Skocz do zawartości

Jaki sprzęt do szybkiej i dzikiej jazdy po bezdrożach i ulicach ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zawrócił mi ostatnio w głowie DR-Z 400 E i S ale niemogę nigdzie takiego znaleźć. Jest kilka ogłoszeń ale żaden z nich mi niepasował. A nowego nie idzie kupić bo podobno już przestali je produkować.

 

A więc teraz szukam czegoś co będzie szybkie i czym można pojeździć i po mieście i w terenie. Po mieście - dlatego że chce go wykorzystywać jako środek transportu a w terenie to wiadomo dlaczego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie jeździłem na żadnym motorze ale niezamierzam kupować słabego małego pierdka. Chce zastartować już coś ze średniej półki i się uczyć jeździć.

Jeśli chodzi o kase to tak do 15 tys zł moge przeznaczyć.

 

Jeśli chodzi o teren to miałem na myśli głównie bezdroża, ścieżki leśne, jakieś pagurki. Bez żadnego taplania się w błocie czy piachu. Chce tym motocyklem też móc jeździć po ulicach i po mieście.

 

Nie wiem z jakiej kategori go wybrać.

 

Supermoto jest typowo na asfalt ale nie wiem czy na teren sie nada. Z kolei enduro często jest bez himologacji z tego co widze na ogłoszeniach.

 

Ktoś mi doradzał ktm-a dzisiaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukasz sprzętu który nie istnieje

kup najlepiej enduro i coś na asfalt bo złotego środka nie ma

a jak nie to supermoto z oponami które poradzą sobie na bezdrożach bo to jedyny sprzęt który da radę -bo ma odpowiedzenie zawieszenie i niedużą mase - do miasta nie ma jak dla mnie nic lepszego a i po lesie da radę choć komfortowo na małych kołach to nie będzie,mam kata do sprzedania jak byś chciał :biggrin: akurat go ogarniesz na początek :lalag:

 

no i nie zapomnij zostawić z 3-4 tysi na odpowiedni ubiór co bys po szpitalach za często nie latał :D

Edytowane przez Reynevan

Par montaignes et par valees

Et par forez longues et lees

Par leus estranges et sauvages

Et passa mainz felonz passages

Et maint peril et maint destroit...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh

Nie rozumiem jednej rzeczy.

 

Po co ludzie kupują motorki o małej pojemności np 125ccm jeśli za tą samą cenę można kupić 2 razy silniejszą maszynę ?

 

Oglądałem filmiki na YT, goście prują np. ktm-ami w terenie i po asfalcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc teraz szukam czegoś co będzie szybkie i czym można pojeździć i po mieście i w terenie.

 

 

 

Jeszcze nie jeździłem na żadnym motorze ale niezamierzam kupować słabego małego pierdka.

Bardzo dobre podejście.

http://allegro.pl/ktm-690-sm-smc-duke-990-supermoto-idealny-jak-nowy-i3397753751.html

 

Pozdrawiam :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego mocniejsze od 600 ?

 

Chce coś mocnego, dzikiego żebym czuł że jade na rakiecie a takie motory 125cc to są za słabe wg mnie, Oglądałem multum filmików na youtube i nie widziałem żeby miały jakiś większy zryw.

Fakt nie jeździłem jeszcze na motorach ale mam straszną ochote na taki mocny szybki motor. Jak będe jechał ostrożnie na początku to będzie dobrze. Powoli opanuje maszyne nawet z takiej poprzeczki.

Zresztą pisząc o terenie w jakim chce jeździć nadmieniłem że ma to być lekki teren, myślałem o wielkich przestrzeniach gdzie mógłbym rozwinąć prędkość.



Czytam sobie i czytam i każdy przestrzega przed większymi mocami na początek. Warto słuchać bardziej doświadczonych więc decyduje się na 125ccm 2-takt albo 250ccm 4-takt.

 

Podobno 4 takty są droższe w utrzymaniu i ogólnie są droższe i mniej dostępne od 2-taktów. Nie wiem co wybrać ale chyba zdecyduje się na 2takt choć będzie więcej palił.

 

Czy moglibyście polecić albo podrzucić jakiegoś linka z maszynkami enduro 125ccm ?

Edytowane przez FoudraX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

enduro 125cc to najrozządniejsza byłaby yamaha dt 125, ale czytając Twoje posty to raczej za słaba, coś ponad 20koni, ale jeżeli masz kasę i będzie Cię stać na utrzymanie to polecam KTM EXC 125, 47 koni, moc nieziemska, na dodatek bardzo mała masa coś ponad 90 kg, ale duże koszty utrzymania, nawet bardzo duże, no i myślę że taka moc i stosunek do masy to raczej na początek nie bardzo, może yamaha WR 250 w 4t? albo jakieś suzuki dr 350

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jprdle... weź powiem Ci tak,Co nie kupisz i tak Cię może sponiewierać jak nie masz doświadczenia,kupisz coś mocnego to będzie kupa w majtach,nie wiesz co kupić to się do uja weź i przejdź jakąś setą sam ocenisz czy podołasz,tylko zdrową setą a nie dt 125 co się toczy a nie jedzie,w sumie może dt była by dla Ciebie w sam raz...

Par montaignes et par valees

Et par forez longues et lees

Par leus estranges et sauvages

Et passa mainz felonz passages

Et maint peril et maint destroit...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup enduro,po asfalcie też pogonisz a duże koła to atut w terenie,chyba że zamieszasz b.dużo po asfalcie śmigać to wtedy SM w terenie lipa,ale na przejazdy po lesie czy po polnej drodze spoko daje radę

Par montaignes et par valees

Et par forez longues et lees

Par leus estranges et sauvages

Et passa mainz felonz passages

Et maint peril et maint destroit...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...