Skocz do zawartości

Yamaha XJ 600N coś nie tak z paliwem?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam yamaszke xj 600n 61hp. I coś nie tak chyba mam z gaźnikami.

Co prawda odpala bardzo ładnie, na wolnych również chodzi bardzo ładnie ale jak się przyśpiesza to tak jakby do 6tys obr ją zalewało bo bardzo bardzo mułowato jej to idzie (podczas jazdy np. na drugim biegu od 1,5obr do 5-6tys obr).

Czasami mam wrażenie że podczas przyśpieszanie jakby nie równo chodził na gary.

 

Dodam że max osiągłem 155km/h i czułem że "chce" ale coś ją blokuje.

 

Motor po za tym wszystko okej.

 

Dodam że:

świece nówki

kable nówki

paliwo 98 (bp, shell, orlen)

 

Czy ktoś ma opis regulacji składu mieszanki dla xj 600 albo godny polecenia warsztat który się tym zajmie z okolic Poznań, Wągrowiec, Gniezno za niewyśrubowane pieniądze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możliwe, że membrany lub membrana się nie otwiera lub blokuje. Sprawdź czy się otwierają po przegazówce, musisz ściągnąć airbox żeby je zobaczyć, jak jest ok to rozkręć wyczyść gaźniki i ustaw na dane z serwisówki i dopiero po takiej operacji bierz się za regulacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rocznik 1994 41tys km przebiegu.

Czy xj'oty lubią olej? Bo mój jak mu daję w palnik (do 10k rpm) to po 100-200km poziom oleju z full schodzi do troszkę ponad połowę. Dodam że nie dymi i ładnie się zbiera.

 

Jakim olejem go zalać? Bo jedni mówią mineral, inni pół syntetyk a ja sam nie wiem jaki kupić.

 

I jeszcze dwa pytania:

1. Da się uciszyć kosz sprzęgłowy?

2. Czy w xj'ocie normalne że słychać "klikanie" zaworów na wolnych obrotach?

Edytowane przez gandziorz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Da się.

2. normalne - to jest olejak. I dlatego też będzie wciągął olej jak bardzo pogonisz - ot, taka konstrukcja.

A co do osiągów - a nie masz tego moto zdławionego? To jedno, a drugi eto odpowietrzenie zbiornika - jak masz przytkane to przy większym poborze wachy (duża prędkość) nie zdaży odpowietrzać i dostaje mniej wachy. To nie musi być akurat to, ale sprawdź. przejedź się z owtarrym zbiornikiem - wsadź jakąś szmatkę coby nie chlupało i się nie przewracaj ;)

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XJ 600 nie jest olejakiem, posiada chłodnicę oleju ale nie ma tam obiegu oleju jak w suzuki, cylindry chłodzone są powietrzem. XJty ciągną olej zwłaszca jak kręcisz pod 10k. Kosz sprzęgłowy da się uciszyć przerabiałem temat i pomaga dość dużo. Na forum Yamahy XJ masz temat dokładnie opisany. Co do klikania to w silniku XJ 600 słychać chyba wszystko :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XJ 600 nie jest olejakiem, posiada chłodnicę oleju ale nie ma tam obiegu oleju jak w suzuki, cylindry chłodzone są powietrzem. XJty ciągną olej zwłaszca jak kręcisz pod 10k. Kosz sprzęgłowy da się uciszyć przerabiałem temat i pomaga dość dużo. Na forum Yamahy XJ masz temat dokładnie opisany. Co do klikania to w silniku XJ 600 słychać chyba wszystko :-)

???

"olejak" - silnik chłodzony powietrzem i olejem. I czy ma chłodnicę oleju czy nie to jest szczegół, bo z technicznego punktu widzenia to jest dalej silnik chłodozny powietrzem.

A co do chłodnicy oleju, to może nowa xj600 to ma, ale wtedy ona nazywa się xj6. A xj600 chłodnicy oleju nie ma.... Chyba że taki ślepy byłem jak naprawiałem....

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Da się.

2. normalne - to jest olejak. I dlatego też będzie wciągął olej jak bardzo pogonisz - ot, taka konstrukcja.

A co do osiągów - a nie masz tego moto zdławionego? To jedno, a drugi eto odpowietrzenie zbiornika - jak masz przytkane to przy większym poborze wachy (duża prędkość) nie zdaży odpowietrzać i dostaje mniej wachy. To nie musi być akurat to, ale sprawdź. przejedź się z owtarrym zbiornikiem - wsadź jakąś szmatkę coby nie chlupało i się nie przewracaj ;)

Motor rok czasu stał przez byłego właściciela może to jest powodem?

 

Chyba sprzęgło jest trochę zmęczone bo zachciało mi się postawić na koło, przegazówka, puszczenie sprzęgło i nic.

Ani na koło ani nie zamielił.

Jakie polecacie sprzęgło i czy warto od razu wymienić sprężynki?

Edytowane przez gandziorz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XJ 600 dostała chłodnicę oleju w 1996r, a olejak to silnik który posiada kanały olejowe wokół cylindrów na wzór kanałów wodnych w silnikach chłodzonych cieczą chłodzącą. Każdy olejak miał chłodnicę oleju, nie każdy silnik chłodzony powietrzem ją ma :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motor rok czasu stał przez byłego właściciela może to jest powodem?

 

 

 

No raczej. Gaźniki do roboty. Co do sprzęgła to trzeba pomierzyc czy sprężyny trzymają limit, jak nie to do wymiany. W Poznaniu jest użytkownik Grizzli, który Ci to ogarnie niedrogo.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...