Skocz do zawartości

Stare korby, nowy wał i panewki


Shavo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm, silnik/moto jest z 2010, wał i panewki ma juz wymienione w ASO (Kraków, Wielicka, Tommarg, niczym zamkneli w zeszłym roku), zdążyłem to zrobić w ramach gwarancji, ale do ładu dojść z nim nie moge (długa historia, napiszę jeśli ktoś chce coś poradzić). Jakieś rekomendacje kto w Krakowie ma wiedzę i możliwości na diagnoze/naprawe?

Łasica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@baba_zanetti

 

 

Posypały się czyli w przypadku panewek korbowodów praktycznie cała powierzchnia stopu łożyskowego była pościerana (panewki był "pięknie" brązowe). W przypadku panewek wału były tylko 2 zatarte. Żadna panewka się nie obróciła.

 

Aktualka:

 

Zamówiłem uszczelke pod głowice w ASO 156 zł. Byłem pytać jeszcze w jednym serwisie i stwierdzili, że nie ma przeciwskazań przełożenia wału (tylko pasuje najpierw sprawdzić jego stan i pomierzyć ogólnie wszystko) razem z panewkami pod warunkiem, że te panewki nie są rzucone byle jak tylko ponumerowane czy coś. Co do pompy oleju kazali zajrzeć do środka i zmierzyć ciśnienie po złożeniu aby zweryfikować jej sprawność. O ile nie zapomne to po złożeniu silnika i przejechaniu z 1000 km dam znać tutaj jak się wszystko (nie)trzyma.

Edytowane przez Shavo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się żadna panewka nie obróciła to wał prawdopodobnie się nadaje, i nie trzeba zwalać głowicy, tylko założyć nowy wał do tych korb, na nowych panewkach, albo stary wał. Tylko najpierw trzeba go obejrzeć i zmierzyć.

8.96s 1/4mili GSX-R K1 1000 TURBO/NITRO
SPEEDBIKE.PL TURBO TAKŻE W TWOIM MOTOCYKLU!

SERWIS MOTOCYKLI- WARSZAWA, HAMOWNIA - STROJENIE

https://www.facebook.com/bados84/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...