Skocz do zawartości

MZ - pali swiece - dlaczego ? !?!? prosze o pomoc :(


nufry
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tez kiedys kilkanascie km przejechalem na jednej swiecy, po wykreceniu okazalo sie ze jest cala okopcona (mieszanka byla za bogata) i swieca dostala przebicie, po wyczyszczeniu z nagaru tez nie dzialala. Opuscilem iglice i teraz jest dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siwce probowalem rozne, niektore padaly przy odpalaniu a niektore po przejechaniu 3 km, obecnie mam siwce iskre 70 a swieca po wykreceniu jest czrne okopcona, chociaz ta iskra juz jest troszke lepsza ale i tak jest czarna. na litr benzyny leje 10 mililitrow oleju, moze to cos z ta iglica ? ale gosc od ktorego wziolem MZ mowil zeby nic nie regulowac bo jest OK, a swieca u niego mila kolor brazowiutki czyli taki jak sie nalezy, on mowil ze jemu tez swiece pali ale nie wie co jest :banghead: jak ktos ma jakis pomysl to niech da znac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w etz skonczylo sie wymiana cewki zaplonowej

obejrzyj ja dokladnie czy nie pojawia sie jakis smar w okolica zamkniecia obudowy i miejsc podlaczenia przewodow. jezeli jest uszkodzona bo tak mi to wyglada to swieca raczej nie bedzie miała odpowiedniej barwy bo inny prad juz dostaje niz powinna

a skoro wczesniej bylo dobrze i nic przy gazniku nie kreciles to jest prawdopodobne ze uszkodzeniu ulegla cewka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozmawialem z Krzysztofem - ponoc specjalista od MZ i mowil zeby lat 10 mililitrow na liter :banghead: a cewka byla wymieniana i to nic nie dalo, jutro kupie jeszcze jedna swiece i zobacze co sie bedzie dzialo. a tak wogole to jaka swiece kupic ? a jak sprawdzic simeringi czy sa OK ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam niestety ten sam problem, po wstawieniu nowej świecy Etka śmiga jak przecinak jednak po przejechaniu paru km ok 20 silnik coraz gorzej wkręca się na obroty i świece szlag trafia :evil2: Po wykręceniu świeca jest właśnie czarna jak smoła. Zaczyna mnie już to wnerwiać i prosze pomóżcie!!! Aha i jakby co to dajcie jakis namiar na sklep z częściami do MZetek w Wawce! Z góry dziękuje, pozdrawiam Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja obnizylem iglice i zalozylem swiece iskre 70, pzejechalem kilka km, ale nie moge narazie nic powiedziec bo skonczyla sie wacha, a z ta czarna swieca to sparawdz moze simeringi, bo moze lwasnie olej zasysa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...