Skocz do zawartości

Pierwsze wyniki z Oblewniczej 12:2


Gość nem tudom
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jedno m w tej Japoni nie pasi, bo jezeli egzamin zdaje sie w takim pustym miasteczku, to nijak odzwieciedla to realia ruchu na drogach.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytałem, to miasteczko zwykle służy do nauki przed egzaminem i do treningów/nauki jazdy.

It's usually used by people practising for their tests, but occasionally people will use it for general training/practice.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem leży gdzie indziej - od 20 lat uprawnienia instruktora nauki jazdy były i są wydawane bez sprawdzenia umiejętności i wiedzy kandydata na instruktora. Byle gamoń, który przetrwa na placu manewrowym jest w stanie otrzymać uprawnienia. Znam instruktorów kategorii B, którzy nigdy nie mieli własnego auta, a ich przebieg życiowy "po cywilu" jest mniejszy niż niejedna kobieta robi rocznie odstawiając dzieci do szkoły. Są instruktorzy kategorii C, którzy mają mniejszy przebieg ciężarówką, niż ja przez rok wojska, gdy targałem kuchnię z jedzeniem na poligon, bądź odśnieżając jednostkę i okolice. O instruktorach motocyklowych mam najgorsze zdanie, bo 90% z nich nie ma własnego motocykla, nie jeździ, nie zna jego budowy i zjawisk zachodzących podczas jazdy - takie szmaciarstwo szkoliło i szkoli, a efekty widać na egzaminach i na drogach. Niedawno w Radio PIN była audycja, gdzie wypowiadał się instruktor spod Warszawy, który stwierdził, że "teraz niestety trzeba uczyć przeciwskrętu...". Jeśli dopiero teraz i niestety, to ja dziękuję za usługi tego pana...

 

 

Problem leży gdzie indziej - od 20 lat uprawnienia instruktora nauki jazdy były i są wydawane bez sprawdzenia umiejętności i wiedzy kandydata na instruktora. Byle gamoń, który przetrwa na placu manewrowym jest w stanie otrzymać uprawnienia.

 

 

Z tą częścią wypowiedzi się nie zgodzę. Obecnie poprzeczka jest dość wysoko postawiona dla nowych instruktorów. Mam tutaj na myśli cześć teoretyczną+ pokaz przeprowadzania zajęć teoretycznych. Ostatni etap praktyczny, niestety to wykonanie zadań egzaminacyjnych + pytania egzaminatora.

 

W zeszłym roku zdawałem dwa egzaminy takie, jeden na kat; A, i jeden na lat: B w osobnych terminach. I jaki jest odsiew na pierwszym etapie, to niestety pokazuje jak się ludzie przygotowują do takiego egzaminu i jednak pytania nie są takie łatwe. Obecnie naprawdę jest trudno zostać instruktorem. Sorki, inaczej, trzeba sobą coś reprezentowac :cool:

 

Co do reszty Twojej wypowiedzi, Tomek. Masz rację, środowisko Instruktorów jest zepsute do granic możliwości. Jakbym dzisiaj miał taką wiedzę, na ten temat, to pewnie zastanowiłbym się jeszcze ze dwa razy...

 

 

i .... pewnie podjąłbym taką samą decyzję, bo praca daje dużo frajdy i widok uśmiechniętych ludzi ogarniających sprzęty daje dodatkowy fun :biggrin:

 

Tylko, żeby jeszcze dało się za to żyć normalnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pelocik - nie wiem gdzie zdawałeś, teoria to małe miki i stopień trudności nie różni się niczym od tej sprzed sześciu lat (wtedy zdawałem kat. A/B, w zeszłym roku kat.C)

a odsiew wynika z tego, że do egzaminu podchodzą ludzie nie nadający się do tego zawodu (np. wysłani na kurs z urzędu pracy) oraz zupełnie nieprzygotowani

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się muszę zapisać na dokształt do Ciebie. Slalom między słupkami rozstawionymi co 7 metrów z prędkością 50 km/h to nie byle co.

W każdym razie muszę spróbować.

 

Troche niedoczytales.

 

pacholkow rozstawionych w odleglosci 9 m i 2 w odleglosci 7 m tak, ze te dwa ostatnie naprawde trzeba troche poprzerzucac. Dzisiaj kursantka na A1 twierdzile, ze ten 7 m robila cos kolo 40 - 45 km/h. Przy okazji beda musial sam sprawdzic, albo mloda wysle :icon_mrgreen:

 

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

'Trudniej dostac prawko' TVN24
http://www.tvn24.pl/polska-i-swiat,33,m/trudniej-dostac-prawko,322993.html

 

Pamietam, jak na moim egzaminie gosc klocil sie ze mna ze nie osiagnalem wystarczajacej predkosci przy hamowaniu awaryjnym i dopiero za 3 razem mi uznal. A tu prosze: radar do mierzenia predkosci. Prawie Japonia juz :biggrin:

Edytowane przez wachu666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta pani ktora sie wypowiadala to weicej niz zenada !

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zbycho

Znalazlem ciekawe dane: Stan Bezpieczenstwa Ruchu Drogowego w Krajach OECD sporządzony przez Instytut Transportu Samochodowego. Dostępny tutaj: http://www.its.waw.p...D,0,2431,1.html

 

TABELA I.4.1 –

Liczba motocykli (w tys.) 2010r.

Japonia 5042

Polska 1013

 

JAPONIA: 4,98 razy więcej motocykli na drogach

 

Tabela III.1.5.4 - Zabici motocykliści 2010r.

Japonia 564

Polska 259

 

JAPONIA: 2,18 razy więcej zabitych motocyklistów

 

Oczywiscie dochodzi do tego kultura jazdy (nie wiem jaka jest w Japonii), poziom nawierzchni drog, ilosc autostrad i stan techniczny pojazdow ale z drugiej strony tez tych pojazdow u nich jest wiele milionow wiecej co jeszcze bardziej zwieksza ryzyko kolizji/wypadku. Tak czy siak, ten ich system szkolenia musi przynosic rezultaty.

 

 

 

Jest prawda, gówno prawda i statystyka :icon_mrgreen: .

Ilość motocykli nie przekłada się bezpośrednio na ilość motocyklistów. Znam takiego w PL co ma 21 motocykli :notworthy: i co roku kupuje jeden, dwa następne. W Japonii takich zapewne jest więcej.

A poza tym .... masz rację :icon_mrgreen: :laugh: .

 

Zżera mnie ciekawość czy bym zdał ten nowy egzamin :icon_mrgreen: :icon_question: Wkrótce ( może ) spróbuję ... ale i tak się nie przyznam :icon_razz: .

Bo ... moja Kawa wypadywuje z ósemki. Jest duża, długa i ma tendencję do walenia się ... niepowodzenie zwalę(am) na nią ...

 

Tak nieśmiało sobie też myślę ... po co odkrywać na nowo Amerykę :icon_eek: czyż nie prościej byłoby ściągnąć zasady zdawania egzaminów od lepszych, Niemców, Anglików, Włochów czy innych ....

 

 

Coś nie wychodzi z cytowaniem postów.

 

 

 

 

 

Edytowane przez Zbycho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...