Skocz do zawartości

Czy jest sens brać dmuchany materac na wyprawę 3 tyg


Rekomendowane odpowiedzi

Można kupić ciut grubszy np 5 czy 6 cm ale i rolka będzie większa do zabrania.

http://allegro.pl/mata-samopompujaca-kingcamp-basecamp-comfort-i3963654670.html

Nawet jak dwa sezony wytrzyma to i tak chyba nie jest źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest sens brania - to do sedna tematu.

Ja osobiście targam dwuosobowy (bo dopasowany do podłogi namiotu), flokowany z Yska, czy innego reala, już nie pomnę. Specjalnie kupiłem wcześniej, coby go wymęczyć jeszcze w domu i po dwóch wymianach mam taki którego nie muszę pompować co chwilę.

 

Maty samopompujące odpadły, za niewygodnie na tym było, no i się rozjeżdżały dwie wieczorem :cool:

"O ładnie złożony... O nieźle zapierd..a... O ładna pozycja i dobrze patrzy... O Rura po bułki jedzie..." - Komentarze przy oglądaniu zdjęć z SD ;-) - made by Rufi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem kiedyś jakieś pseudowyprawowe materace z 6 niezależnymi komorami (minimalizuje skutki ewentualnego przebicia) - kolega pracujący w sklepie wyprawowym mnie namówił.

Są zalety: łatwiej się pompuje ustami małe komory niż jedną dużą, nic się nie popsuło przez kilka (a moze już -naście lat).

Jest jedna, ale za to masakryczna wada: spróbujcie jednocześnie spuscić powietrze z 6 komór, kombinacja 6 patyczków wciskanych jednoczesnie jest naprawdę trudna. A trzeba go zwijać równomiernie...

Per saldo - nie polecam wynalazków wielokomorowych, chyba że znajdę jakąś skutecznie wypompowującą powietrze elektryczną pompkę, ta którą aktualnie posiadam ni cholery nie radzi sobie...

Edytowane przez Staszek_s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że warto, ale jest po zwinięciu dosyć duże i przez to ciężko upchać do torby, więc powędrowało na zewnątrz ... gdzie się przetarło o bagażnik . Po zaklejeniu już nie trzyma tak jak kiedyś, muszę jeszcze raz sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja podpowiem tyle,ze dwa lata temu wDecatlonie kupilem materac samopompujacy sie przy rozkladaniu super sprawa ,zajmuje bardzo malo miejsca calkowicie wystarcza do wygodnego spania .jesli by kogos interesowalo jak on wyglada to moge wzucic foto,ale wystarczy tak naprawde zapytac w sklepie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...