwierdzić

3. Ogólnie to chętnie pomogę, szczegółowo też, ale musisz wiedzieć co chcesz, co zaś do dobrego zakupu - to kwestia ceny i stanu technicznego

no nic musze szukać to co jest a widziałeś gdzieś takie fajne ksiązki serwisowe polecasz jakiś sklep???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wielu miejscach znajdziesz, choćby w Louisie - po niemiecku ofkors. Angielską serwisówkę pewnie jak się poczyta to z sieci się zdejmie.

 

A na wolnych to brzęczenie to może bardziej jak grzechotanie? To by był łańcuch przeniesienia napędu w silniku, i te modele tak miewają. Ciężkie do wymiany, trzeba silnik rozpoławiać.

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wielu miejscach znajdziesz, choćby w Louisie - po niemiecku ofkors. Angielską serwisówkę pewnie jak się poczyta to z sieci się zdejmie.

 

A na wolnych to brzęczenie to może bardziej jak grzechotanie? To by był łańcuch przeniesienia napędu w silniku, i te modele tak miewają. Ciężkie do wymiany, trzeba silnik rozpoławiać.

w sumie bardziej grzechotanie ale to łańcuszek przenoszenia napędu ?? ale czego alternatora?? jest tam jakiś napinacz?? może wystarczy naciągnąć w sumie go słychać tylko na niższych obrotach ale kurde szkoda żeby obudowy nie pocięło??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łańcuch przeniesienia napędu z wału na skrzynię. I ten łańcuch ma napinacz, trzeba zdjąć miskę żeby go zobaczyć (łańcuch i napinacz).

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łańcuch przeniesienia napędu z wału na skrzynię. I ten łańcuch ma napinacz, trzeba zdjąć miskę żeby go zobaczyć (łańcuch i napinacz).

dzięki bardzo jutro to sprawdzę i dam znać czy to to było :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz manual do starej CB650 - 8 zaworowej, ale spód silnika jest praktycznie taki sam:

http://cosky0.tripod.com/

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam byłem dziś oglądać nighthowk 650 r84 , jest do dopieszczenia , ale co to może być słychać stuki w górnej cześć silnia , nie słychać przy wolnych ale po dokręceniu manetki , przejechałem się nie ma problemu , nie dymi, sprzedawca twierdzi ze moto od dłuższego czasu nieużywany zagranicą , że zalać nowym olejem i będzie ok ? moto jest za 3tyś silniki znane z niezawodności czy w ciemno można coś prorokować i go kupić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten dźwięk to na pewno łańcuszek od spodu po zdemontowaniu miski olejowej jest prawdopodobnie można naciągnąć, u mnie brzęczy tylko na niższych obrotach. A na wyższych jest cisza.

 

 

nie można bo tam jest napinacz hydrauliczny

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A poza tym ten łańcuch tylko brzęczy na wolnych - pod obciążeniem nie będzie go na ogół słychać, chyba żeby był wyciągnięty jak guma od majtek.

A te stuki to jak silnik jest pod dużym obciążeniem rozgrzany, czy zaraz po odpaleniu też? I kiedy - jak dodajesz gazu, czy na ustabilizowanych obrotach?

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpaliłem , chodził na ssaniu prze-gazowałem i od pewnego momentu było słychać coś dochodzącego z górnej części , zanikające lub przygłuszone przy dużych obrotach , przy jeździe za bardzo tego nie słyszałem, wróciłem, zapaliłem znowu i przy lekkim przegazowaniu było słychać ten dźwięk.

Sprzedawca ściąga stare moto z europy twierdził że ostanio miał to samo i po wymianie oleju ustało że to mogą być te gumki na zaworach , ale ile w tym prawdy i mam dylemat czy kupować moto czy może mnie czekać jakaś kosztowana niespodzianka w tym silniku ? całe moje oględziny trwały może 30 min.

To nie są jakieś wielkie ceny bo koło 3tys ale nie chciałbym wsadzić teraz połowy w remont :)

Edytowane przez estor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...