Skocz do zawartości

Pierwsze enduro, głównie miasto (Dominator czy xt350)


Rekomendowane odpowiedzi

xt jako motocykl do miasta jest zajebista.....mocy starczy może kiepsko oddaje, ale jest mega elastyczna biegami nie trzeba mielić, w sumie mało pali, seriws ma co 6 tys km i prosty jak drut, zawory na śrubkach i olej....

 

jest ciężka w kontekście off ale w kontekście szosowych moto 156kg na sucho to chyba nie jest jakiś dramat, oklepany gs 500 waży chyba koło 170 suchy, cbr 600 chyba waży podobnie

 

swoją drogą drogie te xt że mała bania :D ja swoją cenię 2 tys niej fakt że sporo jest do drobnych poprawek i wizualnie mocno odstaje...

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten z Lublina mimo że to krytykowane przez wielu 3tb wydaję się w porządku - do miasta trzeba by zmienic opony bo taka kostka na asfalcie może być zdradziecka i szybko sie zuzywa

 

Rozwiń proszę swoją myśl, że 3tb jest przez wielu krytykowane, bo ja raczej znalazłem przychylne opinie, chodzi o to, że jest ciężki? Co do opon to oczywiście kostka do miasta to słaby pomysł ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

źle to ująłem 3tb jest bardziej miejska od poprzedniczki - brak kopniaka (w tym roczniku to niestety standard), większa masa, koło tył 17 cali, mniejsza moc, większy bak (chyba) i (chyba) jakieś zmiany w przednim zawieszeniu - moja miała pompowany przód nie wiem jak ten rocznik,

 

Dla mnie to żadne różnice, poprostu yamaha wyraźnie oddzieliła enduro -TT600 i użytkowe enduro - XT600.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stara xt 600 to był typowy krzakołamacz w latach 80 to ocierała się o to co dziś nazywamy hard enduro, 2KF jeszcze jeszcze........

 

natomiast 3TB to w terenie kompletna porażka-lagi przód ma bez żadnej regulacji gdzie 2KF miała regulacje powietrzem i spotkałem się z opinią że zawias przód w pierwszych xt był niewiele gorszy od xr600

 

43nF ważyła 134 kg ,,dry'' 2kF 140 kg a 3tb waży 156kg to już pokazuje jak mało ,,off''' jest 3TB....

 

nawet piec w starych xt był minimalnie mocniejszy 3TB jest skastrowana kilka KM ze względu na emisje spalin (ekoterroryzm )

 

na 2KF siedzisz jak na enduro, dosyć wysoko względnie wąskie moto, a na 3TB jak na czoprze, nisko, szeroka w baku i siedzeniu....

 

to jest dobre moto użytkowe na asfalt +lekkie szutry ale w offroadzie to kompletna porażka o czym się na własnej skórze przekonałem.....

 

zresztą masz do mnie 50km jak do majówki nie kupisz to po majówce kup 4 pak jakiegoś znośnego piwaklepnij pw to możesz przyjechać to nie ma problemu dam ci się karnąc jeśli jeszcze będe miał, tylko chociaż dowód osobisty na stół żebym wiedział gdzie szukać jak znikniesz za horyzontem :D

 

jeśli dominator ma ten sam silnik co xr650l to dla mnie nie jest mocniejszy od jamnika 3TB bo na 650l jechałem i w sumie to samo oddawanie mocy co xt-niby 40KM tylko nie wiadomo gdzie :D 650l ma tylko fajniejszą pozycję i geometrię od jamnika i jest lżejsza ale moc nie powala to nie mechaniczny gaźnik...

Edytowane przez michoa

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michoa, czyli z tego co piszesz 3TB to w zasadzie taki odpowiednik dominatora, podoba waga, też w ciężki teren się nie nadaje, ale ja właśnie nie szukam sprzętu w ciężki teren ale raczej do miasta i żeby sobie czasem zjechać w lekki teren, pojechać kawałek lasem + jakiś nietrudne szutry. Martwi mnie tylko to, że napisałeś o 3TB, że jest "niski" - mam nadzieję, że nie na tyle niski, żeby dla osoby 182 cm był zbyt mały? Siedziałem na dominatorze i wielkością był ok, myślę żę to ten sam rozmiar co XT600, tylko że XT600 w mojej subiektwnej opinii jest po prostu ładniejszy.

Ja do majówki raczej nie zdążę nic kupić, bo mi się zachciało malowania w chacie i widzę, że mam przynajmniej tydzień z głowy ;), także jak będzie okazja to może po majówce wpadnę do Ciebie na "wizję lokalną" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie dotyczące zakupu moto - w ogłoszeniach pojawiają się dosyć często motocykle (zarówno xt jak i dominatory) po remoncie silnika, nie wiem czy bać się takich egzemplarzy? Wiadomo, że remont może być różnie zrobiony, z drugiej strony nie ma się co dziwić, w sumie w kilkunasto, a nawet dwudziestoletnim sprzęcie silnik ma już swój przebieg i ma prawo skończyć żywot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kupilbym 4t z opisem "po remoncie silnika" , chyba ze w 100% udokumentowanym

szukaj dr650SE po97r moto naprawde zacne i spelni twoje wymagania w 100%

 

mialem kilka starych motocykli , zawsze szukam sprzetow z nietykanym silnikiem , gwarantuje mi to ze w razie W wszystko bedzie zgodne z serwiuwka , zero patentow i tworczosci garazowych cudotfurcuff :D

spokojnie sie da znalezc starego zadbanego sprzeta, najlepiej szukac swiezo sprowadzonych , czesto maja silniki w dziewiczym stanie , reszte sie wyklepie ;)

dr750big ,hd evo 1340 ratrost ,gsxr 1100 91' , ram hemi 5.7

http://www.bikepics.com/members/kulka/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko nie syf suki :D jak nie padła głowica to na pewno padnie :D jak była robiona przez handlarza to na pewno po kosztach i padnie na dniach :D

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...