Skocz do zawartości

List ze skarbówki


jjank
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zadzwoń do skarbówki, na pewno w liście masz numer i osobę zajmującą się Twoją sprawą.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odsetek od mandatów nie ma, są tylko koszty egzekucyjne. pracodawca po otrzymaniu takiego wezwania nie może zrobić nic innego, jak dokonać potrącenia - inaczej narażałby się na odpowiedzialność wobec US

moim zdaniem kombinowanie tuż przed wypłatą nic nie da - US nie wycofa zajęcia bez zapłaty, a pracodawca musi dokonać potrącenia. prawdopodobnie stracisz tylko czas, bo na jedno wyjdzie

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściąganie należności za mandaty karne regulują przepisy Ustawy o postępowaniu egzekucyjnym w administracji.

Nie ma odsetek - są natomiast koszty postępowania egzekucyjnego w administracji.

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma odsetek za mandaty , ale są koszty tzw komornika skarbowego . Na szczęście to kilkanaście zl od mandatu .Możesz podejść do skarbówki znaleźć osobę która zajmuje się Twoją sprawą i dogadać się , że będziesz płacił w ratach np. mniejszych niż teraz Ci pobierają .W tamtym roku tak mi ściągnęli 1400 zl dla Rostkowskiego za mandaty :banghead:

"Gdy szykuję śniadanie, zwykle se o korkach słucham, jak tkwią te ch*je w tych jebanych autach."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gwoli ścisłości:

na zawiadomieniu mam 4 rubryczki 1. kwota kosztów egz. ( 5.40 :D ) , 2. kwota kosztów upomnienia 0zł, 3. kwota naleznosci głównej 100zł, 4. kwota odsetek 0zł

 

mandat dostałem w woj kuj-pom, ale pracodawca ma przelac kaskę na konto mojego województwa (mandat zasila budzet państwa a nie samorządu bo jest od policji a nie od czarnych)

 

miła pani w US na pytanie czy jeszcze mogę zaplacic odpowiedziała "pan juz miał swoją szansę" i sugeruje zeby placił pracodawca, z kolei księgowa twierdzi, ze inni pracownicy czasami sami placili mimo wezwania i skarówbki dogadywały się, problemu nie było

 

ciekawi mnie jeszcze jak to jest ze sciąganiem kasy ustrzelonej przez straz miejską bo i takowe zaległosci mam, narazie jest cisza, płacic nie zamierzam zeby pracodawca widział ze nie da się jezdzic tyle ile się ode mnie wymaga w obecnych czasach

Edytowane przez jjank
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

KC

Art. 80. § 1. Organ egzekucyjny dokonuje zajęcia wierzytelności z rachunku bankowego przez przesłanie do banku, a jeżeli bank posiada oddziały - do właściwego oddziału, zawiadomienia o zajęciu wierzytelności pieniężnej zobowiązanego z rachunku bankowego do wysokości egzekwowanej należności pieniężnej wraz z odsetkami z tytułu niezapłacenia w terminie dochodzonej wierzytelności oraz kosztami egzekucyjnymi. Organ egzekucyjny jednocześnie wzywa bank, aby bez zgody organu egzekucyjnego nie dokonywał wypłat z rachunku bankowego do wysokości zajętej wierzytelności, lecz bezzwłocznie przekazał zajętą kwotę organowi egzekucyjnemu na pokrycie egzekwowanej należności albo zawiadomił organ egzekucyjny, w terminie 7 dni od dnia doręczenia wezwania, o przeszkodzie w dokonaniu wpłaty.

 

Art. 359. § 1. (146) Odsetki od sumy pieniężnej należą się tylko wtedy, gdy to wynika z czynności prawnej albo z ustawy, z orzeczenia sądu lub z decyzji innego właściwego organu.
§ 2. Jeżeli wysokość odsetek nie jest w inny sposób określona, należą się odsetki ustawowe.

 

Generalnie US mają swoich komorników własnych, jeśli prowadzą egzekucję to odsetki mogą się pojawić, spotkałem się z takimi dziwnymi przypadkami. Dodatkowo jeśli jest to na drodze sądowej, to Sąd może zasądzić zapłacenie odsetek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie dziwi, że od razu weszli Ci na pensje. U Mnie najpierw przychodziło wezwanie do zapłaty i na tym się kończyło, bo płaciłem.

 

Jako ciekawostkę, dopowiem że wezwali Mnie do zapłaty 100zł mandatu kredytowanego + koszty postępowania + ok 70gr odsetek. Zapłaciłem 100zł i koszty postępowania zapominając o odsetkach - następne wezwanie do zapłaty przyszło na kwotę 70gr. Ogólnie sam koszt drugiego wezwania (papier, koperta, pracownik który to przygotował, koszt listu poleconego z potwierdzeniem odbioru) przekraczał kwotę, której ode Mnie żądali ;)

Dlaczego na świecie żył i czego chciał, dokąd dążył, komu służył - sam nie wiedział. Służył stepom, wichrom, wojnie, miłości i własnej fantazji.

 

 

Primum non nocere.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie dziwi, że od razu weszli Ci na pensje. U Mnie najpierw przychodziło wezwanie do zapłaty i na tym się kończyło, bo płaciłem.

 

Jako ciekawostkę, dopowiem że wezwali Mnie do zapłaty 100zł mandatu kredytowanego + koszty postępowania + ok 70gr odsetek. Zapłaciłem 100zł i koszty postępowania zapominając o odsetkach - następne wezwanie do zapłaty przyszło na kwotę 70gr. Ogólnie sam koszt drugiego wezwania (papier, koperta, pracownik który to przygotował, koszt listu poleconego z potwierdzeniem odbioru) przekraczał kwotę, której ode Mnie żądali ;)

 

Nie martw się, i tak za to zapłaciłeś :) W podatku dochodowym np.

SUPPORT 18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po niezapłaceniu mandatu tez tak miałem. Po jakimś czasie przyszło zawadomienie o egzekucji komorniczej na pensji oraz informacja, że to samo pismo zostało skierowane do mojego pracodawcy. Tak czy siak jak mówiłem...drobne koszta egzekucyjne i zaraz zapomniałem o sprawie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...