Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

jestem kompletnym laikiem jesli chodzi o motory (nie liczac przygod z simsonem, jawka i etz'ka za czasow malolata) i prosze o pomoc w wyborze sprzetu. mieszkam obecnie w norwegii w nieduzym miescie otoczonym jeszcze mniejszymi miasteczkami a miedzy nimi pola lasy i pagorki. jako ze czesto pracuje w kilku miejscach na raz i musze szybko przemieszczac sie w nieduzych odleglosciach (10-40km) wpadlem na genialny pomysl - KUPIE MOTOR!

no tak, ale jaki?

dlugo nad tym myslalem, konsutowalem sie ze znajomymi motocyklistami ale maja taka przypadlosc - polecaja mi maszyny na ktorych sami jezdza :) wiec aby zasiegnac bardziej obiektywnej opinii, zalozylem ten temat :)

 

chce przeznaczyc 6-7 tys zl, mysle glownie o enduro, najbardziej podoba mi sie Honda Dominator SLR 650, taki bardziej "ucywilizowany" i z tego co slyszalem to i na asfalcie gladko sie prowadzi a i w lekkim terenie czy piachach daje sobie rade.

mam 178cm i 75kg a jako ze duzego doswiadczenia nie posiadam to obawiam sie ze ciezkie motory moga sprawic mi problem.

 

co o tym myslicie drodzy forumowicze? prosze o pomoc bo wiosna sie juz zaczela i to chyba odpowiednia pora na pierwszy porzadny motor :)

 

 

 

przepraszam za brak polskich liter - pisze z norweskiej klawiatury .)

POZDRAWIAM!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej, pracujesz w Norwegii ? Zanim przeczytałem, że chcesz wydać 6-7k pln to już miałem w głowie BMW, Ducati... ;)

 

Nie miałem Dominatora, ale wydaje się w tej sytuacji rozsądnym wyborem. Ale oddam pole bardziej doświadczonym motocyklistom z Forum.

Pozdro 600cc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze dominator i slr to dwa różne moto choć z tym samym piecem. Po drugie te sprzęty są proste jak budowa cepa i zadbany egzemplarz w zasadzie nie powinien się w ogóle psuć. Serwis okresowy można sobie ogarnąć samemu, wystarczy wczytać się w serwisówkę i zaopatrzyć w narzędzia. Nawet nie trzeba zdejmować czapki do regulacji zaworów, jak to w singlach enduro. Ja tylko miałem problem ze ściągnięciem i ponownym założeniem gaźnika ale z pomocą właściciela jakoś poszło. Pozdro

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Limo - dzieki za odp. slr to bardziej turystyk a dominator bardziej przelajowy? jak z wymiana oleju bo obilo mi sie o uszy ze co 3 tys trzeba zmieniac, edukuje sie na temat tego typu motorow ale same suche fakty to nie wszystko, zalezy mi na opinii ich uzytkownikow. A moze masz jakies sugestie co w tej cenie byloby najlepszym wyborem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...