Skocz do zawartości

Wypadek w Czestochowie


Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszedłem na profil chłopaka kierującego moto na fejsie , po tygodniu, mniej więcej od zakupu R6 chwalił się ze 295 zamknął , wcześniej inne dzieciaki go podpuszczały , ogarnęło mnie przerażenie , nie wiem co powiedzieć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech dalej rodzice kupują sporty dla nastolatków. Uważam też, że częstsze profilaktyczne kontrole motocyklistów zmieniłyby przeświadczenie, że można bezkarnie śmigać sobie bez uprawnień. Ten przypadek to ekstremum bo w ogóle nie miał żadnych uprawnień.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nem tudom

W ubiegłym sezonie zagadałem do policjanta podczas kontroli:

- Tak z ciekawości: dużo klientów bez prawka miewacie?

- Coraz mniej, ale niewiele możemy zdziałać dopóki mandat za to kosztuje 1/4 ceny kursu.

W styczniu chyba była jakaś podwyżka, ale nie wiem, czy wystarczająca. Osobiście twierdzę, że kary za brak uprawnień powinny być dotkliwe, bo skutki podejścia "na cholerę mi ten papier" mogą być przykre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszedłem na profil chłopaka kierującego moto na fejsie , po tygodniu, mniej więcej od zakupu R6 chwalił się ze 295 zamknął , wcześniej inne dzieciaki go podpuszczały , ogarnęło mnie przerażenie , nie wiem co powiedzieć .

 

Do tej pory wydawalo mi sie, ze mam calkiem spora wyobraznie, ten przypadek sprowadzim mnie po raz drugi w zyciu na ziemie, Po prostu nie ogarniam, jak jako rodzic mozna kupic swojemu dziecku maszyne do samoterminacji.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd wiesz, że kupił mu rodzic? Skąd wiesz, że rodzic wiedział co syn kupił za ewentualnie przekazane mu pieniądze?

Ja jako małolat dostałem od mamy pieniądze na motorower, kupiłem za to jakąś cezetę crossową, mama oczywiście nie wiedziała co tam trzymam w piwnicy. Tu mogło być podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nem tudom

Skąd wiesz, że kupił mu rodzic? Skąd wiesz, że rodzic wiedział co syn kupił za ewentualnie przekazane mu pieniądze?

Ja jako małolat dostałem od mamy pieniądze na motorower, kupiłem za to jakąś cezetę crossową, mama oczywiście nie wiedziała co tam trzymam w piwnicy. Tu mogło być podobnie.

Nie odbieraj tego osobiście, ale niektórzy rodzice kontrolują, na jakie cele wydawane są pieniądze dawane dziecku. W przypadku tego typa kontroli najwyraźniej zabrakło, a szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd wiesz, że kupił mu rodzic? Skąd wiesz, że rodzic wiedział co syn kupił za ewentualnie przekazane mu pieniądze?

Ja jako małolat dostałem od mamy pieniądze na motorower, kupiłem za to jakąś cezetę crossową, mama oczywiście nie wiedziała co tam trzymam w piwnicy. Tu mogło być podobnie.

 

Staszek, jak ogolnie Ci wiadomo, jestem jeszcze na innych forach.

 

I aby nie bylo, w wieku lat 15 kupilem za 3 dolary ( slownie trzy ) WSK ktora trzymalem na klatce schodowej, zrobilem nia jedna przejazdzke i mimo tego wieku nie podpasila mi jazda bez uprawnien motongiem. Oddalem kumplowi z powrotem.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie, to ok. Jak wyczytałeś to na innym forum, to masz wiarygodne dane.

 

Moze i masz racje, tyle, ze jezeli Jakis user z jego blizszego otoczenia pisze, to raczej daje wiare. Nie wszedzie jest teoria spiskowa a w 1:50 slychac strzaly.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszedłem na profil chłopaka kierującego moto na fejsie , po tygodniu, mniej więcej od zakupu R6 chwalił się ze 295 zamknął , wcześniej inne dzieciaki go podpuszczały , ogarnęło mnie przerażenie , nie wiem co powiedzieć .

 

uważam, że każdy jest kowalem własnego losu...

jeżeli ktoś zamiast mózgu ma odkręconą manetkę i uważa się za wyjadacza i prze K.O.ZAKA to właśnie tak K.O.ŃCZY

 

jeśli chodzi o poruszaną kwestie rodziców to też coś w tym jest

nie ważne czy oni kupili mu taki motor czy kupił go sam - chłopak nie potrafił świadomie ocenić ryzyka popełnianego czynu (chociażby konsekwencji jazdy bez prawka w swoim wieku) oraz czy rzecz jaką wykonywał jest dobra czy zła,

jeśli nie cierpiał na zaburzenia psychopatologiczne to na pewno w jego zyciu zabrakło osoby, która takie cele powinna strofować (od wcześniejszych etapów życia)

brak świadomości, że robisz coś źle oraz jakiejkolwiek krytyki pobudza do dalszych, coraz odważniejszych działań, których konsekwencje są jakie są...

 

 

edit.: nie wiem jaką miał ta R6 ale średnie ceny wahają się od 5-50tyś - 16latek dysponujący taką gotówką... też daje do myślenia

Edytowane przez chudy_bdg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pracy pewnie

 

Kuuuurde, ale ile mozna pracowac, do domu tez przeca trza wrocic, cocby by sie przekimac. :icon_mrgreen:

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie bardziej ciekawi jak wskazówka mogła się zatrzymać na 200km/h jak w r6 jest wyświetlacz ciekłokrystaliczny.

 

16latek dysponujący taką gotówką... też daje do myślenia

 

Niekoniecznie. Ja w wieku 17 lat zarabiałem więcej jak teraz. Mogłem wtedy jak bym się spiął pozwolić sobie na prawie nową r6. I wcale nie dilowałem lecz handlowałem przez internet, więc różnie bywa.

Edytowane przez heniek128
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...